Zobacz temat - [R620] Klocki hamulcowe - kontrolka (!)??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Klocki hamulcowe - kontrolka (!)??

PeterSz - Pon Lut 18, 2008 20:13
Temat postu: [R620] Klocki hamulcowe - kontrolka (!)??
Pojawil sie dziwny problew w moim 620SI. 2 dni temu kilka razy mrugnela mi kontrolka (!)-wykrzyknik czerwony. Bylo to zaraz po uruchomieniu silnika. Po przejechaniu kilku kilometrow kontrolka przestala migac. Macie moze wiedze co to moze oznaczac?
Druga sprawa-klocki hamulcowe zaczely mi niemilosiernie zgrzytac - tak jakby ocieral metal o metal, czy kamien o metal. Sciagnalem kolo i klocka hamulcowego jest jeszcze kolo 3 mm wiec wydaje mi sie ze jeszcze nie do wymiany. A moze sie myle? A moze to po prostu piasek sie dostal na klocek i teraz ociera? Jak myslicie?

thef - Pon Lut 18, 2008 20:15

PeterSz napisał/a:
Pojawil sie dziwny problew w moim 620SI. 2 dni temu kilka razy mrugnela mi kontrolka (!)-wykrzyknik czerwony. Bylo to zaraz po uruchomieniu silnika. Po przejechaniu kilku kilometrow kontrolka przestala migac.

Sprawdź stan płynu hamulcowego i ewentualnie uzupełnij.
PeterSz napisał/a:
Druga sprawa-klocki hamulcowe zaczely mi niemilosiernie zgrzytac - tak jakby ocieral metal o metal, czy kamien o metal. Sciagnalem kolo i klocka hamulcowego jest jeszcze kolo 3 mm wiec wydaje mi sie ze jeszcze nie do wymiany. A moze sie myle? A moze to po prostu piasek sie dostal na klocek i teraz ociera? Jak myslicie?

Stanowczo za mało - klocki do wymiany. Im szybciej tym lepiej, bo tarcze zjedziesz.

kamil_luczak - Pon Lut 18, 2008 20:20

U mnie taka lampka w R100 zaswiecila sie jak plynu hamulcowego robilo sie malo.
Wojtek - Pon Lut 18, 2008 21:09

To już któryś post dotyczący sygnalizacji poziomu płynu pozwolę więc sobie wtrącić iż migająca ta lampka bardzo rzadko oznacza naprawdę ubytek płynu hamulcowego w wyniku wycieków. Prawda jest taka, że zużyte okładziny klocków są powodem obniżonego poziomu płynu w zbiorniczku. Dolanie płynu zamiast wymiany klocków jest chyba jednym z częstszych błędów. Jeśli dolejemy płyn a następnie będziemy wymieniać klocki to okaże się że płynu jest po prostu za dużo i będzie się wręcz wylewał.
maciej - Pon Lut 18, 2008 22:33

Wojtek napisał/a:
To już któryś post dotyczący sygnalizacji poziomu płynu pozwolę więc sobie wtrącić iż migająca ta lampka bardzo rzadko oznacza naprawdę ubytek płynu hamulcowego w wyniku wycieków. Prawda jest taka, że zużyte okładziny klocków są powodem obniżonego poziomu płynu w zbiorniczku. Dolanie płynu zamiast wymiany klocków jest chyba jednym z częstszych błędów. Jeśli dolejemy płyn a następnie będziemy wymieniać klocki to okaże się że płynu jest po prostu za dużo i będzie się wręcz wylewał.

Dokładnie. :)
A ten piekielny zgrzyt to prawdziwa "kontrolka" zużycia klocków w R600 - klocki są specjalnie wyposażone w blaszki, które pod koniec życia klocków ocierają o tarczę, żeby hałasem zmusić do udania się do serwisu (pamiętam jak przekonałem się o tym na własnej skórze w moim pierwszym R623 :D ).