Zobacz temat - Fotki samochodów z ogłoszeń z Płocka - sprzęt i obróbka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Fotki samochodów z ogłoszeń z Płocka - sprzęt i obróbka

Kris - Pon Lut 18, 2008 09:17

Rowan napisał/a:
Tak jak Kris, mówi w Płocku jest działacz klubu który nie raz już pisał o autach od tego sprzedawcy.

Ja akurat nie tego miałem na myśli :) ale fakt że jest tez taki co o nich pisał :P

A tak BTW: Do kolegów z "grupy sprzedawców" zapewne czytacie ten wątek, mam pytanie: Jaki to aparat i obiektyw jeśli można wiedzieć? 214kris@interia.pl

Rowan - Wto Lut 19, 2008 13:40

I na jakim programie obrabiacie foty :?: :grin:
Venus - Wto Lut 19, 2008 17:11

Witam.
Kris napisał/a:
Jaki to aparat i obiektyw jeśli można wiedzieć?

Hasselblad H3D-II + Hasselblad HC 35mm f/3.5, Hasselblad HC 50mm f/3.5, Hasselblad HC 210mm f/4
Rowan napisał/a:
I na jakim programie obrabiacie foty

Hasselblad RAW Converter.
Pozdrawiam.

Strider - Wto Lut 19, 2008 17:19

Cytat:
I na jakim programie obrabiacie foty :?: :grin:

Ja używam do wszelkich obróbek Adobe Photoshop... Jest skomplikowanym programem, ale jak już się go pozna - daje niemal nieograniczone możliwości.
Fotki można też poprawiać (dopracować) w ACDsee i wielu innych szeroko dostępnych programach :)

Venus - Wto Lut 19, 2008 17:23

Strider napisał/a:
Ja używam do wszelkich obróbek Adobe Photoshop.

A napisz tylko tak szczerze - czy kupiłeś go za prawie 3000zł, czy z torrenta sobie zassałeś ?
Pozdrawiam

Strider - Wto Lut 19, 2008 17:25

Nigdy nie korzystałem z torrentów :!: :neutral: :!:

Dodam jeszcze tylko, że RAWy obrabiam w programie NIKON PICTURE PROJECT, który DOSTAŁEM razem z moim aparacikiem :lol:

Venus - Wto Lut 19, 2008 17:34

Cytat:
Nigdy nie korzystałem z torrentów

To taka przenośnia - chodzi mi o to czy masz legalny ten program czy pirata.

Strider - Wto Lut 19, 2008 17:43

NIE mam pirata... ale zapewniam, że większe znaczenie przy posługiwaniu się tym programem mają umiejętności.
Kwestii legalności tu nie poruszam, bo uważam, że Ci którzy łamią prawa autorskie jakiejkolwiek instytucji czy osoby, powinni być z tego solidnie i rzetelnie rozliczeni.
Pozdrawiam

Venus - Wto Lut 19, 2008 18:45

Strider napisał/a:
NIE mam pirata...

Czyli masz legalną wersję. W takim razie zakładam, że zajmujesz się profesjonalnie fotografią i dlatego używasz profesjonalnego oprogramowania.
Strider napisał/a:
ale zapewniam, że większe znaczenie przy posługiwaniu się tym programem mają umiejętności.

większe znaczenie od czego? od tego czy oprogramowanie jest pirackie czy legalne?
P.S.
Dziwne - masz legalnego Photoshopa a Rawy wywołujesz programem dostarczonym do aparatu. To tak jakby mając Mercedesa S klasy oraz Poloneza i jeździć tym drugim. (pewnie zaraz napiszesz że masz 30 dniową wersję trial) - ok przyjmijmy, że masz racje (chodź na 99% wydaje mi się że blefujesz).
Pozdrawiam.

Strider - Wto Lut 19, 2008 19:06

Cytat:
To tak jakby mając Mercedesa S klasy oraz Poloneza i jeździć tym drugim.


To jest jeden punkt widzenia... ja pytam: Jeśli już mam Poloneza to czyż nie mogę od czasu do czasu się nim przejechać??? - inaczej bym się go pozbył...
To nie tylko kwestia nazwy programu, ale jego interfejsu i użyteczności. Do obróbki RAWów robionych za pomocą danego aparatu wybieram program do niego dołączony - ze względu na przekonanie...
Poza tym powiedziałem, że:
Cytat:
Jest skomplikowanym programem, ale jak już się go pozna - daje niemal nieograniczone możliwości
- nie powiedziałem, że znam go na wylot i potrafię w nim zrobić wszystko. Obróbki RAWów nawet w nim nie próbowałem :razz:
Tak czy inaczej nie sądzę aby ten wątek był założony z myślą o rozważaniach nad tym konkretnym tematem.
Niniejszym - przepraszam za powyższą offtopic'ową dyskusję Autora wątku i uznajmy temat za zamknięty.
(odpowiedź na pytanie poniżej - TAK)

Venus - Wto Lut 19, 2008 19:10

Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
Pozdrawiam.

thef - Wto Lut 19, 2008 19:18

Venus napisał/a:
Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
A Ty masz legalnego Windowsa? :P
Kris - Wto Lut 19, 2008 19:34

Venus napisał/a:
Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
Pozdrawiam.


o o Płock atakuje :)

michone - Wto Lut 19, 2008 19:35

Venus napisał/a:
Ok - ale jeszcze jedno pytanie (odpowiedz tak lub nie) - masz legalnego Photoshopa?
Pozdrawiam.
nawet jak ma pirata to co?? z policji jestes?? pozatym na allegro mozna kupic od czasu do czasu wersje niemiecka za ok 400zl... podmienianie plikow jezykowych nie jest przestepstwem...
Strider - Wto Lut 19, 2008 20:06

No w tym dziale od razu inaczej się czuję...
Teraz możemy nieco temat obróbki zdjęć rozwinąć :grin:

Fotografia jest moim hobby, robienie zdjęć sprawia mi naprawdę dużą przyjemność, ale od zrobienia zdjęcia do jego opublikowania jest nierzadko naprawdę długa droga...
W tym przydają się właśnie programy do obróbki zdjęć.
No oczywiście handlarze wykorzystują ich możliwości do retuszowania zdjęć i tym samym do wprowadzania klienta w błąd. Dlatego osobiście proponuję nie decydować się i nie napalać na auto tylko na podstawie zdjęć.

Wykonanie retuszu zdjęcia - dla przykładu usunięcie śladu wypalonej papierosem tapicerki zajmuje tyle co jedno kliknięcie myszką... efekt porażający dla kogoś, kto nigdy nie widział jak to działa, ale bajecznie prosty i skuteczny z punktu widzenia osoby przygotowującej prezentację zdjęciową danego auta.
Wystarczy do tego napisać "nigdy w aucie nie palono" i gotowe... klient dopiero po przejechaniu kilku(set) kilometrów widzi (albo i nie) wadę ukrytą przez retusz i wtedy pozostają mu dwa wyjścia:
1- wyrecytować wszystkie znane, i nie znane mu, przekleństwa i wrócić do domu jedynie z niezgłębioną chęcią odwetu i morderstwa w afekcie, bądź
2- kupić auto z wadą, otrzymawszy oczywiście "rabat" związany z nieprzewidzianymi niespodziankami i do końca zyć w przeświadczeniu, że zostaliśmy oszukani (bądź oszukiwać siebie samego, że nie zostaliśmy oszukani :) )
Tak czy inaczej - zadowoleni nie będziemy :beczy:

[ Dodano: Wto Lut 19, 2008 20:17 ]
A tak jeszcze a'propos "pytań-zarzutów" :cool:
Laptopa mam z oryginalnym Win-HE
Korzystam z programów serii Mozilla (bezpłatne zarówno do www jak i e-mail)
Kupiłem Office 2007 (za grosze bo w promocji) no i wspomnianego Adobe (wcale nie najnowszą wersję..., ale oryginał)
Uwierzcie mi - nawet w dzisiejszych czasach da się korzystać z komputera osobistego w CAŁKIEM LEGALNY SPOSÓB i każdemu takie podejście polecam

Brt - Wto Lut 19, 2008 21:37

sprawdziłem i rzeczywiście się da :D być na legalu :lol: