Zobacz temat - [R623] Ładowanie, alternator, konkretne objawy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R623] Ładowanie, alternator, konkretne objawy

Massai - Pon Lut 25, 2008 16:52
Temat postu: [R623] Ładowanie, alternator, konkretne objawy
Witajcie.
Mam problem z ładowaniem w moim R623.
W czasie jazdy, po wyhamowaniu, na jałowych obrotach zaczęła się żarzyć kontrolka ładowania.
Po ruszeniu i utrzymywaniu obrotów powyżej 2000-2500 kontrolka gaśnie i niby prąd jest.
Ale aku się rozładowuje, bo zaraz potem zatrzymałem sie na stacji, zgasiłem silnik i kicha, nie odpalił.
Laweta, do domu, naładowałem aku i odpalił.
I teraz - na włączonym silniku mam na zaciskach aku - 12,4 volta. Czyli nie ma ładowania.
Kontrolka gaśnie jak mu dodam gazu, mam mały problem logistyczny żeby sprawdzić ładowanie na podgazowanym.
Alternator był naprawiany, spaliły sie diody, wymieniono całą tą "szynę" czy jak się to zwie.
Pasek jest trochę luźny, potrafi piszczeć dłuższą chwilę jak jest wilgotno.
Dzis go jeszcze podciągnę...
Co obstawiacie? Pasek? znowu diody? uzwojenie na stojanie?
Nie chcę od razu się władować w wymianę alternatora...

kwiatekt11 - Pon Lut 25, 2008 17:37
Temat postu: Re: [R623 2,3Si '95] Ładowanie, alternator, konkretne objawy
jeszcze został regulator napięcia być może, że to on szwankuje skoro diody były wymieniane
arturky - Pon Lut 25, 2008 17:48

Cytat:
Massai, mam mały problem logistyczny żeby sprawdzić ładowanie na podgazowanym.
. Wpinasz miernik w zaciski akumulatora i naciskasz na koniec linki od gazu przy przepustnicy ? :roll: ewentualnie do pomocy druga osoba :lol:

Co do Twojego problemu uwaga kwiatekt11, wydaje się słuszna, zadanie regulatora napięcia to utrzymywanie wartości napięcia ładowania w określonym zakresie ok.14V niezależnie od zmian prędkości obrotowej wirnika alternatora.

Pojedz do dobrego auto-elektryka powinien bez problemu usunąć usterkę.

piter34 - Sro Mar 05, 2008 12:08

Massai, naprawiłeś ten alternator?