Zobacz temat - [R200 SDI]Regeneracja półosi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDI]Regeneracja półosi

Michal982 - Sro Mar 05, 2008 13:00
Temat postu: [R200 SDI]Regeneracja półosi
Ostatnio podczas wymiany tarcz hamulcowych, zauważyłem że mam niewielki luz na wielowypuście między półosiami, a piastami kół. Co myślicie o sklejeniu tego jakimś klejem na przykład firmy Loctite, mają oni w swojej ofercie produkty do regeneracji wałów które mogą przenieść znaczne momenty. Robił ktoś może coś podobnego? Jeżeli nie zlikwiduję jakoś luzu wiem, że problem będzie tylko narastał :sad:
sTERYD - Sro Mar 05, 2008 14:37

nie wiem na ile to pomoże, ale przypuszczam, że w końcu i tak czeka Cię wymiana przegubu (ta końcówka wałka wchodząca w piastę jest jego częścią) :sad:
swoją drogą trochę dziwne, że tam się wyrabia, a przeguby nie dają o sobie znać... może masz za słabo dokręcone nakrętki na półosiach :???:

Wojtek - Sro Mar 05, 2008 20:51
Temat postu: Re: [R200 SDI]Regeneracja półosi
Michal982 napisał/a:
Co myślicie o sklejeniu tego jakimś klejem na przykład firmy Loctite, mają oni w swojej ofercie produkty do regeneracji wałów które mogą przenieść znaczne momenty.


Sprawdź czy półoś od silnika 2.0 benzyna (kanciak) pasuje do Ciebie. Jestem przekonany że tak. Jeśli będziesz miał ochotę i czas by podjechać wieczorem na tarchomin to "oddam" ją za równowartość butelki tego loctita lub innej ;) . Ach, która to strona? Mam prawą patrząc z wnętrza samochodu.

sTERYD - Czw Mar 06, 2008 13:06

przegub pewnie będzie taki sam ;)