Zobacz temat - [R wszystkie] wygluszenie autka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R wszystkie] wygluszenie autka

waadim - Sob Mar 08, 2008 01:07
Temat postu: [R wszystkie] wygluszenie autka
hej

chcialbym wygluszyc swoje autko poniewaz przy predkosciach powyzej 120 jest dla mnie za glosno

i wiec chcialem pojechac na szrot i zakupic

oslone znajdujaca sie pod maska skleic 2 z soba i zamontowac (wygluszenie silnika)
caly chodnik znajdujacy sie w aucie i umiescic jeden na drugim
tylko rodzi sie pytanie czy to nie bedzie za grube i dam rade to z powrotem przykrecic
sadze ze ten sposob jest najprostszy


szrot najtansza perspektywa tylko na drzwi bym musial zakupic jakies maty na ebay

prosze o wasze opinie i rady pozdrawiam

michalswiatek - Sob Mar 08, 2008 08:52

Nie sadze abys uzyskal w ten sposob jakis znaczacy efekt. Halas powyzej 120 spowodowany jest szumem powietrza, wiec wygluszenie podwozia, czy maski silnika nic nie da.

waadim napisał/a:
caly chodnik znajdujacy sie w aucie i umiescic jeden na drugim
tylko rodzi sie pytanie czy to nie bedzie za grube i dam rade to z powrotem przykrecic
- na 100% bedzie za grube. Pewnie mozna to jakos do auta wlozyc, ale efekt wizualny bedzie paskudny.

Jezeli uwazasz ze w Twoim aucie jest glosniej niz w innych R200 to przygladnij sie dokladnie uszczelkom wokol drzwi, moze to one sa przyczyna.

giewu - Sob Mar 08, 2008 09:14

ja również uważam, że proponowane przez Ciebie patenty nie wyciszą autka :/
wpakujesz się niepotrzebnie w koszty (mimo, że ceny szrotowe nie są jakimiś kosmicznymi) , a satysfakcjonującego Cię efektu i tak nie uzyskasz :cool:

michone - Sob Mar 08, 2008 11:15

jedyne co pozostaje to : sciagniecie wykladziny i polozenie pod nia mat filcowych- wygluszających. Następnie wyciszenie komory silnika alu matami. Zdjecie kokpitu i wyciszenie matami bitumicznymi/filcowymi. Wygluszenie wszystkich drzwi matami bitumicznymi. Maske wyciszyl bymmatami alu lub kupil bym wyciszenie od mercedesa 123 diesla i przezbil :) .

Uwierzcie mi ze mozna wyciszyc autko :) tak jak to sie profesjonalnie robi w autkach na zawody CA.

Proponuje rownierz wyciszyc caly bakaznik. Dać węższe opony :P . Jednak to kupa kasy i roboty:/

michalswiatek - Sob Mar 08, 2008 11:49

michone napisał/a:
Uwierzcie mi ze mozna wyciszyc autko :) tak jak to sie profesjonalnie robi w autkach na zawody CA.

Na zawody CA chyba nie wycisza sie szumu ktory powoduje powietrze przy wiekszych predkosciach :wink: Szyb raczej tez nie obklei matami wiec mysle ze efekt bedzie marny. Mozna by to pewnie osiagnac poprawiajac aerodynamike auta (wywalic lusterka, antene, klamki, zaszpachlowac rynienki, zaspawac drzwi i wchodzic przez tylna klape) ale chyba nie o to Koledze chodzi :grin:

michone - Sob Mar 08, 2008 12:26

a nie uwazam zeby az tak glosno bylo przez opory powietrza... umnie bardziej slychac wydech, silnik i lozysko oporowe w prawym kole :P No i zimowe opony 195mm :D
freestyler - Sob Mar 08, 2008 20:13
Temat postu: Re: [R wszystkie] wygluszenie autka
pomysł rodem "bez sensu"

kup maty dekarski - stosuje sie do wygłuszania aut pod car audio

obij tym drzwi dokładnie mozesz rozniez bagaznik/klape podłoge i podsufitke i zobaczysz masakryczna róznice w wyciszeniu

pozdrawiam

Brt - Sob Mar 08, 2008 20:19

u mnie przy wyższych prędkościach najbardziej właśnie szum powietrza daje się we znaki :// ja bym sie skupił właśnie na drzwiach i uszczelkach oraz oże właśnie wyciszyc dach itp :roll:
dobryziom - Nie Mar 09, 2008 10:05

dokladnie tak jak radza koledzy maty na drzwi i dach plus nie radze klasc zadnych dodatkowych wygluszen na maske zwiekszysz tym temperature i zaczna sie jahj z silnikiem...
michone - Nie Mar 09, 2008 21:51

dachciezka sprawa... do tego waga mat bitumicznych jest znaczna... przy duzej ilosci dach moze opasc
muzyczny_rover - Nie Mar 09, 2008 22:08

a wgłuszenie podłogi grubymi matami filcowymi?..??:)
tylko trzeba rozebrac wszystko..wywalic siedzenia...kanapestar wykładzine ..wysprzątać podłogie zmyc nałożyć maty i znowu podłoga i siedzenia..ale efekt da.

michone - Nie Mar 09, 2008 22:27

na dach tez tylko filcowe bo są lekkie :) na drzwi bitumiczne.
Brt - Nie Mar 09, 2008 23:58

michone, czy filcowe, to masz na mysli takie cienkie bitumiczne z warstwą filcu, czy sam filc z klejem ?? masz link do takowych ??
muzyczny_rover - Pon Mar 10, 2008 00:02

Brt, cięższe na podłogi lżejsze na sufit...ana drzwi to raczej same bitumiczne.
michone - Pon Mar 10, 2008 11:42

http://www.allegro.pl/ite...ilcu_f_vat.html zbierznosc miast przypadkowa :) mam takie maty tylko 120cm x 60cm chyba z 5 sztuk czekaja na montaz :)

Co do bitumicznych to ostatnio dostalem ok 10 sztuk 50x50 i wazy to ok 15-20kg wiec wyciszenie kompletne auta bedzie wazyc z 60kg... Na podloge bitumiczne mozna polozyc, ale jedynie przy skrzyni biegow i wzdłuż wydechu.

maniaq - Sro Mar 12, 2008 11:18

mi niestety najbardziej swiszczy przy uszczelkach drzwi, tzn tamtedy ten swist sie dostaje. nie bardzo wiem czy mozna cos z tym poradzic :|
Brt - Sro Mar 12, 2008 11:46

okleić taśmą i wsiadać przez bagażnik :lol: mi też w tym miejscu szumi :beczy:
maniaq - Pią Mar 14, 2008 11:07

jeszcze lepiej to zaspawac :rotfl:

ale moze inna uszczelka by cos pomogla >? nikt nic nie probowal ?

KRYS - Pią Mar 14, 2008 21:12

Ciekawe o ile będzie cięższe takie auto? a co za tym idzie większe spalanie i wolniejsze :/
HaDeSsS - Sob Mar 15, 2008 19:17

jak Wam cos swiszczy to puscie sobie radio :P
kamil_luczak - Sob Mar 22, 2008 19:27

Ja to mam w takim razie problem zyciowy, sama blacha :P Przy 100kmh slychac ladny gwizd z dachu :P

Tak BTW jesli przy 120 cos swiszczy to mozesz dach zrobic, bo glownie wtedy przez dach jest najglosniej. POdloge bym odpuscil.

mikelusss - Wto Lis 17, 2009 18:12

A ja chciałem inną kwestię poruszyć. Mianowicie masakryczne skrzypienie SIEDZEŃ w R200 szczególnie kierowcy , pasażera również, w mniejszym stopniu tylnia kanapa, ale wszystko skrzypi bardzo bardzo aż zęby bolą. Każde wiercenie sie na fotelu czy dziury to są skrzypy. Przeleciałem wszystko co można wd40 i nic. Macie jakieś sprawdzone metody?
hvil - Czw Lis 19, 2009 00:10

ja swojego wyciszylem alu matami scine grodziowa od strony silnika i tymi samymi w srodku:-) jest o niebo lepiej jesli chodzi o dzwiek silnika a szmow to jakis tam za duzych nieslychac:-)
niuton - Czw Lis 26, 2009 23:31

Najlepsza rada która sie tu przewinela: radio!

Na powaznie drzwi mozna na kabłonkach lekko odkrecic mocniej beda sie zamykac/trzaskac ale i szum mniejszy.
Na pewno podstawa dobre wygłuszenie do tego drzwi matami bitumicznymi, i zasilikonowac/zakleic pod trojkacikiem od lusterek.

To co napisałem mam ja plus pousuwane wszedzie trzaski, brzdeki, luzy w taicerce, do tego fajne głosniki i n naprawde jest ok.


Co do skrzypienia siedzen to mi skrzypi skóra tylko jak jest zimno zanim auto sie agrzeje porzadnie, same fotele nie wic moze to jest przyczyna?

Poza tmatem lubi tłuc sie polka, ja swojej jeszcze nie rozgryzlem, podkleiłem filcem ale nic nie dało.

NA wiosne wziałby msie za dach i podłoge. SZczególnie dac bo tam mysle najwiekse szumy beda a ede robił cos z szyberm wiec przy kazji. Duzo to roboty? Jakie dac tam maty. Ficowe, ale zarciłby ktos jakis link i waga, bo link z porzedniej stron wygasł.

Pozdro i walczcie szumami bo psuja te piekna marke.

hvil - Czw Lis 26, 2009 23:47

ja wiem ze najlepszym sposobem na tłukącą tylną półkę jest kupienie sedana:-D