Zobacz temat - [R 216 Si 97r]wyciek z układu chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 216 Si 97r]wyciek z układu chłodzenia

ben. - Sob Mar 08, 2008 21:47
Temat postu: [R 216 Si 97r]wyciek z układu chłodzenia
Mam wyciek z układu chłodzenia tak że muszę dolać 0,5 l płynu na 3 mce.
Wyciek jest na bloku silnika, czyli uszczelka pod głowicą pewnie puszcza :/
Ale nie zauważyłem żadnych objawów HGF. DO oleju sie nic nie dostaje w zbiorniczku nie ma śladów oleju, wyciek tylko na zewnątrz
Czy w takiej sytuacji spróbować zaaplikować uszczelniacz do ukł. chłodzenia?
Czy można z czymś takim jeździć?

etimark - Nie Mar 09, 2008 18:24

Generalnie można jeździć i dolewać, ale bardzo często i uważnie obserwować.
paff - Nie Mar 09, 2008 18:32

trudne pytanie, bo nie sposob na odleglosc zdiagnozowac stopien zaawansowania nieszczelnosci powodujacej wyciek ;) jesli juz bym jezdzil to z 5litrow plynu chlodzacego w bagazniku w razie co, a tak w ogole to jesli bym wyizolowal ze problemem jest HGF to bym zrobil przy najblizszej dogodnej okazji

miej swiadomosc ze jak sie to zdazy to nie tylko problem z zaholowaniem auta, ale tez przegrzany silnik/glowica moga zostac nieodwracalnie zniszczone - i to jest dopiero problem

wtedy na forum moze pojawic sie topic "ratunku, zagotowalem silnik, gdzie kupic pewny uzywany" :wink:

ben. - Nie Mar 09, 2008 21:34

mam 5 litrów destylatu w bagażniku :)
Zrobiłem trasę Lublin- Wawa i spowrotem ok 400 km i ubytek płynu niezauważalny.
Spróbuje zaaplikować Jakiś uszczelniacz lepszej firmy i zdam relacje.


Widac ślady płynu chłodzenia na bloku silnika :/ HGF?

paff - Nie Mar 09, 2008 23:23

ben., - moze nie do konca czaje, ale jak to jest ze zarazem piszesz ze wyciek niezauwazalny w zbiorniczku, a z drugiej strony ze widzisz slady wycieku plynu na bloku. przeciez nikle wycieki i to rozcienczonego plynu po cieplym silniku sa niezauwazalne bo to przeciez paruje...

moim zdaniem kup lepiej i uzupelniaj chlodziwem - chociaz takim z Tesco za 19pln, ono jak wycieka to chociaz slad zostawia, a woda destylowana nie

etimark - Pon Mar 10, 2008 08:51

Zdecydowanie lepiej byle jaki płyn od wody.