Zobacz temat - [R45] Hamulec ręczny - regulacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Hamulec ręczny - regulacja

snake0908 - Nie Mar 09, 2008 10:46
Temat postu: [R45] Hamulec ręczny - regulacja
Witam

Mam pytanie, czy jest jakis sposob na wyregolowanie hamulca recznego prz zaciskach ( mam tarcze z tylu ). Linka jest dobrze naciagnieta a hamulec reczny nie jest za dobry. Klocki po wymianie, reczny przed wymiana klockow tez byl slaby. Prosze o jakies sugestie i pozdrawiam.

Brt - Nie Mar 09, 2008 13:00

podciąganie ręznego odbywa sie tylko przy dźwigni hamulca wewnątrz auta. Tam masz śrube regulacyjną. tak jest w R200 i R400, ale nie sądzę, żeby w R25/45 coś się zmienilo. innej mozliwości raczej nie ma. czasami lubią sie zapiekać tylne zaciski, ale ciężko je naprawić (skomplikowana budowa + kłopoty z rozebraniem jesli się zdążyły zapiec)
snake0908 - Nie Mar 09, 2008 13:05

Brt napisał/a:
podciąganie ręznego odbywa sie tylko przy dźwigni hamulca wewnątrz auta. Tam masz śrube regulacyjną. tak jest w R200 i R400, ale nie sądzę, żeby w R25/45 coś się zmienilo. innej mozliwości raczej nie ma. czasami lubią sie zapiekać tylne zaciski, ale ciężko je naprawić (skomplikowana budowa + kłopoty z rozebraniem jesli się zdążyły zapiec)


Hamulec zapieczony nie jest, bo jak wymienialem klocki to wszystko rozruszalem, czyli sam mechanizm od recznego jest uszkodzony :( . THX

Brt - Nie Mar 09, 2008 13:28

a dźwignia ręcznego jak wysoko idzie ??
snake0908 - Nie Mar 09, 2008 13:31

Cytat:
a dźwignia ręcznego jak wysoko idzie ??


moze z 5-6 cm

Brt - Nie Mar 09, 2008 13:48

hmmm no to nie wiem, wygląda na sam mechanizm wewnątrz zacisku moze. A czy jak zaciagniesz reczny, to jestes w stanie ruszyc autem ?? Czy na przeglądzie diagnosta sienie czepiał >>
snake0908 - Nie Mar 09, 2008 14:07

Brt napisał/a:
hmmm no to nie wiem, wygląda na sam mechanizm wewnątrz zacisku moze. A czy jak zaciagniesz reczny, to jestes w stanie ruszyc autem ?? Czy na przeglądzie diagnosta sienie czepiał >>


No jestem w stanie ruszuc, choc auto troche siada. Na przegladzie diagnosta troche marudzil ale podbil dowod :) . Ale wolalbym miec to sprawne.