Zobacz temat - [R620] Aparat zapłonowy z R po 96 do R z 95
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Aparat zapłonowy z R po 96 do R z 95

mzganiacz - Pon Mar 10, 2008 20:26
Temat postu: [R620] Aparat zapłonowy z R po 96 do R z 95
Dzisiaj pojechałem wymienić aparat na używkę z netu. Na aukcji podali że to z F20Z1. Na miejscu okazalo że aparaty, stary i nowy się różnią. Ten jaki mam z neu to 30100 p45 g01 81dcc4. W EPC do silnika f20z1 występuje zarówno jeden jak i drugi aparat, oczywiście SNy się różnią. Teraz nie wiem, w 96 nastąpiły takie zmiany w silniku że tego aparatu sie nie powinno montować (patrzyłem pobieżnie to razem z aparatem zmieniła się sonda lambda, kilka razy w historii zmieniał się komputer silnika, w sensie że numery części są inne)? Czy mogę jednak spokojnie go sobie zamontować i nie będzie problemu?

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 07:35 ]
moze chociaż podpowiedź?

piter34 - Pią Mar 14, 2008 12:51

mzganiacz napisał/a:
moze chociaż podpowiedź?

To, że były 2 różne, to wiem, ale czy są zamienne, to nie wiem, choć podejrzewam, że TAK.
Udało Ci się to dopasować?

mzganiacz - Pon Mar 17, 2008 20:00

na forum accordeonów link przekonywali mnie że nie powinienem tego robić. Odesłałem już ten zły aparat, bo okazało się że koleś który mi go sprzedał pomylił się i zamieścił aukcję z aparatem td58u a wysłał mi 81dcc4 (ja co prawda nie wiedziałem że w ogóle są różne modele i kupiłem najtańszy - i miałem w tym fuksa bo kupiłem dobry, ale potem pecha, bo koleś przysłał zły), a od HRAUTOMOBIL już kupiłem prawidłowy.