Zobacz temat - [R 416 SLi 1993]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416 SLi 1993]

zbigniewjonski - Pią Mar 14, 2008 20:34
Temat postu: [R 416 SLi 1993]
Dzień dobry.
Moj problem to - w czasie jazdy ( krótko po starcie), zapala mi się kontrolka " Check Engine". Proszę powiedzieć czy to poważny problem i czy to może być przyczyną dużego zużycia paliwa( ok 11,5 l na 100km po mieście).
Druga prośba. Czy jestem w stanie sam dokonać jakiejś regulacji aby zmniejszyć zużycie paliwa ? Czy odłączenie sondy lambda coś pomoże ?.
Bardzo dziękuję za ewentualne porady.
Zb.

piter34 - Wto Mar 18, 2008 16:27

zbigniewjonski napisał/a:
Proszę powiedzieć czy to poważny problem i czy to może być przyczyną dużego zużycia paliwa( ok 11,5 l na 100km po mieście).

Przyczynę problemu poznasz po odczytaniu kodów błędów komputera wtrysku. Zajrzyj do technicznego FAQ na stronie klubowej. Tam jest odsyłacz do procedury sprawdzania kodów w silnikach Hondy (a taki właśnie masz).

zbigniewjonski napisał/a:
Czy jestem w stanie sam dokonać jakiejś regulacji aby zmniejszyć zużycie paliwa ?

Nie bardzo. Możesz natomiast wymienić filtr powietrza, świece, palec, kopułkę, przewody WN. Te wszystkie elementy mogą wpływać na podwyższone zużycie paliwa.

zbigniewjonski napisał/a:
Czy odłączenie sondy lambda coś pomoże ?.

Nie sądzę, a tak poza tym, to procedura sprawdzania sondy jest opisana w technicznym FAQ na stronie klubowej.

zbigniewjonski - Wto Mar 18, 2008 23:58

Dziękuję za poradę. Jednak chciałem powiedzieć, że w moim samochodzie nie mam komputera i nie mam jak odczytać kodu błędów ?:(.
piter34 - Sro Mar 19, 2008 07:43

zbigniewjonski napisał/a:
Jednak chciałem powiedzieć, że w moim samochodzie nie mam komputera i nie mam jak odczytać kodu błędów

To co Ci steruje wtryskiem paliwa, jak nie komputer? :lol:
Oczywiście, że masz komputer.

zbigniewjonski - Sro Mar 19, 2008 09:28

No tak, pewnie masz rację. Ja pomyślałem o takim komp, gdzie w na wyświetlaczu w środku samochodu pokazują się różne , tak ?
thef - Sro Mar 19, 2008 09:30

Tu masz link do FAQ klubowego gdzie poczytasz o odczycie kodów błędów:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#74
O to właśnie chodziło Piterowi ;)

zbigniewjonski - Sro Mar 19, 2008 11:39

Dziękuję serdecznie za pomoc i linki. Dziękuję.
piter34 - Czw Mar 20, 2008 15:53

zbigniewjonski napisał/a:
Dziękuję serdecznie za pomoc i linki. Dziękuję.

Jak się sytuacja rozwija?

zbigniewjonski - Pią Mar 21, 2008 00:05

Na razie nic nie robiłem, bo ciężko pracowałem. Terraz mam 4 dni wolne to będę czytał i coś kombinował :) . Ale wracając teraz z pracy lamka znowu się świeciła.:(
polocolo - Nie Wrz 26, 2010 15:41

piter34 napisał/a:

Czy jestem w stanie sam dokonać jakiejś regulacji aby zmniejszyć zużycie paliwa ?


Nie bardzo. Możesz natomiast wymienić filtr powietrza, świece, palec, kopułkę, przewody WN. Te wszystkie elementy mogą wpływać na podwyższone zużycie paliwa.

Dodatkowo jeszcze może być przyczyna w termostacie...