Zobacz temat - [corsa 98] wspomaganie kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [corsa 98] wspomaganie kierownicy

yoyco0 - Pon Mar 31, 2008 22:15
Temat postu: [corsa 98] wspomaganie kierownicy
witam!!! Wiem, że to forum dla roverków, ale może ktoś mi pomoże. A mianowicie mam zamiar kupić kobiecie corse B z 98 1.0 12V i jest ona bez wspomagania kierownicy, czy może kotś kiedyś z was zakładał wspomaganie i wie ile to może kosztować i jakie części trzeba ewentualnie kupić. Dzięki z góry za porady. Bo na forum opla to się za dużo nie dowiem. Pozdrawiam
michone - Pon Mar 31, 2008 22:39

jak w kazdym aucie :) musisz znalezc wszystkie bebechy od wersji ze wspomaganiem :) , ogolnie to wciul roboty:P
Paul - Pon Mar 31, 2008 22:43

michone napisał/a:
ogolnie to wciul roboty:P

Popieram, niestety :<

Generalnie nie warto - za dużo kombinowania, szukania części....

Lepiej poszukać czegoś ze wspomaganiem fabrycznie

sTERYD - Pon Mar 31, 2008 22:45

wygląda to mniej więcej tak, jak przełożenie układu kierowniczego i kilka dodatków...
taniej wyjdzie auto ze wspomaganiem ;)

yoyco0 - Pon Mar 31, 2008 22:48

własnie znajomy mi mówił, że niby jakąś listwę trzeba przełożyć i pompe, no i oczywiście kilka wężyków trzeba dać oraz zbiorniczek, cena tej Corsy jest bardzo atrakcyjna, tylko ciekawi mnie ile kosztuje robocizna i części wspomagania bo niechce kobiecie krzywdy zrobić, dając jej jeździć bez.
Paul - Pon Mar 31, 2008 22:53

yoyco0 napisał/a:
że niby jakąś listwę trzeba przełożyć i pompe

i napęd pompy skądyś wziąć....
A nie wiem, czy czasem drążki kierownicze też nie będą inne :hm:

yoyco0 - Pon Mar 31, 2008 22:53

no i dokładnie co bym musiał kupić, żeby to wszystko chodziło

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 22:54 ]
widziałem na allegro, że niby jakieś elektryczne wspomaganie jest

sTERYD - Pon Mar 31, 2008 22:56

listwa zębata, czyli w skrócie przekladnia kierownicza....
pompa oczywiście, kilka wężyków, siłowniki i jeszcze drążki raczej nie będą pasować od wersji bez wspomagania, a do tego jeszcze ustawienie zbieżności, dla precyzji jeszcze olej (do automatycznych skrzyń biegów, najczęściej stosowany półsyntetyk, czyli dexron II w nowoczesnych systemach dexronIII- syntetyk) kilkanaście -kilkadziesiąt plnów ;)

Paul - Pon Mar 31, 2008 22:59

yoyco0 napisał/a:
no i dokładnie co bym musiał kupić, żeby to wszystko chodziło

To już najlepiej jakiegoś dobrego mechanesa popytaj, z praktyką w takich autach. Ja niestety w Corsie nigdy nawet nie siedziałem :P

yoyco0 - Pon Mar 31, 2008 23:01

ok dzięki bardzo chłopaki, na was zawsze można liczyć, :piwko:
Na forum opla to bym się chyba gwiazdki doczekał zanim bym odpowiedź dostał.
Pozdrawiam. Napisze jak już zrobie może komuś się kiedyś przyda.

truten23 - Wto Kwi 01, 2008 10:47

yoyco0 napisał/a:
widziałem na allegro, że niby jakieś elektryczne wspomaganie jest


Są chyba 2 wersje, słabe silniki np.1,2 mają elektryczne wspomaganie. To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie kolego... :hm:

michone - Wto Kwi 01, 2008 13:40

zaloz opony 155 i nie bedzie problemu :) w fiescie przy zdrowych lozyskach oporowych moja kobieta nie narzeka :P
yoyco0 - Wto Kwi 01, 2008 16:29

no ja mam właśnie taką 1.0 do kupienia i jak narazie telefonicznie powiedzieli w serwisie, że mam podjechać, bo muszą zobaczyć czy mam wyprowadzenia zrobione. Zobaczymy jutro będe mądrzejszy i biedniejszy o pare złotych. Ale czego się nie robi dla kobiety :)

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 16:35 ]
a co do rady o opony to za opony zapłace 300zł a za wspomaganie około 800zł co się wstępnie zorientowałem. Także 500zł mi nie robi, bo auto i tak kupię 2000zł taniej.