Zobacz temat - [R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7

GARBUS - Sro Kwi 02, 2008 01:09
Temat postu: [R45 '00r] Problem z palnikami xenonow H7
Czesc, sluchajcie kupilem zestaw xenonow do Roverka 45, gdzie na swiatlach mijania sa zamontowane zarowki H7 wygladaja one tak: http://i13.ebayimg.com/03/i/000/a3/4a/8c4e_2.JPG

zakupilem zestaw xenonow ale juz taki pozadny za 900 zl bo nie lubie chinskiego badziewia. . . ucieszony szybko zabralem sie do pracy zamontowalem przetwornice, wymontowalem zarowke i nagle WIELKIE UPS. . . palnik xenonowy H7 wyglada tak : http://www.diagnosestation.nl/images/H7.jpg zaupelnie inaczej, nie przejalem sie tym zbytnio i zabralem sie za montaz :D i nagle DRUGIE WIELKIE UPS, w leflektorze jest taka "pochwa metalowa w ktora wchodzi zarowka wewnatrz klosza, okazalo sie ze palnik xenonowy nie wchodzi do dkonca bo chaczy o koniec tego metalowego gowna co rozprasza swiatlo, to znaczy ze niwe mozna zamontowac palnika xenonowego? chyba ze mam zly, ale szukajac w internecie nie spotkalem sie z oznaczniem H7 palnika wygladajacego, jak oryginalna zarowka :( co robic ?? Prosze was o pomoc. . .


Pozdrawiam

TomC - Sro Kwi 02, 2008 23:03

Nie montować badziewia. Moim zdaniem jedyna słuszna rada.
Jeżeli nawet usuniesz tą osłonkę to po zamontowaniu palników zabije Cię na śmierć kilkuset kierowców, których będziesz mijał lub za którymi jechał. Oślepisz wszystkich i wszystko przed sobą.

GARBUS - Czw Kwi 03, 2008 00:23

Poradzilem sobie :)

Mialem polnik typu H7R do mojego klosza wchodzi H7 normalne. a tam palnik jest o te 4mm krotszy i pasuje idealnie :) Po zamontowaniu udalem sie na stacje diagnostyczna w celu wyregulowania siatel :) Pan w zakladzie bardzo sie zdziwil :) Ze mozna na xenonah miec taka geometrie swiatel :) I faktycznie jest idealnie nawet odciecia i oswietlanie prawgo pobocza. O Oslepianiu nie ma mowy. Tak wiec widzicie chinszczyzna za 220 zl odpada. . . ja dalem 900zl za zestaw, i jestem strasznie zadowolony.

marekpodcz - Czw Kwi 03, 2008 01:25

a masz samopoziomowanie reflektorów? może gdy pojazd stoi w miejscu i nie podskakuje na wybojach to nie oślepiasz ale pomyśl co się dzieje na chociażby małych nierównościach. możesz liczyć na to, że na drodze nie jeden potraktuje Cię długimi... ogólnie jestem aż za bardzo tolerancyjny ale takie xenony samoróbki powinny być bardzooooo surowo karane. przegląd przejdziesz w domu czy dasz "dowód z wkładką"? :twisted:
giewu - Czw Kwi 03, 2008 09:17

GARBUS napisał/a:
ja dalem 900zl za zestaw, i jestem strasznie zadowolony.

tyle razy był już ten temat wałkowany ...
a co z homologacją Twoich reflektorów ? :twisted:
co to za Stacja Diagnostyczna gdzie Ci nie zwrócono uwagi na ten fakt ? :twisted: :razz:

GARBUS - Pią Kwi 04, 2008 01:47

Dzisiaj przyciemnilem w firmie szybki w roverku. I powiem wam ze wyglada teraz na prawde fajnie :) Jutro pstrykne zdjecie i wrzuce na forum :) No i tak postanowilem przejechac sie wieczorkiem z kolega. Przypomne ze przod tez mam lekko przyciemniony. I ani jednej kontroli wszyscy gliniarze nas mijali i nic. . . JA wuchodze z zalorzenia ze jezeli auto wyglada dobrzre schludnie i starannie to rzadko sie czepiaja. A jak sie ochoinkuje auko lpkami wydech jak rura od F-16 to zapewne kontrole i to jeszcze nie rutynowe MUROWANE!

Jutro wlepie foty :)

Sachar - Pią Kwi 04, 2008 12:50

A co ma to do tematu?
maciekwawa - Pią Kwi 04, 2008 12:56

hehe wazne zeby sie cieszyc haha nie wazne ze nie na temat;)
GARBUS - Pią Kwi 04, 2008 18:31

Dobrze przepraszam ze nie do tematu! ale tu napięta atmosfera. . .
maciej - Nie Kwi 06, 2008 09:43

GARBUS napisał/a:
ale tu napięta atmosfera. . .

Eee... Nie przesadzajmy. ;)
Tylko na tym forum mocno udziela się kilka osób, w tym ja, które uważają, że przepisy dotyczące wyposażenia pojazdów są potrzebne, warto je znać i należy ich przestrzegać (vide kilka dyskusji o "ksenonach"), zwłaszcza jak się tjunuje auto, a Ty właśnie z pierwszym postem trafiłeś w taki temat.

Armandoo - Nie Kwi 06, 2008 13:56

Ja założyłem taki zestaw xenonowy do swojego MG ZS już ponad pół roku temu ... spisuje się świetnie...
Światła po zamontowaniu zestawów również ustawiałem na stacji diagnostycznej i jak się okazało da sie bez większych problemów.

Dodam , że ani razu nie mrugał mi nikt światłami , ponieważ go oślepiałem !! !!
Zapewniam , że można ustawić światła tak , żeby oświetlały odpowiednio i bezpiecznie jezdnię jak również nie oślepiały przy tym innych użytkowników drogi ... Trzeba tylko chcieć a nie mieć w dupie innych na drodze.


Każdy chyba już wie , że prawdziwe xenony wymagają samopoziomowania oraz spryskiwaczy więc nie mam sensu chyba poruszać tej kwestii po raz setny :-)
Kwestia skuteczności systemu samopoziomowania jest bardzo dyskusyjna i wystarczy poczytać fachowa prasę i fora na ten temat.


Życzę udanego użytkowania Twojego nowego zestawu :-)

PS. Kontroluj regularnie stan ustawienia lamp i dbaj o siebie i o innych na drodze :-)

PS1. Na priva wysłałem Ci prywatną wiadomość

GARBUS - Nie Kwi 06, 2008 23:32

Dokladnie tak jak mowisz, nie nalezy miec, innch uzytkownikow drogi w dupie, ja nie mialem i odrazu pojechalem na stacje diagnostyczna na ustawienie, a e koles sie zdziwil ze jest tak super to tym bardziej sie ciesze. Jedyne o czym trzeba pamietac, to regularni czyscic klosz od lampy :) przed kzda jazda rano szmatka 5 sekund przecieram lampy. I zglowy, cos za cos :) Pozdrawiam