Zobacz temat - OC & NW - czy dobrze rozumiem ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - OC & NW - czy dobrze rozumiem ?

JeRRy3D - Czw Kwi 03, 2008 21:51
Temat postu: OC & NW - czy dobrze rozumiem ?
Jestem w przededniu wyboru ubezpieczyciela.
Pierwsze auto. Zero zniżek.

Rozpiętość cen składek całkiem spora.

Najdroższa w moim wypadku (samo OC)
PZU - 1174 zł
...HDI
...Compensa
...Allianz
...Hestia
...AXA
na końcu Liberty Direct - 747 zł

427 zł różnicy między krańcowymi (najdroższy - najtańszy)
Teraz rodzi się pytanie.

Co tego typu ubezpieczenie daje mi (?) i co daje ewentualne
"przepłacanie" przy wyborze ubezpieczyciela. Z tego co rozumiem,
wykypując OC w najlepszej (najpewniejszej) firmie "robię dobrze"
tylko temu, kogo uszkodzę. Dla mnie natomiast nie ma to
najmniejszego znaczenia? Dobrze rozumiem?

Pomijając aspekt "egoizmu" - OC obowiązkowe, ale 400 zł dla
młodego kierowcy drogą nie chodzi. To zawsze coś do auta
(a wiadomo, że to wór bez dna :)

pozdrawiam

Brt - Czw Kwi 03, 2008 22:06

Ja biore OC + NW najtansze jakie znajdę. Po prostu ide do agenta, ktory obsługuje kilka firm ubezpieczeniowych i on mi przedstawia najtańszą ofertę :) W przypadku AC to już inna sprawa......
String - Czw Kwi 03, 2008 22:38

spróbuj w MTU - ja zaoszczędziłem w tym roku 250 PLN na zmianie ubezpieczyciela - także OC + NNW
rav1984 - Czw Kwi 03, 2008 22:54

albo zapytaj w PTU - ja porównując tego ubezpieczyciela z PZU, będąc w tej samej sytuacji co Ty zaoszczędziłem prawie 500 stów :grin:
JeRRy3D - Czw Kwi 03, 2008 22:56

String napisał/a:
spróbuj w MTU


MTU w moim wypadku - 823 zł - czyli i tak drożej niż Liberty Direct

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 23:43 ]
rav1984 napisał/a:
albo zapytaj w PTU


Zapytam, thx, bo sama stronka, jakaś mało "multimedialna" ;)

giewu - Pią Kwi 04, 2008 08:19

Brt napisał/a:
Ja biore OC + NW najtansze jakie znajdę. Po prostu ide do agenta, ktory obsługuje kilka firm ubezpieczeniowych i on mi przedstawia najtańszą ofertę :) W przypadku AC to już inna sprawa......
kolega Brt robi idealnie tak samo jak i ja ... Pamiętaj, że OC to obowiązkowy kwit (tzw. dla policjanta) i w nosie miej czy ktoś ściągnie od ubezpieczyciela ewentualne odszkodowanie, ważne, by za ubezpieczenie jak najmniej zapłacić ;) ...
poszukaj jakiegoś agenta, który zaoferuje Ci najmniejszą możliwą składkę ;)

michalswiatek - Pią Kwi 04, 2008 08:50

Jestem pewien, ze mozna ubezpieczyc auto duzo taniej niz w Liberty Direct, czy innych Link4, nie wspominajac nawet o kosmicznie drogim PZU.
Udaj sie do agencji ktora ma w ofercie polisy wielu tanich ubezpieczycieli. Z mojego doswiadczenia wynika ze najtansze sa: Tryg, Filar. Agent policzy skladke w roznych firmach dla konkretnego auta, osoby, miejscowosci i wybierze najtansza oferte. Jezeli nie wykupujesz AC, to kieruj sie tylko cena, niczym innym!

Skiba - Pią Kwi 04, 2008 09:24

Ja także polecam PTU ... pragnę dodać, że inny ubezpieczyciel np. samo OC może mieć taniej o kilka zł, ale w PTU za drobną opłatą w pakiecie dostaje się ubezpieczenie mieszkania + ubezpieczenie na życie. Czyli zbiorczo wychodzi lepiej.

Nie wiem też kolego jak u Ciebie w wiekiem. Jeżeli masz mniej niż 25 lat dowalą Ci +50% ... w PTU też dowalają, ale jak zostaniesz u nich po roku dowalą Ci już tylko 20% :)

walkie - Pią Kwi 04, 2008 09:28

W allianz nie dowalają zwyżki za wiek. :) Przerabiałam to na sobie. :)
Generalnie OC + AC + NW w Allianz wyszło mi bez zniżek za 1750 PLN. Tu brokerka pokombinowała, ubezpieczyła mi laptopa i miałam taniej za autko.
Teraz mam Cigna, i przeniosły mi się zniżki i płacę jeszcze mniej. :)

Generalnie, idź tam gdzie taniej masz OC. A najlepiej znajdź jakiegoś brokera, oni kasy za to nie biorą bo im ubezpieczalnie wypłacają kasę za umowy. :)

JeRRy3D - Pią Kwi 04, 2008 09:41

Skiba napisał/a:

Nie wiem też kolego jak u Ciebie w wiekiem. Jeżeli masz mniej niż 25 lat


Oj... nie pytaj! ;)
25, to mi zostało do setki ;)