Zobacz temat - [r416Si '97]jak szerokie felgi moge zalozyc do R by bylo ok?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r416Si '97]jak szerokie felgi moge zalozyc do R by bylo ok?

mielony22 - Nie Kwi 06, 2008 17:58
Temat postu: [r416Si '97]jak szerokie felgi moge zalozyc do R by bylo ok?
tak jak w temacie.jak szerokie felgi wejda do mego roverka.zakladalem same felgi bez opon o szerokosci 7cali na tyl.udalo mi sie wsadzic palec miedzy felge a gorny wahacz(chyba to byl on, nie jestem pewien bo sie nie znam).jak szerokie fele macie u siebie i moze jakies wrazenia?prosze o szybka pomoc bo to juz najwyzsza pora na letnie kapcie a my nadal na zimowych sie wozimy.
Remigiusz - Nie Kwi 06, 2008 18:14

To ile Cali maja te felgi z 17" ze tylko palec się tobie zmieścił, jezeli sie mozna dowiedziec bo szerokość sama mi nic nie mówi :shock:
mielony22 - Nie Kwi 06, 2008 18:30

to nie 17", to byly 15".na nich jest napisane 7j15 czyli ta 7 to szerokosc felgi czyli 7cali.
Remigiusz - Nie Kwi 06, 2008 20:17

To byla ironia :mrgreen:
dante27 - Nie Kwi 06, 2008 20:39

Możesz śmiało wkładać felgę o szerokości 7". Jeżeli chodzi o felgi i ich szerokość to najważniejsze jest ET, nie pamiętam jakie jest fabryczne w R400 ale pamiętaj że czym mniejsze tym felga bardziej idzie na zewnątrz i odwrotnie. Ja u siebie mam felgi 7,5" na 16". Auto mam obniżone i nie mam żadnego problemu.
mielony22 - Nie Kwi 06, 2008 20:59

to rozumiem ze fele 15'' o szerokosci 7cali i ET w granicach 35-40 smialo moge wkladac bez zadnych obaw?nic nie bedzie ocierac?
Brt - Nie Kwi 06, 2008 21:01

dokładnie tak :)
dante27 - Nie Kwi 06, 2008 21:06

Kolego mielony22 nie zapomnij o opcji pomógł ;)
Remigiusz - Nie Kwi 06, 2008 21:07

Standardowe felgi, czyli te stalowe maja Einpresstiefe (ET) 45 [czemu nie ma jakiegoś polskiego określenia tylko wszędzie to niemieckie :rotfl: ]

I z tego co wiem to granicy przy Rowerach 200 jest ET 30 żeby się jeszcze mieściła pod nadkole i nie wystawało.

Brt - Nie Kwi 06, 2008 21:30

Remi55 napisał/a:
[czemu nie ma jakiegoś polskiego określenia tylko wszędzie to niemieckie
ależ jest: odsadzenie :]
Remigiusz - Nie Kwi 06, 2008 22:35

Brt napisał/a:
Remi55 napisał/a:
[czemu nie ma jakiegoś polskiego określenia tylko wszędzie to niemieckie
ależ jest: odsadzenie :]


Dziękuje bardzo brt :grin:
Dokładnie odsadzenie to się nazywa :ok: Musze sobie zapamiętać trochę tych polskich fachowych słów. Bo u mnie to czasem kiepsko z tym :cry:

mielony22 - Nie Kwi 06, 2008 22:51

dzieki wszystkim za szybka reakcje.to teraz zabieram sie za szybki dobor feli i jazda!!!
Sachar - Nie Kwi 06, 2008 23:49

Remi55 napisał/a:
Brt napisał/a:
Remi55 napisał/a:
[czemu nie ma jakiegoś polskiego określenia tylko wszędzie to niemieckie
ależ jest: odsadzenie :]


Dziękuje bardzo brt :grin:
Dokładnie osadzenie to się nazywa :ok: Musze sobie zapamiętać trochę tych polskich fachowych słów. Bo u mnie to czasem kiepsko z tym :cry:


Dokładnie to Brt ma rację ODSADZENIE a nie osadzenie. Tak gwoli wyjaśnienia :)

Remigiusz - Nie Kwi 06, 2008 23:58

ahh ta klawiatura jakos tego d nie wybila :razz:
mielony22 - Pon Kwi 07, 2008 20:25

panowie jeszcze jedno male pytanko.a mianowicie chodzi o to ze przymierzylem felgi no i wkrecam nakretke a tu okazuje sie ze dochodzi ona tylko do polowy.co lepiej wymienic szpilki czy tez sa jakies specjalne nakretki(krotsze).moze mieliscie taki problem przy zakladaniu alusow?
dante27 - Pon Kwi 07, 2008 21:24

A czy nakrętka jest przelotowa?
mielony22 - Pon Kwi 07, 2008 21:45

tak.i wlasnie widze ze nie wkreca sie do konca.strach na takich jezdzic.na stalowkach jest ok.
Armandoo - Pon Kwi 07, 2008 23:13

Posiadam autko MG ZS 180 czyli tak naprawdę brat bliźniak R45.
Mam w nim aluminiowe felgi ;-) również testowałem kilka opcji zmiany ich na inne rozmiary , szerokości itp ... i mam już trochę wiedzy

Jeżeli chodzi o maksymalny rozmiar felg do tego auta to :

7.0 x 17 cali rozstaw śrub 4x100 ( zalecane odsadzenie ET 38 )

Maksymalny rozmiar opon przy takiej feldze to : 205/45R17

Gwarantuje , że nic o wyższym profilu i większej szerokości nie da sobie rady na takiej feldze !! !
Miałem okazję sam sprawdzić na swoim aucie kiedy to założyłem na takie felgi oponę o profilu 50. Niestety opony obcierały przy nierównościach i musiałem je sprzedawać a potem kupować inne i tylko na tym straciłem :-(


W moim aucie jest sztywne zawieszenie więc samochód na nierównościach nie ugina się zbytnio dlatego felgi o rozmiarze 17 cali nie obcierają ale wydaje mi się , że nie powinno być również problemu u Ciebie.

Minus takiej operacji : na felgę 17 calową możesz założyć jedynie oponę 205/45R17 a niestety jest to rozmiar bardzo nietypowy dla opony i gwarantuję , że będziesz miał problem kupić coś np. używanego w dobrym stanie :-(
Komfort jazdy też pozostawia dużo do życzenia

Plusy : !@!$#.... wygląd auta :-) ...hmm mało cos tych plusów




PS. Pomyśl ewentualnie nad 16 cali , zawsze lepiej niż 15 J
PS2. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy w wyborze pięknych kółek

mielony22 - Pon Kwi 07, 2008 23:26

no niestety powiem tak ze fundusze mnie ograniczaja.mam na oku 15" mi sie podobaja :lol: tak wiec fele sa.oponki jak sie znajda to beda 195/55, a jak nie to niestety 195/60.na 55 ladnie j sie bedzie prezentowac. no ale nie o tym teraz.chodzi mi o dlugosc szpilek badz jakies inne nakretki, bo jak zalozylem fele na to co mam to lipa.nakretki sie nie wkrecaja do konca tylko do polowy.pomozcie bo szczerze to juz nie moge sie doczekac nowych kapci.hehehe
Viniu - Wto Kwi 08, 2008 08:55

mielony22 napisał/a:
chodzi mi o dlugosc szpilek badz jakies inne nakretki, bo jak zalozylem fele na to co mam to lipa.nakretki sie nie wkrecaja do konca tylko do polowy
Dokładnie ten sam problem przerabiałem wczoraj. Po założeniu alufelg okazało się, że oryginalne nakrętki nie mieszcza się w otwory w feldze. Kupiłem więc nakrętki stożkowe i po wkręceniu również okazało sie, że narętka "łapie" tylko połowę swej szerokości. Pojechałem więc do warsztatu gdzie montowali mi koła i stwierdzili, że wszystko jest ok. bo nakrętki sa stozkowe i łapią na 8 zwojów. Nie przekonało mnie to jednak i pojechałem jeszcze do dwóch serwisów ogumienia i w każdym utwierdzili mnie że 8 wojów jest absolutnie wystarczające i nie ma obaw... Poza tym wczytałem się w instrukcje obsługi moich felg i doc zytałem, że producent daje gwarancję przy założeniu, że nakrętka lub szpilka będzie łapać na min. 6 zwojów.

Moja rada: sprawdź ile obrotów nakrętka wykonasz... jeśli min. 6 to nie masz się czego obawiać, zakładaj i ciesz się autem :D

mielony22 - Wto Kwi 08, 2008 18:39

Viniu napisał/a:
mielony22 napisał/a:
chodzi mi o dlugosc szpilek badz jakies inne nakretki, bo jak zalozylem fele na to co mam to lipa.nakretki sie nie wkrecaja do konca tylko do polowy
Dokładnie ten sam problem przerabiałem wczoraj. Po założeniu alufelg okazało się, że oryginalne nakrętki nie mieszcza się w otwory w feldze. Kupiłem więc nakrętki stożkowe i po wkręceniu również okazało sie, że narętka "łapie" tylko połowę swej szerokości. Pojechałem więc do warsztatu gdzie montowali mi koła i stwierdzili, że wszystko jest ok. bo nakrętki sa stozkowe i łapią na 8 zwojów. Nie przekonało mnie to jednak i pojechałem jeszcze do dwóch serwisów ogumienia i w każdym utwierdzili mnie że 8 wojów jest absolutnie wystarczające i nie ma obaw... Poza tym wczytałem się w instrukcje obsługi moich felg i doc zytałem, że producent daje gwarancję przy założeniu, że nakrętka lub szpilka będzie łapać na min. 6 zwojów.

Moja rada: sprawdź ile obrotów nakrętka wykonasz... jeśli min. 6 to nie masz się czego obawiać, zakładaj i ciesz się autem :D

viniu jutro lece zkladac kapcie na fele wiec spytam sie wulkanizatora o to o czym piszesz.no i sam to sprawdze.jak bedzie git to masz plusa.

kpt - Wto Kwi 08, 2008 21:01

Cytat:
viniu jutro lece zkladac kapcie na fele wiec spytam sie wulkanizatora o to o czym piszesz.no i sam to sprawdze.jak bedzie git to masz plusa.

kupowales stozkowe nakretki do alusow? sruby do felg stalowych masz pewno kuliste, a w alusach powinienes miec stozkowe.

Viniu - Wto Kwi 08, 2008 22:21

kpt napisał/a:
kupowales stozkowe nakretki do alusow? sruby do felg stalowych masz pewno kuliste, a w alusach powinienes miec stozkowe
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie: nie wiem czy dziwisz się, że w ogóle dokupywałem czy dziwisz się, że dokupywałem nakrętki... ?? Ale tak... do alusów kupiłem stożkowe NAKRĘTKI, bo w komplecie nie było... :) Acha... w R200 szpilki są osadzone w piaście a koła przykręca się nakrętkami ;) Piszę bo może tu się nie zrozumieliśmy :)
kpt - Sro Kwi 09, 2008 07:03

Viniu napisał/a:
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie: nie wiem czy dziwisz się, że w ogóle dokupywałem czy dziwisz się, że dokupywałem nakrętki... ??

nie, w ogole sie nie dziwie :) pytalem mielonego ;)

Viniu - Sro Kwi 09, 2008 07:41

kpt napisał/a:
pytalem mielonego
aaa.. jasne :D Dlatego nie zatrybiłem :)
mielony22 - Sro Kwi 09, 2008 15:00

nakretek nie kupowalem jeszcze.ale jak bedzie trzeba to sie kupi.sila wyzsza .za niedlugi czas sie okaze co i jak .

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2008 19:09 ]
felgi zalozone.jeszcze czeka mnie zakup pierscieni no i chyba jednak te szpilki.nakretka zrobila 7obrotow.no ale chyba jednak zakupie dluzsze szpilki dla spokoju i bezpieczenstwa.dzieki wszystkim za pomoc. :brawo:

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2008 19:39 ]
to jeszcze jedno pytanko.moze znacie wymiary szpilek w R416?jaka jest ich dlugosc?oczywiscie org.jesli moze ktos posiada takie info niech sie odezwie.to bym wiedzial co mam zamowic tzn.jaki rozmiar nowych.