Zobacz temat - [R400] Szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Szyby

janjola - Wto Kwi 08, 2008 09:56
Temat postu: [R400] Szyby
Czy jest moźliwe , że w R 400 hatchback ( 1999) są fabrycznie zamontowane szyby dwóch różnych producentów a przednia w ogóle nie jest sygnowana napisem Rover. Oglądałam dwa egzemplarze i w każdym z nich było różnie
Skiba - Wto Kwi 08, 2008 10:30

Wydaje mi się, że szyba przednia powinna być Pilkingtona, ale na 100% nie jestem pewien.
wacork - Wto Kwi 08, 2008 10:33

W moim R45 szyba przednia i jedna tylnia boczna jest bez znaczka ROVER, ale firmy Pilkington - wszystkie, mają te same numerki i rocznik jest na każdej ten sam.
zippermann - Wto Kwi 08, 2008 10:49

Mam ten sam model Roverka (416), również z '99 i jest u mnie identycznie. Wszystkie sygnowane znakiem Rovera oprócz przedniej. Producent ten sam na wszystkich.
giewu - Wto Kwi 08, 2008 12:09

janjola napisał/a:
Czy jest moźliwe , że.... są fabrycznie zamontowane szyby dwóch różnych producentów a przednia w ogóle nie jest sygnowana napisem Rover

niestety nie jest to możliwe ... jeśli szyby są różne oznacza to, że były wymieniane

wacork - Wto Kwi 08, 2008 13:02

giewu napisał/a:
... jeśli szyby są różne oznacza to, że były wymieniane

U mnie też mogą być wymienione, dlaczego na dwóch nie mam znaków ROVER?

giewu - Wto Kwi 08, 2008 14:25

auto opuszczając fabrykę zazwyczaj wszystkie szyby ma jednakowe, sygnowane znakiem producenta samochodu ... wymiana którejkolwiek pozwala od razu zauważyć różnicę w ich oznakowaniach
gipsy2 - Wto Kwi 08, 2008 15:42

Gniewu niestety nie masz racji ...

Było też kiedyś o tym na forum :) , w każdym razie były Roverki z serii 400 gdzie np. szyby z przodu były Splintexa a z tyłu innej firmy. Tak samo ja też miałem w swoim R420D , tak samo mają nawet Hondy civic podobne do R400. Z szybami prawda jest taka że Rover walił to co było pod ręką. Nawet ja mam R75 z 2000r a mam niektóre szyby z 99r , podobnie u innych właścicieli R75 widziałem.

Fakt faktem że w R400 też nie miałem loga Rovera na rzadnej szybie.

janjola - Wto Kwi 08, 2008 17:27

A czy mógłby mi odpowiedzieć ktoś kto ma R 400 z 99r. i jest przekonany , że samochód nie miał wymienianych lub wytłuczonych szyb. Chcemy kupic taki samochód i nie bardzo wiem co myśleć.
Chester - Wto Kwi 08, 2008 17:40

gipsy2 napisał/a:
Gniewu niestety nie masz racji ...

Było też kiedyś o tym na forum :) , w każdym razie były Roverki z serii 400 gdzie np. szyby z przodu były Splintexa a z tyłu innej firmy. Tak samo ja też miałem w swoim R420D , tak samo mają nawet Hondy civic podobne do R400. Z szybami prawda jest taka że Rover walił to co było pod ręką. Nawet ja mam R75 z 2000r a mam niektóre szyby z 99r , podobnie u innych właścicieli R75 widziałem.
w moim R 200 SDi wszystkie szyby są ten sam producent, rocznik ale różnią się tygodniem produkcji.... także muszę zgodzić sie z kolegągipsy2, że zakładali szybki różnych producentów i roczników
giewu - Wto Kwi 08, 2008 20:52

gipsy2 napisał/a:
Z szybami prawda jest taka że Rover walił to co było pod ręką

a na czym opierasz to stwierdzenie ?
gipsy2 napisał/a:
były Roverki z serii 400 gdzie np. szyby z przodu były Splintexa a z tyłu innej firmy

i były to szyby od nowości (po opuszczeniu fabryki) nie wymieniane ?
gipsy2 napisał/a:
Tak samo ja też miałem w swoim R420D

j.w.
gipsy2 napisał/a:
tak samo mają nawet Hondy civic podobne do R400

j.w.
gipsy2 napisał/a:
Nawet ja mam R75 z 2000r a mam niektóre szyby z 99r

to akurat całkiem normalne :razz:
gipsy2 napisał/a:
Fakt faktem że w R400 też nie miałem loga Rovera na rzadnej szybie.

i masz 100% pewność, że nie była wymieniana, bądź, że nie widniał na niej napis ROVER :twisted:
sprzeczał z Wami się na pewno nie będę (tym bardziej jeśli już była taka dyskusja na forum, której nie mogłem odnaleźć) ... jednakże pozwólcie, że pozostanę przy swoim zdaniu, chyba, że ktoś z Was poda mi naprawdę rzeczowy argument to uwierzę, że ROVER to jedyna jak dotychczas firma "paproch", która pozwoliła sobie na takie zaniedbanie ... jakoś nie chce mi się wierzyć, że auto opuszczając fabrykę wyjeżdża z różnymi szybami (z rokiem produkcji może i bym się zgodził, ale z różnymi ich producentami jakoś mi to nie pasuje, że już w ogóle nie wspomnę o braku znaku bądź napisu firmowego jak w jednym z powyższych postów :/ )
Chester napisał/a:
są ten sam producent, rocznik ale różnią się tygodniem produkcji ... także muszę zgodzić sie z kolegągipsy2, że zakładali szybki różnych producentów i roczników

coś mi tu nie gra :twisted:

zippermann - Wto Kwi 08, 2008 21:08

Do mojego Roverka dołączone były książki serwisowe, f-ry za części, a nawet wydruki ze stacji diagnostycznych... Wszystkie naprawy w ASO. Nigdzie nie ma wzmianki o wymianie szyby...
Chyba, że ktoś wybrał serwis nieautoryzowany ze względu na koszty...
Na samochodzie nie widać najmniejszych śladów dzwonu... chyba, że to jakiś kamień (lub inny "latający" przedmiot) pozbawił poprzedniego właściciela szyby...

Mi też wydawało się to dziwne przy zakupie, ale nie było innych powodów do podejrzeń...

giewu - Wto Kwi 08, 2008 21:10

zippermann napisał/a:
Chyba, że ktoś wybrał serwis nieautoryzowany ze względu na koszty...
ano właśnie ;) ... do tego zmierzałem :mrgreen:
piter34 - Sro Kwi 09, 2008 10:45

gipsy2 napisał/a:
w każdym razie były Roverki z serii 400 gdzie np. szyby z przodu były Splintexa a z tyłu innej firmy.

To samo dotyczy serii 600 ;-)

mi_sza1 - Czw Kwi 10, 2008 13:45

hmmm. U mnie też jakies dwie firmy ale na żadnej szybie nie ma znaczka ROVER, a wszystkie z tego samego roku 97r. Po za tylnymi bocznymi w drzwiach, wszystkie firmy SICUR SIV ( takie same numery ten sam rok z tym, ze na przedniej dodatkowo jest napis laminated) boczne w tylnych drzwiach SPLINTEX tez 97 rok. Wygląda to tak jak by wszystko bylo dobrze. Moze tylne boczne sa inne bo nie ma tam elektryki.