Zobacz temat - [Rover 214i 1.4 8v] chłodnica, wyciek?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214i 1.4 8v] chłodnica, wyciek?

kris_1987 - Czw Kwi 10, 2008 12:43
Temat postu: [Rover 214i 1.4 8v] chłodnica, wyciek?
witam mam problem...
Już sam nie wiem co jest z tym samochodem...?? ;/
całkiem niedawno temu zaczęły mi się problemy z nim, wywaliło mi korek zbiorniczka wyrównawczego zagrzał się, mechanik wymienił mi uszczelkę pod głowicą, splanował ją, wymienił termostat i jeszcze coś tam, ostatnio jak jechałem w korku to dziwnie zaczął mi się grzać, temp była wysoka, wydaje mi się też że czujnik od temp może być zwalony bo wiatrak włącza się przy bardzo wysokiej, tak na oko to jest już ze 110 stopni...
nigdzie nie wycieka mi płyn ani nic bo sprawdzałem, a !@!$# niemiłosiernie... ;/
było na max wczoraj zaglądałem już płynu jest na minimum, ja już nie wiem co się dzieje, czy jest ktoś mi w stanie pomóc, powiedzieć co to może być, bo może to jest normalne?? chociaż w to wątpię... pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi...

piter34 - Czw Kwi 10, 2008 12:56

kris_1987 napisał/a:
nigdzie nie wycieka mi płyn ani nic bo sprawdzałem, a *^#^*$&# niemiłosiernie... ;/

Nie używaj wulgaryzmów.
Możliwe przyczyny ucieczki płynu chłodniczego podano w technicznym FAQ na stronie klubowej. Poszukaj.

Czy korek od zbiorniczka jest sprawny? Czy układ nie jest zapowietrzony?

kris_1987 - Czw Kwi 10, 2008 13:00

przepraszam za przekleństwa :oops:

znaczy ja nie mam teraz oryginalnego korka bo tamten mi wywaliło, jakiś tam mam, będę musiał kupić odpowiedni...

piter34 - Czw Kwi 10, 2008 13:02

kris_1987 napisał/a:
znaczy ja nie mam teraz oryginalnego korka bo tamten mi wywaliło, jakiś tam mam, będę musiał kupić odpowiedni...

Fabryczny korek ma w sobie zabudowany zaworek ciśnieniowy, który wypuszcza/wpuszcza ciśnienie do układu. Jeżeli masz zwykły korek, to może on stanowić przyczynę problemu...