Zobacz temat - [R200 1.4 16V LPG - Landi Renzo II generacja] Problem z LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V LPG - Landi Renzo II generacja] Problem z LPG

dominikgr - Pią Kwi 11, 2008 08:52
Temat postu: [R200 1.4 16V LPG - Landi Renzo II generacja] Problem z LPG
Cześć
Mam problem z instalacją gazową w moim roverku. Już drugi raz mi się zdarzyło, że po zatankowaniu gazu do pełna i przy tym jak pada deszcz na dworze :) ( nie wiem czy to ma jakiś związek:)).
Problem jest taki:
Za samochodem jest chmura pary wodnej, a samochód jedzie jakbym miał za wysoki bieg wrzucony i nie chce osiągnąć pełnych obrotów. Jak przełącze na benzynę to wszystko OK.
Może membrama mi pękła w reduktorze ?
Najśmieszniejsze jest to, że ostatnio jak miałem ten problem, który się pojawił w trasie. To na drugi dzień było już wszystko Ok. I tak wyjźedziłem całą butlę. Wczoraj zatankowałem przyjechałem do domu. Dziś rano po nagrzaniu silnika jak przełączyłem na gaz to znów to samo :(
Nie wiem co z tym począć ...

arturky - Pią Kwi 11, 2008 11:08

- może warto wymienić filtr gazu ?
- jaki przebieg ma reduktor ? był regenerowany ?

dominikgr - Pią Kwi 11, 2008 12:43

Filtr gazu wymienilem w tamtym miesiacu.
Co do reduktora to niestety nie wiem jaki ma przebieg i czy był regenerowany.
Ale po tym jak brudny był filtr gazu to sporo. Z filtra wysypalem pełną garść brudów.

Luk88 - Sob Kwi 12, 2008 21:41

dominikgr napisał/a:
Za samochodem jest chmura pary wodnej, a samochód jedzie jakbym miał za wysoki bieg wrzucony i nie chce osiągnąć pełnych obrotów. Jak przełącze na benzynę to wszystko OK.

to sa jak najbardziej normalne objawy przemiany cieplno-chemicznej jezeli chodzi o pare wodna a to ze jedzie slabo to:
- jaki stan swiec
- jaki stan KW
- filtr pow. ??

dominikgr - Nie Kwi 13, 2008 20:35

Ta chmura pary nie jest czyms normalnym. wcześniej jej nie było, a nie jest przeciez zimniej :) . A chmura na prawde jest spora, jakbym przelaczyl sie na gaz przed kims to ten za mna nic by nie widzial :)
Swiece i filtr powietrza mam nowe. A co to jest KW ?

piter34 - Pon Kwi 14, 2008 16:41

dominikgr napisał/a:
Może membrama mi pękła w reduktorze ?

...i reduktor nie zdąża z odparowaniem gazu? ;-)

Tym tropem bym szedł.

sTERYD - Pon Kwi 14, 2008 23:39

ja bym jednak poszedł tropem membraNy... ;)
bo ja się czepiać lubie...czasem :hahaha:

dominikgr - Wto Kwi 15, 2008 08:30

Jak nie pęknięta to pewnie guma się już twarda na niej zrobiła. Kupiłem zestaw naprawczy :) wymienię w weekend i zobaczymy .... :)
piter34 - Wto Kwi 15, 2008 11:25

sTERYD napisał/a:
ja bym jednak poszedł tropem membraNy... ;)

Dokładnie to miałem na myśli. To kluczowy element reduktora. :lol: