Zobacz temat - Się ucieszyłem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Się ucieszyłem

drooid - Sob Kwi 26, 2008 15:18
Temat postu: Się ucieszyłem
Się ucieszyłem tak, że aż muszę się podzielić odkryciem po ponad roku użytkowania.
Męczyłem się rok wyjmując siaty z bagażnika, odstawiając na ziemię żeby kliknąć pilota.
Ostatnio odkryłem myk, że najpierw otwieram bagażnik, klik w pilota, siaty, zamykam bagażnik i alarmik się sam włącza!! :cool:
Czemu mi nikt tego wcześniej nie powiedział??? :roll:

walkie - Sob Kwi 26, 2008 15:37

hahahaha, potrzeba matka wynalazku :) Ja to odkrylam trochę wcześniej na szczęście ale wolałam nie pisać tu o swoim odkryciu hehehe.
String - Sob Kwi 26, 2008 15:52

ja ten myk stosuję juz od dawien dawna - i także odkryłem go przypadkiem :mrgreen: :mrgreen:
andrzejziom - Sob Kwi 26, 2008 16:12

hehe ja też odkryłem to przez przypadek gdy pod sklepem otworzyłem bagażnik a potem wyszedłem odruchowo zrobiłem klik z pilota ;) bardzo przydatna rzecz ;)
drooid - Sob Kwi 26, 2008 22:11

Przyznam, że nic mnie tak nie wkurzało w R jak brak tego myka :oops:
tom214Si - Sob Kwi 26, 2008 22:53

Dopiero teraz mi to piszecie?! :oops: :mrgreen: :oops:

PS. drooid proponuję zmienić temat na bardziej tematycznie związany z tematem :wink: - coby innym nie umknęło :wink:

Remigiusz - Sob Kwi 26, 2008 23:19

Phuu ja jakoś nie rozumiem o jaki myk wam chodzi :shock:

O to ze jak otworzy się bagażnik i się zamknie pilotem auto to ze się alarm włącza :?: Przecież to raczej normalne bo jest czujnik w tylnej klapie na zamku :wink:

Czy coś źle rozumie :cry:

emes - Sob Kwi 26, 2008 23:22

Remi55 napisał/a:
ja jakoś nie rozumiem o jaki myk wam chodzi


Chodzi o to, że jak wysiądziesz z samochodu, otworzysz bagażnik, później zamkniesz samochód pilotem, to nie uzbroi się immobiliser, dopiero po zamknięciu bagażnika, w sensie klapy bagażnika :-)

walkie - Sob Kwi 26, 2008 23:35

a zamkniecie auta sygnlizowane jest miganiem kierunkow po zatrzasnieciu klapy bagaznika.
tom214Si - Sob Kwi 26, 2008 23:38

walkie napisał/a:
a zamkniecie auta sygnlizowane jest miganiem kierunkow po zatrzasnieciu klapy bagaznika.

...w przypadku nowszych immo....

walkie - Sob Kwi 26, 2008 23:42

fakt, w 200 tego nie ma
Remigiusz - Nie Kwi 27, 2008 01:00

Aha :mrgreen: Tego to jeszcze nie próbowałem ale dobrze wiedzieć, się balem zawsze ze mi się alarm włączy :cry:
morris - Nie Kwi 27, 2008 12:16

Tylko trzeba uważać żeby w trakcie tej operacji kluczyki nie zostały w bagażniku :shock: Był już zdaje się taki przypadek na forum
walkie - Nie Kwi 27, 2008 12:28

morris napisał/a:
Tylko trzeba uważać żeby w trakcie tej operacji kluczyki nie zostały w bagażniku :shock: Był już zdaje się taki przypadek na forum


No bez drugiego kompletu to lekki dół ;)

Paul - Nie Kwi 27, 2008 20:30

walkie napisał/a:
fakt, w 200 tego nie ma

Jakie nie ma, jakie nie ma ?? :diabeł:

praktis - Nie Kwi 27, 2008 21:00

U mnie też działa :mrgreen: fajny myk.
walkie - Nie Kwi 27, 2008 21:06

Paul napisał/a:
Jakie nie ma, jakie nie ma ?? :diabeł:


Migające kierunki przy zamykaniu?

Szymon - Nie Kwi 27, 2008 21:49

walkie napisał/a:
Migające kierunki przy zamykaniu?

No ba :mrgreen:

walkie - Nie Kwi 27, 2008 21:53

Pimpuś nie miał.
Szymon - Nie Kwi 27, 2008 22:03

a Pimpuś nie był rocznikiem '97?
MaReK - Nie Kwi 27, 2008 22:07

A ja odkrylem inny myk :)
Wychodze przed blok, patrze ! O kurza dupa... zostawilem auto na swiatlach i sie pozycje swieca... ale co to? spalila sie chyba jedna zarowka, bo sie swieci tylko lewa ;)

No coz... wchodze... nie... dzialaja obie.
Okazalo sie, ze jak wrzuce kierunek na wylaczonym zaplonie, to sie zaswieca ta strona na ktora wrzuce kierunek ;) Nie wiedzialem o tym wczesniej ;)

Pozdrawiam,

eszet - Nie Kwi 27, 2008 22:16

Normalnie jak w Vweju :razz: :lol:
walkie - Nie Kwi 27, 2008 22:18

Był 96 :)
Azazel85 - Nie Kwi 27, 2008 22:20

emes napisał/a:
Chodzi o to, że jak wysiądziesz z samochodu, otworzysz bagażnik, później zamkniesz samochód pilotem, to nie uzbroi się immobiliser, dopiero po zamknięciu bagażnika, w sensie klapy bagażnika :-)


Hmmmm....
Mi to jakoś naturalnie przyszło... :oops:

Być może dlatego bo w poprzednim Passacie i Mercedesie 190 też tak miałem...chociaż tam miałem niefabryczne alarmy - ale działały tak samo;)

walkie napisał/a:
Paul napisał/a:
Jakie nie ma, jakie nie ma ?? :diabeł:

Migające kierunki przy zamykaniu?


400 '97 też ma :mrgreen:

Remigiusz - Nie Kwi 27, 2008 22:28

MaReK napisał/a:
A ja odkrylem inny myk :)
Wychodze przed blok, patrze ! O kurza dupa... zostawilem auto na swiatlach i sie pozycje swieca... ale co to? spalila sie chyba jedna zarowka, bo sie swieci tylko lewa ;)

No coz... wchodze... nie... dzialaja obie.
Okazalo sie, ze jak wrzuce kierunek na wylaczonym zaplonie, to sie zaswieca ta strona na ktora wrzuce kierunek ;) Nie wiedzialem o tym wczesniej ;)

Pozdrawiam,


Nie uczyli was tego na kursie do prawa jazdy, powinno to nawet pisać w książce. Mi takie coś przynajmniej wykładali ze tak w każdym aucie jest jak się zostawi kierunek to sie świeci ta strona. :grin:

tom214Si - Nie Kwi 27, 2008 23:28

walkie napisał/a:
fakt, w 200 tego nie ma

zależy w czyjej...

" [R200] Dlaczego podczas zamykania/otwierania samochodu z pilota nie migają kierunkowskazy?

W R200 (tzw. okrąglaku) występowały 2 rodzaje centralek alarmu. Starszy typ (w komplecie z pilotami 3TXA) występował do nr VIN WD261857 i niestety posiadacze wyposażonych w niego R200 nie ujrzą migających kierunkowskazów.
W nowszych R200 był nowszy typ alarmu (i piloty 3TXB) i tutaj sygnalizacja otwarcia/zamknięcia jest już obecna."

Źródło: techniczny FAQ na roverki.pl :twisted:

walkie - Nie Kwi 27, 2008 23:32

No i ja miałam starszy model. :)
Nie czytam FAQ 200 bo już jej nie mam, ogólnie FAQ mało kiedy czytam bo co bym nie czytała to i tak magicznie wszystko brzmi hehe. :)

Paul - Nie Kwi 27, 2008 23:34

Remi55 napisał/a:
Mi takie coś przynajmniej wykładali ze tak w każdym aucie jest jak się zostawi kierunek to sie świeci ta strona.

A testowałeś to w swoim R? Działa? :shock:

MaReK - Pon Kwi 28, 2008 11:49

Mnie takich rzeczy nie uczyli :)
Nie kazdy samochod to ma, wiec to tak jakby uczyli Cie prakowac z uzyciem czujnikow parkowania ;)

Pozdrawiam,

walkie - Pon Kwi 28, 2008 12:01

MaReK napisał/a:
Mnie takich rzeczy nie uczyli :)
Nie kazdy samochod to ma, wiec to tak jakby uczyli Cie prakowac z uzyciem czujnikow parkowania ;)


Teraz na prawku uczą. :) Andrzej jak zdawał to miał test właśnie z jakiś świateł, płynów, etc.

drooid - Pon Kwi 28, 2008 18:32

Remi55 napisał/a:
Nie uczyli was tego na kursie do prawa jazdy, powinno to nawet pisać w książce. Mi takie coś przynajmniej wykładali ze tak w każdym aucie jest jak się zostawi kierunek to sie świeci ta strona. :grin:

No wiesz.... prawko robiłem na UAZ 496, a tam to raczej ciężko mówić o bagażniku i alarmie w klapce :mrgreen:

Remigiusz - Pon Kwi 28, 2008 20:29

drooid napisał/a:
Remi55 napisał/a:
Nie uczyli was tego na kursie do prawa jazdy, powinno to nawet pisać w książce. Mi takie coś przynajmniej wykładali ze tak w każdym aucie jest jak się zostawi kierunek to sie świeci ta strona. :grin:

No wiesz.... prawko robiłem na UAZ 496, a tam to raczej ciężko mówić o bagażniku i alarmie w klapce :mrgreen:



hehe.. no ja rozumiem :grin: Chciałem tylko powiedzieć ze teraz tego uczą :ok: