Zobacz temat - [r200 99r. 16V klima] HGF a może kolektor ssący?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 99r. 16V klima] HGF a może kolektor ssący?

dominikgr - Pon Kwi 28, 2008 22:07
Temat postu: [r200 99r. 16V klima] HGF a może kolektor ssący?
Hey
Przed chwilą zobaczyłem że w zbiorniku od plynu chlodniczego mam mało petrygo. Pod spodem samochodu mam plame właśnie chyba płynu chłodniczego(w palcach płyn trochę śliski). Jak odpale silnik to zaczyna nieźle kapać na dole.
Najlepsze jest to, że nie mogę dobrze zlokalizować miejsca kapania (nie mam kanału). Nad alternatorem wszystko jest suche, z tyłu silnika suchutko. Jedynie gdzie jest mokro to od filtra oleju w zwyż do alternatora. Ciężko cokolwiek było mi zobaczyć.
Co tam jest pomiędzy alternatorem i filtrem oleju z czego może woda (płyn chłodniczy) kapać ?

Kozik - Pon Kwi 28, 2008 23:29

Może pompa wody... :roll:
dominikgr - Wto Kwi 29, 2008 07:33

Pompa wody jest z tyłu silnika i to na pewno nie ona.
Coś mi się wydaje że do HGF ;(
Czy to możliwe że przy HGF tak by kapało z silnika (samochod jeździ dobrze tzn nie ma zadnych spadków mocy itp. )

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 12:17 ]
Bylem u mechanika, który robił już uszczelki pod głowicą w roverach. Tyle, że powiedział: "może być to coś gorszego np pękniety blok silnika". Za sama wymiane uszczelki chce 360 zl wiec nie tak zle.
Ale co do tego bloku silnika. Przy kolektorze na calej dlugosci pieknie sie saczy plyn chlodniczy. Najlepsze jest to, że trzy dni temu tam bylo suchutko.
Co wy na to. Blok rzeczywiscie pekl czy uszczelka pod glowica ?
Dzieki za wszelka pomoc

sTERYD - Wto Kwi 29, 2008 13:20

całkiem możliwe, ze to jednak pompa wody...
ona nie jest tak daleko z tyłu, a dodatkowo kapie bardziej jak chodzi ;)

dominikgr - Wto Kwi 29, 2008 13:30

Na pewno woda cieknie kolo kolektora z przodu. Ale kurcze jeszcze raz sprawdzę pompę w takim razie.

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 15:54 ]
Poszukałem po forum i tak sobie myślę czy przyczyną może być uszczelka przy kolektorze ssącym ? Bo wokół niego właśnie pięknie cieknie.
W zbiorniczku nie ma majonezu. Samochód wogóle mi nie dymi.
Pzdr i prosze o pomoc :)

[ Dodano: Wto Kwi 29, 2008 16:49 ]
Pomyliłem kolektor ssący z kolektorem wydechowym :(
No to mi uszczelka pod głowicą chyba tylko zostaje :(

piter34 - Wto Maj 06, 2008 15:50

dominikgr, jak się rozwinęła sytuacja?
dominikgr - Sro Maj 07, 2008 11:27

Wczoraj mechanik zdjął głowicę. Założona była usczelka starego typu. Wypłukało silikon. Na szczęście ciekł płyn jedynie na zewnątrz.
Mechanik dzisiaj miał wszystko wyczyścić i sprawdzić czy gdzieś nie jest coś pękniętego. Ale jak na moje oko to uszczelka. Założę nowego typu i po sprawie.
Dokładnie mogę powiedzieć jak dziś to wyczyści wszystko
pzdr

[ Dodano: Pią Maj 09, 2008 12:03 ]
Mechanik poczyscil, wyszlifował głowicę i z tego co mi mówił jest jakaś pokrzywiona :(
Mówił, żebym przyjechał i sam zobaczył zresztą coś jeszcze znalazł :(
Fucking shit. Obym silnika nie musiał wymieniać