Zobacz temat - Dokąd pojechać
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Dokąd pojechać

giewu - Wto Kwi 29, 2008 19:29
Temat postu: Dokąd pojechać
Planuję zrobić niespodziankę moim dziewczynom (jedna ma lat tylko kilka mniej ode mnie, a druga ma ich prawie 16) i chcę Je zabrać na wycieczkę/wypad w Polskę w najbliższy długi weekend (1-4 maj)
Myślałem o jakimś wyjeździe do np. Warszawy, Wrocławia, Torunia, w Góry Świętokrzyskie, Bieszczady itd. czyli wszędzie. Poradźcie dokąd mogę się udać i co w Waszych miastach/okolicach moglibyśmy zobaczyć ?.
A tak zupełnie na wszelki wypadek dodam, że Kraków i jego okolice znamy, aż za dobrze :cool:

herc - Wto Kwi 29, 2008 19:34

Odrzykoń koło Krosna i zalew soliński :) sam sie wybieram 3 maja :mrgreen:
Kozik - Wto Kwi 29, 2008 20:15

Jeśli Bieszczady to po drodze jest Sanok, jest tam skansen który warto odwiedzić :mrgreen:
kasjopea - Wto Kwi 29, 2008 20:44

Okolic Włocławka nie polecam.

Ale co powiesz np. na objazdówkę po zamkach północnej Polski, np. Świecie, Malbork, Golub Dobrzyń, Gniew, itd.? Polecam :grin:

herc - Wto Kwi 29, 2008 21:22

Kozik napisał/a:
jest tam skansen który warto odwiedzić :mrgreen:


Byłem tam i naprawdę ciekawy jest ten skansen :)

drooid - Wto Kwi 29, 2008 23:14

Giewu, a po drodze do tego "wszędzie" polecam Geocaching :) Dziewczyny na pewno będą zaintrygowane :)
Sidal - Wto Kwi 29, 2008 23:59

Bardzo polecam tamę solińską.. niesamowite wrażenie :-] w polsce trudno o podobny widok. Do tego historia zalanego miasta. Jest co zwiedzać.
giewu - Sro Kwi 30, 2008 09:40

drooid napisał/a:
a po drodze do tego "wszędzie" polecam Geocaching

zamiast zaintrygować moje dziewczyny to mnie zaintrygowałeś :cool: ...
nie znałem wcześniej tego określenia, ani tej "zabawy", a wydaje się być świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu

Kozik - Sro Kwi 30, 2008 09:43

Sidal napisał/a:
Bardzo polecam tamę solińską.. niesamowite wrażenie :-] w polsce trudno o podobny widok. Do tego historia zalanego miasta. Jest co zwiedzać.


yyyyy to aż takie fascynujące? hmmm może dlatego że jestem tam praktycznie co tydzień nie robi to na mnie wrażenia :razz: ale tamę to polecam w nocy uuuuuu piękny widok, jeszcze jak czyste niebo i gwiazdy widać to na prawdę rewelacja

drooid - Sro Kwi 30, 2008 09:59

giewu napisał/a:
drooid napisał/a:
a po drodze do tego "wszędzie" polecam Geocaching

zamiast zaintrygować moje dziewczyny to mnie zaintrygowałeś :cool: ...
nie znałem wcześniej tego określenia, ani tej "zabawy", a wydaje się być świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu

Będę zwracał uwagę na Twoje logi w łódzkich skrzynkach :D A gdybys nadal miał problem z wyborem ciekawych miejsc, przejrzyj stronę opencaching.pl ;)

emes - Sro Kwi 30, 2008 14:42

giewu napisał/a:
dokąd mogę się udać i co w Waszych miastach/okolicach moglibyśmy zobaczyć ?


Polecam Złoty Stok oraz zwiedzanie kopalni złota. Poza tym znajdziesz wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć, chociażby Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, wiele ciekawych szlaków pieszych. Jeżeli jesteście zainteresowani, to mogę pomóc w szczegółach, znam trochę te okolice.

Eddek - Sro Kwi 30, 2008 16:39

A aj polece Kotline Klodzka i tamtejsze atrakcje - Szczeliniec, Bledne Skaly, Duszniki Zdroj, Kudowa Zdroj itp :)
emes - Sro Kwi 30, 2008 23:28

Tam też jest całkiem fajnie :-)
Eddek - Czw Maj 01, 2008 11:34

Tylko uwaga na pana sierzanta sztabowego Krzysztofa Wozniaka z KPP Klodzko, ktory zatrzymuje dowody rejestracyjne na podstawie miejsca zamieszkania. I w ogole jest bardzo nadgorliwy.
emes - Czw Maj 01, 2008 15:25

Eddek napisał/a:
Tylko uwaga na pana sierzanta sztabowego Krzysztofa Wozniaka z KPP Klodzko, ktory zatrzymuje dowody rejestracyjne na podstawie miejsca zamieszkania


Ale na jakiej podstawie mogą Ci zatrzymać dowód rejestracyjny w kontekście miejsca zamieszkania? :-) Bo chyba Cię nie zrozumiałem. Czy po ich drogach mogą się poruszać tylko samochody z określonymi tablicami rejestracyjnymi? :-) Ostatnio jeździłem po tych drogach i nie było problemów, ale jechałem z CB, więc może dzięki temu udało mi się uniknąć kontaktu z nimi :-)

walkie - Czw Maj 01, 2008 16:17

emes napisał/a:
Ale na jakiej podstawie mogą Ci zatrzymać dowód rejestracyjny w kontekście miejsca zamieszkania? :-) Bo chyba Cię nie zrozumiałem. Czy po ich drogach mogą się poruszać tylko samochody z określonymi tablicami rejestracyjnymi? :-) Ostatnio jeździłem po tych drogach i nie było problemów, ale jechałem z CB, więc może dzięki temu udało mi się uniknąć kontaktu z nimi :-)


ROTFL :lol:

Eddek - Pią Maj 02, 2008 10:13

emes napisał/a:
Ale na jakiej podstawie mogą Ci zatrzymać dowód rejestracyjny w kontekście miejsca zamieszkania?


Juz pokazuje, o co chodzi:
Znajdz mi na tym pokwitowaniu powod zatrzymania dowodu :)

Powodem kontroli bylo co prawda zatrzymanie w zatoce autobusowej (pech chcial ze ich nie zauwazylem, az sie zatrzymalem), bo w okolicy jedyny kawalek utwardzonego pobocza bez rowu to byla wlasnie ta zatoka. A pozniej typ baaaaaaardzo chcial wyrobic dzienna norme mandatowa, wiec obwachal mi zamochod dokladniej, niz celnicy na wschodniej granicy.

emes - Pią Maj 02, 2008 11:38

Eddek napisał/a:
Znajdz mi na tym pokwitowaniu powod zatrzymania dowodu


Nie mogę znaleźć, bo zdjęcie jest za małe, a nie da się powiększyć :-) Dodaj linka do tego zdjęcia :-)

Eddek - Pią Maj 02, 2008 15:20

Poprawilem :)
Paul - Pią Maj 02, 2008 19:48

Prowokacja fajna :P
Biedak nie zmieścił się w jednej linijce, a Ty się czepiasz ;) A może czytać nie umi ? :P
A tak poważnie, to jaki powód podał ? Bo bez uzasadnienia chyba Ci prędkości do 50km/h nie ograniczył ?

Eddek - Pią Maj 02, 2008 23:19

Powodem zatrzymania dowodu byl stan tylnych opon, juz bylo znacznik widac. Szkoda, ze nie wspomnial o tym na pokwitowaniu. Pech chcial, ze mialem 2 opony w stanie dobrym na stalowkach w piwnicy, a pojechalem na tym, co mialem na alu... ;)
emes - Sob Maj 03, 2008 16:35

Wracając do tematu, wczoraj byliśmy na Szczelińcu Wielkim :-) Warto było, praktycznie pusto, po prostu świetnie :-) Kilka zdjęć znajduje się tutaj.
Eddek - Sob Maj 03, 2008 17:35

No miejsce jest lux, zareczylem sie tam, to wspomnienia mam 3x lepsze niz inni :P
Mogliby jeszcze odnowic nawierzchnie na drodze 100 zakretow, bo powyzej 60kmh mozna wyleciec z drogi na tych dziurach.

emes - Sob Maj 03, 2008 17:48

Eddek napisał/a:
zareczylem sie tam, to wspomnienia mam 3x lepsze niz inni


Ale zaręczałeś się gdzie dokładnie? :-) Pytam, bo przeważnie tam jest dużo ludzi, chyba że lubicie takie miejsca, gdzie jest tłoczno w takich sytuacjach :-) No i dlaczego akurat 3 razy? :-)

Eddek napisał/a:
Mogliby jeszcze odnowic nawierzchnie na drodze 100 zakretow, bo powyzej 60kmh mozna wyleciec z drogi na tych dziurach


Popieram, ale ja tak szybko nie odważyłem się tam jechać właśnie ze względu na stan nawierzchni.

DawidNB - Sob Maj 03, 2008 20:31

a ja dziś siedzę w domu i ;)
Eddek - Sob Maj 03, 2008 20:37

emes napisał/a:
Ale zaręczałeś się gdzie dokładnie? Pytam, bo przeważnie tam jest dużo ludzi, chyba że lubicie takie miejsca, gdzie jest tłoczno w takich sytuacjach No i dlaczego akurat 3 razy?

Na tarasie widokowym przy schronisku, 20 kwietnia, wiec na samym poczatku sezonu ludzi nie bylo zbyt wiele, ale mala publika byla, hehe ;) A 3 razy milsze, bo wiekszosc ludzi w ogole jest zadowolona z wizyty na zczelincu, bo to w sumie fajne miejsce :D

emes napisał/a:
Popieram, ale ja tak szybko nie odważyłem się tam jechać właśnie ze względu na stan nawierzchni.

Nie chwalac sie, ja tamtedy mialem srednia 50kmh z 4 osobami na pokladzie :D Coz, tylny naped ma swoje zalety w takch warunkach ;) We srode auto idzie na przeglad ukladow jezdnych i przeniesienia napedu, wiec dowiem sie jak sie to odbilo na aucie ;)