Zobacz temat - Pytanie dotyczące rejestracji i oc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Pytanie dotyczące rejestracji i oc

Sidal - Wto Kwi 29, 2008 22:50
Temat postu: Pytanie dotyczące rejestracji i oc
Witam.

Mam pewien problem i proszę o pomoc. Mam dobrą ofertę kupna rovera 420 sprowadzonego z niemiec (obecnie jest już w polsce, bez opłat i nie zarejestrowany), posiadam jednak inny samochód i jeszcze przez 3 miechy nie mogę go sprzedać. I tu powstaje moje pytanie: z faktu, że nie chcę mieć dwuch samochodów ubezpieczonych (nie chce płacić za dwie polisy), a oferta kupna roverka naprawdę ciekawa, chciał bym wiedzieć jak długo mogę nie rejestrować i nie wykupywać OC na sprowadzony samochód.

Plan taki: kupić roverka i nie rejestrowac i nie płacić OC jezeli to możliwe, w tym czasie dopieścić go w garażu, a za trzy miechy sprzedać obecny i zarejestrowac roverka. Czy jest to możliwe? Ps. orientujecie się czy jest mozliwośc w Polsce wykupienia jeszcze tymaczosywch tablic z ubezpieczeniem na miesiąc w celu nacieszenia się nowym nabytkiem :-] ?

Ciufa - Wto Maj 13, 2008 08:56

Sidal napisał/a:
obecnie jest już w polsce, bez opłat i nie zarejestrowany

od sprowadzenia auta z zagranicy masz kilka dni na uiszczenie oplaty w urzedzie celnym :]
Sidal napisał/a:
posiadam jednak inny samochód i jeszcze przez 3 miechy nie mogę go sprzedać

czemu?
Sidal napisał/a:
chciał bym wiedzieć jak długo mogę nie rejestrować i nie wykupywać OC na sprowadzony samochód.

rejestrować nie musisz wogóle, ale jak już zarejestrujesz to w ten sam dzien musisz wykupic OC
Sidal napisał/a:
Ps. orientujecie się czy jest mozliwośc w Polsce wykupienia jeszcze tymaczosywch tablic z ubezpieczeniem na miesiąc w celu nacieszenia się nowym nabytkiem :-] ?
prawdopodobnie tak ale niewiem czy przeglądu wczesniej nie musisz zrobić
na wszystkie pytania dostaniesz od reki odpowiedzi w wydziale komunikacji :)

piter34 - Sro Cze 04, 2008 12:02

Ciufcia napisał/a:
Sidal napisał/a:
chciał bym wiedzieć jak długo mogę nie rejestrować i nie wykupywać OC na sprowadzony samochód.

rejestrować nie musisz wogóle

Auto sprowadzone należy zarejestrować w terminie do 30 dni od daty na umowie kupna-sprzedaży. Przekroczenie tego terminu nie wiąże się jednak z absolutnie żadnymi konsekwencjami ;-)