Zobacz temat - [r214si 1.4 97r] Rano odpala od kopa ale pali na 2 cylindry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214si 1.4 97r] Rano odpala od kopa ale pali na 2 cylindry

donmulanka - Pią Maj 02, 2008 22:14
Temat postu: [r214si 1.4 97r] Rano odpala od kopa ale pali na 2 cylindry
mam taki problem w sumie narazie mi nie przeszkadza ale co moze być tego przyczyną że po przestanej nocy rano jak go odpalam to pali tylko na dwa cylindry jak dodam gazu do powyzej 3 tys obr to wtedy juz chodzi normalnie i pozniej w ciagu dnia juz normalnie pali tak ja ma palić... w zbiorniczku wyrównawczym nie ma oleju korek od oleju jest czysty bez majonezu.. swiece mam nowe, nowe kable wn, cewke, kopolke i palec takze nowe, czujnik polozenia walu tez wymieniony.
A i przepaliła mi się uszczelka od miski olejowej i wyciekł mi cał yolej na droge:( w poniedzialek musze dac to do zrobienia. co moze być tego przyczyną ze sie ta uszczelka przepalila w miejscu gdzie przechodzi dwururka od kolektora do wydechu, nie garowałem go ani nie scigałem.. ;/

R-200 - Sob Maj 03, 2008 13:54

Masz problem może z zaworami, sprawdż ciśnienie na zimnym silniku. Przecież dopiero odebrałeś auto od mechanika czy to inne? :roll:
donmulanka - Nie Maj 04, 2008 11:04

tak to to sam oauto :) te nproblem juz miale mwczesnie jale nie wspomnialem o nim mechanikowi ;/ i to byl blad bo tyle zaplaciłem n oale auto jezdzi..
AndrewS - Nie Maj 04, 2008 22:57

u mnie czasami jest podobnie
potem w spalinach czuc charakterystyczny zapach spalonego petryga
ja u siebie podjezewam uszczelke pod glowica lub uszczelke kolektora ssacego

R-200 - Pon Maj 05, 2008 20:38

Jeśli dobrze pamiętam masz wymieniony sterownik. On też może być przyczyną lub masz gdzieś uszkodzenie w wiązce. Wtryskiwacz są właśnie sterowane parami i jakieś uszkodzenie czy brak styku na jednym obwodzie objawia się paleniem na dwóch tylko cylindrach. A może jast jak pisze AndrewS? Powinieneś wrócić do tego co robił może coś znajdzie. :cool: