Zobacz temat - [R416] Problem z ABSem i obroty odpalenie i dziwny stuk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z ABSem i obroty odpalenie i dziwny stuk

fusss - Sro Maj 07, 2008 19:56
Temat postu: [R416] Problem z ABSem i obroty odpalenie i dziwny stuk
Witam :-)
Nie znam sie specjalnie na samochodach a wiec stad moje takie dosc laickie pytanie bedzie.
Posiadam Rovera 416 sedan 1999r.

Moj problem polega na tym ze chyba ABS mi szwankuje - jadac 40 na godzine gdy zaczynam chamowac on wlancza sie od razu, ostatnio nawet swiecila mi kontrolka od ABSu i wogole nie dzialal.
Drugi problem to przy odpalaniu bardzo czest musze albo dlugo krecic albo gazowac jak powalony ....
Trzeci problem ktory ostatnio zauwazylem to problem z obrotami chodz nie zawsze, stojac w korku nie chcial zejsc ponizej 2 tys obrotow, dopiero po wlanczeniu klimy obroty sie unormowaly ale pozniej znow bylo nie tak.
I ostatni ktory zauwazylem to jakis dziwny stuk ktory nie zawsze slychac, hmm tylko jak go opisac: taki dosc rytmiczny nie nasilony za mocno ale trwajacy czasem dluzej czasem mniej i wystepujacy niezaleznie od rozgrzanego silnika.

Chcialbym w koncu zadbac o auto bo ostatnie ktore mialem to lalem na nie bo to bylo Dajewo Lanos... A Rover jest zbyt piekny by go olewac...

Czy jest ktos w stanie mi pomoc zebym wiedzial mniej wiecej gdzie sie udac i co mowić zeby nie wyjsc na durnia tak jak tutaj?? :)

Chester - Sro Maj 07, 2008 20:00

fusss napisał/a:
Moj problem polega na tym ze chyba ABS mi szwankuje - jadac 40 na godzine gdy zaczynam chamowac on wlancza sie od razu, ostatnio nawet swiecila mi kontrolka od ABSu i wogole nie dzialal.
sprawdz pierścienie i czujniki ABS
fusss napisał/a:
Drugi problem to przy odpalaniu bardzo czest musze albo dlugo krecic albo gazowac jak powalony ....
Trzeci problem ktory ostatnio zauwazylem to problem z obrotami chodz nie zawsze, stojac w korku nie chcial zejsc ponizej 2 tys obrotow, dopiero po wlanczeniu klimy obroty sie unormowaly ale pozniej znow bylo nie tak.
jedyne co przychodzi mi do głowy to krokowiec/przepustnica (nie znam sie za dobrze na benzyniakach w R) takie padały odpowiedzi na forum
Ciufa - Czw Maj 08, 2008 08:48

fusss napisał/a:
stojac w korku nie chcial zejsc ponizej 2 tys obrotow

falują obroty? jak wcisniesz sprzegło to obroty same sie podnoszą tak? przeczyść silniczek krokowy (DELIKATNIE!), jak nie pomoże to wymiana na nowy
miałem to samo i czyszczenie pomogło na 2 tygodnie :)

piter34 - Czw Maj 08, 2008 15:40

fusss napisał/a:
Chcialbym w koncu zadbac o auto bo ostatnie ktore mialem to lalem na nie bo to bylo Dajewo Lanos... A Rover jest zbyt piekny by go olewac...

Świetny tekst :lol: