Zobacz temat - [R200 SDi] Rozrząd - czy taki mam kupić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDi] Rozrząd - czy taki mam kupić?

RUDiCK - Pon Maj 12, 2008 17:58
Temat postu: [R200 SDi] Rozrząd - czy taki mam kupić?
Witam
Mam pytanko odnosnie rozrządu. Znalazlem cos takiego na allegro:

Allegro - rozrząd

prosze o info czy to jest cos warte i czy aby napewno podejdzie do mojego Rover-ka. Ewentualnie jesli moze ktos mi polecić jakis dobry warsztat (Olkusz, Kraków, Dabrowa Górnicza - w tych okolicach) ktory mi wymieni rozrzad za rozsądne pieniądze.

Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

String - Pon Maj 12, 2008 18:19

ja mam założony podobny komplet, tylko pasek rozrządu mam również GATESa a nie MITSUBOSHI JAPAN+ (nie wiem co to za firma :shock: )
może jednak coś takiego ? http://moto.allegro.pl/it...sdi_tdi_td.html

Pozdrówka

fornal - Pon Maj 12, 2008 18:49

Ja tez kupilem 2xGates za 405 plus uszczelniacze walkow.
Warto dołożyć i kopic firmowy pasek niz MITSUBOSHI.

Pozdrawiam

pawel23456 - Pon Maj 12, 2008 19:53

a ja mam niemiłe doświadczenia z GATES i wiem ze zdążają sie podróbki i zakładam albo goodyear albo boscha
Wazzabii - Nie Maj 18, 2008 00:41

nie zapominajmy o wymianie pompy wody...
sTERYD - Nie Maj 18, 2008 11:32

w dieslu :?:
String - Nie Maj 18, 2008 12:36

sTERYD napisał/a:
w dieslu?

No teoretycznie przydałoby sie, ale ja nie zmieniałem pompy i wszystko hula, więc jak pompa jest w dobrym stanie, to chyba można sobie odpuścić. Choć wiadomo lepiej jest wymienić, jak już wszystko będzie rozgrzebane.

Brt - Nie Maj 18, 2008 12:37

przecież pompa jest zupełnie z boku i niezalezna od rozrządu ... wymienia się ją jak pada lub cieknie ;)
String - Nie Maj 18, 2008 12:51

no dokładnie, ale ja taż pamietam, że jak przymierzałem się do wymiany rozrządu mowa była o tym, że warto ją wymienić korzystając z tego że wszystko jest wybebeszone :wink:
Czyli okazuje sie że nie trzeba :mrgreen:

Brt - Nie Maj 18, 2008 12:57

No własnie przy wymianie pompy trzeba zupełnie inne rzeczy "wybebeszać" niz przy wymianie rozrzadu ;)
String - Nie Maj 18, 2008 13:00

jak zwał tak zwał - przy jednym i drugim trzeba wybebeszać - ale przy wymianie rozrządu - pompy zmieniać nie trzeba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Godlike - Nie Maj 18, 2008 13:23
Temat postu: Re: [R200 SDi] Rozrząd - czy taki mam kupić?
RUDiCK napisał/a:
Ewentualnie jesli moze ktos mi polecić jakis dobry warsztat (Olkusz, Kraków, Dabrowa Górnicza - w tych okolicach) ktory mi wymieni rozrzad za rozsądne pieniądze.


http://roverki.eu/garage....iewslink&sid=32
Jeden jest z Dąbrowy nawet niezłe ocenki ma.

piter34 - Pon Maj 19, 2008 15:47

Brt napisał/a:
No własnie przy wymianie pompy trzeba zupełnie inne rzeczy "wybebeszać" niz przy wymianie rozrzadu ;)

"remove the radiator"? :lol:

doktor85 - Pon Maj 19, 2008 21:42
Temat postu: z innej troche paczki
mam pytanie gdzie w małopolsce mogą mi ustawić kąt wtrysku przy 220 Sdi ?? okolice tarnowa
piter34 - Wto Maj 20, 2008 11:13

doktor85 napisał/a:
mam pytanie gdzie w małopolsce mogą mi ustawić kąt wtrysku przy 220 Sdi ?? okolice tarnowa

Wszędzie tam, gdzie znajduje się tester diagnostyczny zdolny połączyć z komputerem wtrysku BOSCH EDC, np. w sieci BOSCH Service.

RUDiCK - Pią Maj 30, 2008 15:59

Panowie mam jeszcze takie pytanko czy do wymiany rozrządu trzeba rozszczelnić (rozkręcić) klimę? Chodzi mi o to, ze tam pod maską to ogólnie jest dość mało miejsca i zastanawiam sie czy nie popełniłem błędu nabijając sobie klimę zaraz przed wymiana rozrządu. Czy rurki od klimy nie będą przeszkadzać ?