Zobacz temat - Rover 400- jakie rodzaje żarówek??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Rover 400- jakie rodzaje żarówek??

50Juro - Sob Maj 17, 2008 23:50
Temat postu: Rover 400- jakie rodzaje żarówek??

WITAM MAM ROVERKA 400. CHCIAłBYM W NIM ZMIENIć OśWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ NA ZIELONE ALE NIE WIEM JAKIE NALERZY ZAKUPIć żARóWKI. Z GóRY DZIęKUJE .

Tomaszi - Sro Cze 11, 2008 18:57

50Juro napisał/a:
OśWIETLENIE DESKI ROZDZIELCZEJ
masz na myśli zegary, przyciski, pokrętła... ?? Przydało by się też troszkę więcej o tej 4setce, hatbak, sedan, 416, 420Ti... ??
50Juro - Wto Wrz 29, 2009 02:03

jest to rover 416 hatchback z 98 roku pojemnosc 1.6 jesli cie to interesuje a chodzi mi mianowicie o podswietlenie nawiewu klimy podgrzewania szyby i awaryjnych, bo reszte juz mi sie udalo zrobic. Aha no i w chili obecnej juz nie zielony tylko bialy;) Jezeli wiecie to odrazu powiedzcie czy istnieja zamienniki LED bo takie najbardziej mnie interesuja.
ralfi83 - Wto Wrz 29, 2009 11:45

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=37226

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=37225

tu masz tutka od camaro

50Juro - Wto Wrz 29, 2009 12:00

ralfi ja mam staly kontakt z camro;) ale odnosnie nawiewu on porobil zarowki led dosc gesto a mi chodzi tylko o wymiane tej jednej ktora juz tam jest na LED bo nie chce miec tak mocnego swiatla poprostu chce biale swiatlo
camaro17 - Wto Wrz 29, 2009 12:22

50Juro, pierwsza moja modyfikacja z ta żarówka jak jest oryginalnie zrobiona do oświetlenia pokręteł nawiewów robiłem jakiś czas temu na zasadzie wymiany na zamiennik diodowy w oprawce takiej jak tam powinna być i efekt był bardzo marny, to znaczy gorszy niż zwykła żaróweczka, aha wiadomo tam przychodzi 2 szt. jedna pomiędzy 1 a 2 pokrętłem a 2 sztuka pomiędzy 2 a 3 pokrętłem.

Problem polega na tym że te diodowe zamienniki są dłuższe niż org. żarówki i dzięki temu wystają co uniemożliwia poprawnemu złożeniu całości, drugi problem jest taki że dioda świeci punktowo co zatem idzie ma gorsze oświetlenie całości niż żarówka, dlatego sobie wymyśliłem że można było by zrobić stelaż na 5 diod które będą skrywać się za każdym ludzikiem i biegiem położenia dmuchawy, lecz teraz z perspektywy czasu wiem że zamiast robić to na diodach 3mm można w ten sam sposób zastosować diody SMD cięte na pasku co 3 cm, jedna tak czy siak trzeba doprowadzić osobny prą +/- z organicznych oprawek od tych żarówek, czytaj zlikwidować oprawki dla samych kabelków :wink:

50Juro - Wto Wrz 29, 2009 13:52

camro a te LED SMD to sa te listwy do ciencia??
greg-si - Wto Wrz 29, 2009 14:05

Tomaszi napisał/a:
420Ti
jest choć jeden taki w PL :)
camaro17 - Wto Wrz 29, 2009 16:58

50Juro, tak