Zobacz temat - [R200Vi + LPG] Pompa paliwa..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200Vi + LPG] Pompa paliwa..

Korczus - Pon Maj 19, 2008 19:29
Temat postu: [R200Vi + LPG] Pompa paliwa..
Prawdopodobnie siada mi pompa paliwa, czasami auto jakby się dławi, momentami brak mu mocy. Na gazie jest ok. Wymieniłem dzisiaj filtr paliwa, ale nie dało to poprawy. Na forum ktoś pisał że miał taki sam problem i przyczyna tkwiła w pompie.

Zastanawiam się tylko jaką kupić, nową, czy używaną, bo niedaleko mnie jest gość który sprowadza angliki na części więc by nie było problemu. Tylko boję się żeby nie było że używka siądzie po kilku tys km.

Jeśli nową to jakie polecacie, na allegro widzę jest kilka, ale ceny też różne i sam nie wiem.

Czekam na jakieś rady, pozdr! :)

azor77 - Pon Maj 19, 2008 19:47

Witam


Korczus napisał/a:
Zastanawiam się tylko jaką kupić,


Ja ostatnio wymieniałem i założyłem coś podobnego klik

ale ogólnie musi mieć minimum 3 bary ciśnienia.
Ja kupiłem nową za 170 PLN.

A tak zapytam, kolegę czy nie jeździ czasami na oparach w baku, że mu pompka nie domaga.
Ja po tym jak musiałem wyłożyć kasę na nową pompkę , z mojej winy bo miałem zawsze na rezerwie benzyny. Teraz po nauczce w baku zawsze jest powyżej połowy Pb 95.

Korczus - Pon Maj 19, 2008 21:32

Nie to nie wina braku beny :) Zawsze pilnuję żeby nie było na rezerwie, gaz wyjeżdżam do końca ale bena musi być bo bez tego ani rusz :) Tankuje 98.

Pompa zaczyna siadać, jak kupiłem auto to przy 4 tys obrotów jakby na chwilę go odcinało i potem dostawał dalej kopa, a teraz widzę że dzieje się to coraz częściej, zwłaszcza na 2 biegu jak mu trochę przycisnę. Na LPG jest wszystko ok. Czyli coś z paliwem, wymieniłem filtr paliwa, ale nie pomogło, więc wszystko wskazuje na pompę.

Ok jeśli kupię już pompę to samemu dam radę ją założyć czy do mechanika z tym?

azor77 - Wto Maj 20, 2008 16:35

Korczus napisał/a:
Na LPG jest wszystko ok. Czyli coś z paliwem, wymieniłem filtr paliwa, ale nie pomogło, więc wszystko wskazuje na pompę.


Nie koniecznie może to być pompa, może wtryski :/
Może lepiej ją sprawdzić tą pompę czy daję odpowiednie ciśnienie bez przerw.

Korczus napisał/a:
Ok jeśli kupię już pompę to samemu dam radę ją założyć czy do mechanika z tym?


Pompka jest w baku, jak masz dostęp do kanału to samemu dasz radę :wink:

Korczus - Wto Maj 20, 2008 17:15

azor77 napisał/a:
Korczus napisał/a:
Na LPG jest wszystko ok. Czyli coś z paliwem, wymieniłem filtr paliwa, ale nie pomogło, więc wszystko wskazuje na pompę.


Nie koniecznie może to być pompa, może wtryski :/
Może lepiej ją sprawdzić tą pompę czy daję odpowiednie ciśnienie bez przerw.


Okej, to jak sprawdzić czy to pompa czy nie, żeby mieć pewność i nie wydawać w ciemno kasy? :(