Zobacz temat - [R416] Wymiana rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wymiana rozrządu

radifumi1 - Sro Maj 21, 2008 11:45
Temat postu: [R416] Wymiana rozrządu
Czy robić rozrząd (wymiana paska) w autku które ma przebieg 32 tys.km, wiek 11 lat?Podkreślam że przebieg autka jest oryginalny na bank.Stan wizualny pasków zewnętrznych napędu alternatora i wspomagania jak nowe(paski Huchinson).Autko od nowości garażowane.
Skiba - Sro Maj 21, 2008 11:56

Pewnie autem jeździł starszy Pan ;)
maciej - Sro Maj 21, 2008 12:00

Wymieniać koniecznie, jeśli nie były wymieniane!!!

Guma się starzeje i pęka, a koszt wymiany rozrządu jest niczym w porówaniu z kosztami remontu po pęknięciu paska.

A przy okazji obejrzałbym też opony, bo przy takim przebiegu mogły być nie wymieniane, a to może być groźne dla Ciebie i innych.

Skiba - Sro Maj 21, 2008 12:05

Po tylu latach, polecam też wymienić wszystkie oleje i płyny, zwłaszcza hamulcowy - o ile są od nowości ;)
radifumi1 - Sro Maj 21, 2008 21:40
Temat postu: [R 416si automatic 97r]
Olej i filtr już wymieniłem,świece,filtr powietrza oraz kabiny również (były oryginalne),płyn hamulcowy był wymieniany,była końcówka przednich klocków (chyba też oryginalne bo miały wytłoczony napis Lucas) założyłem ATE ,jeszcze pewnie czeka mnie wymiana oleju w skrzyni a co do rozrządu to co trzeba dokładnie wymienić ,które rolki żeby wszystko było wymienione jak należy?

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 22:30 ]
I jakich firm części stosować przy wymianie rozrządu?

piter34 - Pią Maj 23, 2008 14:04

radifumi1 napisał/a:
I jakich firm części stosować przy wymianie rozrządu?

Gates, SKF, Ruville, Contitech...

dedal_komar - Sob Paź 04, 2008 14:30

radifumi1, mam pytanko do ciebie w związku z wymianą rozrządu w twoim 416 automat: miałeś problem z odkręceniem koła pasowego z wału ?
jeśli pamiętasz to może byś mi podpowiedział w którą stronę ta śruba się odkręca bo nie mogę sobie z tym dać rady.
pozdrawiam dedal_komar