Zobacz temat - [R600] Podgrzewane lusterka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Podgrzewane lusterka

bzysiu - Czw Maj 22, 2008 21:07
Temat postu: [R600] Podgrzewane lusterka
Witam serdecznie

Pewnie problem jest banalny ale osobiście nie wiem jak sobie z nim poradzić mianowicie na wyposażeniu są podgrzewane lusterka ale niestety nie działają - sprawdzałem najpierw ręcznie dotykając lusterka i nie zauważyłem zmian temperatury a potem przy użyciu pirometru i zero zmian temperatur. Sprawdziłem wszystkie wtyki i przewody ale nie wiem nadal czy są dobre. Sprawdzałem miernikiem po włączeniu przycisku ale nie pojawiło się żadne napięcie to samo jak włączyłem ogrzewanie tylniej szyby. Chyba nic nie poradzę pozostaje mi tylko kupić nowe lusterka Bezpieczniki są ok. Proszę o radę w tej sprawie

Drugi problem to fakt że wskaźnik od paliwa nie wskazuje mi poprawnie poziomu paliwa czytałem na forum różne rzeczy ale nie wiem czy warto samemu odkręcać dekielek i kombinowac z pływakiem bo pewnie i tak nic z nim nie zrobię. Znajomy mówił mi że to może nie być pływak tylko coś innego ale zapomniałem nazwy :(

Pozdrawiam

Skiba - Czw Maj 22, 2008 21:11

Kolego sprawdź moduł sterowania lusterek, a dokładniej sam przycisk (brak styku jest głównym powodem awarii podgrzewania lusterek). Przeczytaj to: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=21048 ;)

bzysiu napisał/a:
Drugi problem to fakt że wskaźnik od paliwa nie wskazuje mi poprawnie poziomu paliwa


Tzn. ? Co z nim nie tak ? Pokazuje cały czas full, minimum ? Wolno opada, zatrzymuje się ? Napisz coś więcej ... ;)

bzysiu - Pią Maj 23, 2008 00:28

Dzięki za link

Wskaźnik po rozebraniu licznika ustawiam na zero po czym jak podłączam go to wskazuje poziom jaki jest aktualnie ale po przejechaniu jakiegos dystansu nie pokazuje zmian a czasem wrecz przeciwnie pokazuje ze jest wiecej. Po dolaniu paliwa pokazuje juz różnie albo mniej niz było ale w większości razy pokazuje poziom wyższy od poprzedniego. Kontrolka od rezerwy dział poprawnie. Nie wiem czy przypadkiem nie wytarło sie tam na tym rezystorze lub przerwało jakies połączenie i dlatego nie działa. Tak to wygląda

NEOSSS - Pią Maj 23, 2008 08:35

Sprawdź ściezki z tyłu na liczniku p[rzy szarych wtyczkach czy nie uszkodziłeś ich przy rozbieraniu, jeżeli nie to pływak sie podwiesza...
danielsonicl - Pią Maj 23, 2008 20:57

sprawdź w prosty sposób odepnij gniazdo przy zbiorniku podłącz masę po kolei do przewodów jeżeli ruszy się wskaźnik to może być brak masy na zbiorniku albo uszkodzony pływak
bzysiu - Pią Maj 23, 2008 23:09

Sprawdziłem dokładnie licznik i wszystko jest OK wiec teraz czas na zbiornik. Jak tylko coś zrobię to zaraz napisze