Zobacz temat - [R200] Polerka ;)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Polerka ;)

Korczus - Nie Maj 25, 2008 14:39
Temat postu: [R200] Polerka ;)
witam, chcę trochę lakierek odświeżyć, sprzęt mam, wiertareczka i wkładka z gąbki :p tylko zastanawiam się jakiej pasty używa się do polerki, bo raczej nie tempo czy mleczka, ma ktoś tutaj może trochę wiedzy w tym temacie? ;)
seyfer - Nie Maj 25, 2008 17:25

ja u siebie próbowałem z tempo lekkościerna + czarne mleczko pod kolor. Efekt wręcz cudowny :) wart włożonej pracy :cool:
secio - Nie Maj 25, 2008 17:34

A ja bym prosił o manuala krok po kroku. Moj R jest Włochem wiec... ;) .

Mariusz

seyfer - Nie Maj 25, 2008 17:53

dobrze umyć i spłukać brud. Sprzęt- wolnoobrotowa wiertarka. wkładka z gąbki. Na gąbkę trochę tempo + mleczko i do pracy. Jak odrobinę wyschnie to poler ręcznie. U mnie 2 osoby to trwało jakąś godzinę :P raz na jakiś czas można stosować taki zabieg :] nie ma osoby ktora by sie nie ogladnela na ulicy za autem :cool:
michone - Nie Maj 25, 2008 18:01

ja ostatnio tempo recznie + woskowanie recznie :) nadgarstek mi skapitulował :/

W poniedziałek idzie na profesjonalna polerke a później 2 warstwy wosku :P na zlocik powinno byc gotowe :D

walkie - Nie Maj 25, 2008 18:03

Cytat:
W poniedziałek idzie na profesjonalna polerke a później 2 warstwy wosku :P na zlocik powinno byc gotowe


Mój w środę. Woskowanie ręczne będziesz sam robił? :)

Korczus - Pon Maj 26, 2008 12:08

Jutro się zabieram za to :) Tempo mam, mleczko polerskie też także myślę że po tym zabiegu R będzie lśnił jak nigdy :D
michone - Pon Maj 26, 2008 12:51

walkie napisał/a:
Cytat:
W poniedziałek idzie na profesjonalna polerke a później 2 warstwy wosku :P na zlocik powinno byc gotowe


Mój w środę. Woskowanie ręczne będziesz sam robił? :)

nie wiem czy przed zlotem dostanie wosk :/ dzisiaj zawiozlem R do kuzyna musi mi sciagnac zderzak, żebym wstawił siatki, wyciąć katalizator, spasować lampe i zrobić polerke.

Co do woskowania to na pewno kupię porządny wosk koloryzujący, teraz ręcznie używałem tego który został mi jeszcze z fiesty ale myśle nad kupnem czegoś porządnego :)

narazie znalazłem pare testów :
1
2 - angielski

ale szukam dalej :) najbardziej by mi odpowiadał jakiś typowo profesjonalny a nie zwykly dostępny w sklepie. Musze odwiedzić hurtownie Tenzi

Tomaszi - Pon Maj 26, 2008 13:15

kiedys polerowałem malacza były to produkty z grupy 3G kupowane w bogato zaopatrzonym sklepie z lakierami itp materiałami do lakierów. Ze względu na to, że to było naprawdę dawno nie wiem czy taki produkt jeszcze istnieje. Brałem wtedy 2 albo 3 rodzaje ziarnistości.
michone - Pon Maj 26, 2008 15:11

ostatnio spotkalem sie u dwóch lakierników z pasta universal, pudelko jak po pascie BHP. ALe nie wiem co i jak dokładnie. Polerke mechaniczna trzeba potrafić osłużyć bo można lakier przypalić :/
Tomaszi - Pon Maj 26, 2008 15:53

To ja już tym razem z domu i z normalnego PCta. Małe sprostowanie odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi ;) to miało być pasta polerska "farecla G3" i nadal jest w sprzedaży.
lamer - Pią Maj 30, 2008 20:34

Ja polecam pasty COMMANDANT.
Np coś takiego do ręcznej polerki:
http://www.tradetec.pl/pr...b58dd5d117e854c
Tylko ostrożnie, bo można do gołej blachy pojechać :)