Zobacz temat - [R200 SDi '98] Klima - czujnik temperatury oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDi '98] Klima - czujnik temperatury oleju

RUDiCK - Nie Maj 25, 2008 17:04
Temat postu: [R200 SDi '98] Klima - czujnik temperatury oleju
Witam
Padł mi czujnik temperatury oleju w moim rowerku i przez to klima nie śmiga :( . Powiedzcie gdzie mogę coś takiego dostać i ewentualnie jakie są koszty takiego czujnika.
Czy ktoś próbował pominąć ten czujnik (zewrzeć przewody) na dłuższy czas? Chodzi mi w sumie o czas dopóki nie kupie takiego czujnika, bo bez klimy to jak bez reki. ;)



dodaje zdjęcie czujnika:

walkie - Nie Maj 25, 2008 17:17

http://pogoda.onet.pl/0,196,38,krakow,miasto.html

stawiaj auto w cieniu i tragedii nie będzie :D

RUDiCK - Nie Maj 25, 2008 18:21

walkie napisał/a:
http://pogoda.onet.pl/0,196,38,krakow,miasto.html

stawiaj auto w cieniu i tragedii nie będzie :D


W zasadzie to masz racje :) , ale to chociaż do odparowania szyb by sie przydała jak będzie padało :)

Skiba - Nie Maj 25, 2008 18:25

Zapytaj tu: www.climateam.pl
walkie - Nie Maj 25, 2008 18:26

Odpowiednio ustawiony nawiew da radę. :)
RUDiCK - Nie Maj 25, 2008 18:59

walkie napisał/a:
Odpowiednio ustawiony nawiew da radę. :)


Widzę że usilnie namawiasz mnie żebym tej gadziny nie naprawiał ;) ... a może masz i racje, przecież od tego to grzyby jakieś sie robią, śmierdzieć może, problemy z gardłem...
eee odpuszczam sobie to ;) hehhe

Skiba - Nie Maj 25, 2008 19:02

RUDiCK napisał/a:
eee odpuszczam sobie to ;) hehhe


taaa, do pierwszego upału ;) Szukałeś w www.climateam.pl ? Może www.tomateam.pl Ci sprowadzi ?

PS Roverka masz SDI a nie TDI :P

walkie - Nie Maj 25, 2008 19:17

RUDiCK napisał/a:
Widzę że usilnie namawiasz mnie żebym tej gadziny nie naprawiał ;) ... a może masz i racje, przecież od tego to grzyby jakieś sie robią, śmierdzieć może, problemy z gardłem...
eee odpuszczam sobie to ;) hehhe


Dokładnie, śmierdzi grzybem, boli gardło, można dostać nawet anginy ;)

Skiba napisał/a:
PS Roverka masz SDI a nie TDI :P


Uwierz mi, mam fotę że są TDI ;) Ściągnę czeskie zdjęcia to zobaczysz :D

RUDiCK - Nie Maj 25, 2008 21:41

Skiba napisał/a:


taaa, do pierwszego upału ;) Szukałeś w www.climateam.pl ? Może www.tomateam.pl Ci sprowadzi ?


szukałem na obu stronkach ale nie znalazłem nic takiego :(

Skiba napisał/a:

PS Roverka masz SDI a nie TDI :P


Roverka mam nie TDI tylko TDic , a dokładnie oznaczenie z tylnej klapy 200TDic. Wiem... czytalem na forum że nikt o takim oznaczeniu nie slyszał :neutral: :
http://forum.roverki.eu/v...&highlight=tdic
ale skoro wcześniej ktoś pisał juz na forum ze ma takiego roverka, i wpisując w google "rover 200tdic" tez znajdywane są takie, to znaczy ze musiała być wypuszczona seria z takim oznaczeniem, jedyne co mnie zastanawia czy róznica jest tylko w oznaczeniu czy moze sie jeszcze czymś różni od SDi.

[ Dodano: Nie Maj 25, 2008 21:38 ]
RUDiCK napisał/a:

...Powiedzcie gdzie mogę coś takiego dostać...


Nikt mi nic nie poradzi ?? :sad:

sTERYD - Nie Maj 25, 2008 21:44

z tego co pamiętam to Brt jeździ z zaślepionym czujnikiem już dość długo i nic mu się nie dzieje....
a jeśli chodzi o dostanie, to każdy porządziejszy zakład klimiarski Ci go wymieni... nie jest to jakiś roverkowy specjalny czujnik ;)

Paul - Nie Maj 25, 2008 21:48

RUDiCK napisał/a:
Nikt mi nic nie poradzi

Przeglądanie oferty on-line może przekłamywać :(
Najlepiej napisz maila albo zadzwoń do TomaTeam albo Climateam, wtedy jest szansa na konkretną odpowiedź :D

BTW, o ile mnie pamięć nie myli, to ja też mam to na "krótko" zrobione i Roverek żyje, klima też :D

Brt - Nie Maj 25, 2008 23:29

sTERYD napisał/a:
z tego co pamiętam to Brt jeździ z zaślepionym czujnikiem już dość długo i nic mu się nie dzieje....

Dobrze pamiętasz ;) jakieś 2 lata ?? :roll:

RUDiCK - Pon Maj 26, 2008 15:45

Brt napisał/a:

Dobrze pamiętasz ;) jakieś 2 lata ?? :roll:


Czyli pomijam tą gadzine i cieszę sie dalej klimą :) . Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

eszet - Wto Maj 27, 2008 09:58

sTERYD napisał/a:
z tego co pamiętam to Brt jeździ z zaślepionym czujnikiem już dość długo i nic mu się nie dzieje....

Sorki,że się podepnę.Czy w moim modelu też jest czujnik temp. oleju w sprężarce?
Jeśli tak,to gdyby był padnięty,to klima nie ma prawa w ogóle się załączyć?

sTERYD - Wto Maj 27, 2008 11:32

czujnik temperatury oleju wTwoim modelu jak najbardziej jest, tylko nie w sprężarce a w silniku i jeśli jest padnięty, to klima raczej nie ma prawa się załączyć ;)
eszet - Wto Maj 27, 2008 12:45

Ok.Dzieki sTERYD.Jedno więc wykluczyłem.
mathew - Pon Lip 16, 2012 21:58

I mi drodzy koledzy klima nie chodziła z tego powodu-padnięty czujnik temp oleju. U mnie problem był o tyle inny, że sprężarka załączała się, było cyknięcie, ale wentylatory nie chodziły a teraz już chodzą.
Z tego co słyszałem to diesla ciężko przegrzać także zamierzam jeździć na zwartych pinach.
Zastanawiam się po co ów czujnik skoro chłodzeniem silnika zajmuje się termostat i to on uruchamia jego chłodzenie . :bezradny: