Zobacz temat - [R416] Obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Obroty

oczar321 - Pią Maj 30, 2008 18:34
Temat postu: [R416] Obroty
Jestem pośiadaczem roverka około mieśiąca na jakich obrotach najlepiej utrzymywać silnik podczas jazdy.drugie pytanko jestem z krotoszyna to jakieś 20 km od jarocina gdzie w pobliżu jest jakiś dobry warsztat w którym mają pojęcie o roverze.
Ciufa - Pią Maj 30, 2008 20:29

oczar321 napisał/a:
jestem z krotoszyna to jakieś 20 km od jarocina gdzie w pobliżu jest jakiś dobry warsztat w którym mają pojęcie o roverze.

moze podaj jakieś większe miasto lub województwo bo nie bardzo wiem gdzie to jest
oczar321 napisał/a:
Jestem pośiadaczem roverka około mieśiąca na jakich obrotach najlepiej utrzymywać silnik podczas jazdy.

na takich samych jak w innych autach które miałeś do tej pory, ja jeżdze mając obroty na poziomie 2000-2250, a jak agresywnie to około 3 tys

oczar321 - Sob Maj 31, 2008 12:12

To jakieś 40 km od kalisza.
KuBaB - Sob Maj 31, 2008 15:21

Agreswynie to jest dopiero od 4 do odcięcia :twisted: Spokojnie możesz jeździć do 3 tys., żeby mieć maksymalny moment obrotowy, zresztą zobaczysz dość szybko na jakich biegach masz jakie obroty. KRYS opowiadał, że na początku swojej przygody z R jeździł tylko na 2 i 3 biegu :cool:
herc - Sob Maj 31, 2008 17:50

KuBaB napisał/a:
napoczątku swojej przygody z R jeździł tylko na 2 i 3 biegu


Ja po zrobieniu wydechu i dolotu nawet trzeciego biegu nie używam :mrgreen: (oczywiście w mieście) lubię jak się alarmy włączają gdy przejeżdżam koło zaparkowanych aut :cool:

Ciufa - Sob Maj 31, 2008 20:10

KuBaB napisał/a:
Spokojnie możesz jeździć do 3 tys., żeby mieć maksymalny moment obrotowy
max moment obrotowy to on ma dopiero około 4500 obrotów
KuBaB napisał/a:
Agreswynie to jest dopiero od 4 do odcięcia

czyli jak za kim jedziesz i chcesz go wyprzedzic ale czekasz na luke to trzymasz auto na odcieciu? gratulacje :)
pozatym jemu chodzil na jakich obrotach utrzymywać silnik podczas jazdy a nie kiedy zmieniać biegi

KuBaB - Sob Maj 31, 2008 21:08

Ciufcia napisał/a:
max moment obrotowy to on ma dopiero około 4500 obrotów

Intrygujące... :arrow: http://www.roverki.pl/article.php?sid=86 <--- pozycja max. moment obrotowy

Ciufcia napisał/a:
czyli jak za kim jedziesz i chcesz go wyprzedzic ale czekasz na luke to trzymasz auto na odcieciu? gratulacje :)
pozatym jemu chodzil na jakich obrotach utrzymywać silnik podczas jazdy a nie kiedy zmieniać biegi

Oczywistym jest, że nie trzymam na odcięciu, chodziło o pokazanie co to jest agresywna jazda. Wracając do zagadnienia na jakich ma jeździć obrotach to zobaczy sam czy ma jechać za kimś w mieście przy 60km/h na 3 biegu (i mieć ok. 3000rpm) czy może na 4 (ok. 2200rpm) i mieć ciszej w aucie.

Ciufa - Sob Maj 31, 2008 21:38

KuBaB napisał/a:
Ciufcia napisał/a:
max moment obrotowy to on ma dopiero około 4500 obrotów

Intrygujące... http://www.roverki.pl/article.php?sid=86 <--- pozycja max. moment obrotowy

hmmm myslałem że tam jest tak jak w R45 z silnikiem 1.6 sorki
KuBaB napisał/a:
Oczywistym jest, że nie trzymam na odcięciu, chodziło o pokazanie co to jest agresywna jazda.

wiem co to jest agresywna jazda, a jazda do odciecia jest mało efektywna i niebezpieczna
KuBaB napisał/a:
Wracając do zagadnienia na jakich ma jeździć obrotach to zobaczy sam czy ma jechać za kimś w mieście przy 60km/h na 3 biegu (i mieć ok. 3000rpm) czy może na 4 (ok. 2200rpm) i mieć ciszej w aucie.

no ale pytał sie jak to robią inni użytkownicy