Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] Denerwujące piszczenie z lewej strony auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] Denerwujące piszczenie z lewej strony auta

yogi1 - Czw Cze 05, 2008 19:32
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] Denerwujące piszczenie z lewej strony auta
Witajcie.
Ostatnio w momencie kiedy ruszam i zazwyczaj kiedy jadę wolniej to strasznie piszczy mi z lewej strony auta!coś jakby w kole, nie wiem.Jest to bardzo denerwujące.Dźwięk przypomina cięcie fleksem!Czy ktoś mógłby mi pomóc?jak to naprawić?czy konieczna jest wizyta u mechanika czy samemu też można spróbować;-)
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

pietro - Czw Cze 05, 2008 19:50

może łożyska na piaście koła, albo przeguby.
to mi przychodzi do głowy, to przy skręcaniu czy w jakiej sytuacji ? spróbuj skręcić koła w jedna stronę do końca i powolutku jechać.

odgłos metaliczny czy takie szumienie?

yogi1 - Czw Cze 05, 2008 21:35

Ten dźwięk jest raczej taki metaliczny.Pojawia się przy ruszaniu i takiej wolnej jeździe i chyba bardziej gdy skręcam kierownicą w lewo.Przeguby chyba nie bo nie ma tego charakterystycznego strzelania. Może rozrząd albo pasek?
pietro - Czw Cze 05, 2008 21:43

jak dla mnie to rozrząd jest po prawej stronie patrząc zza kierownicy w przód :) może łożysko.
sTERYD - Czw Cze 05, 2008 21:44

rozrząd jest z prawej i jakby piszczał, to daleko byś nie zajechał... :/
sprawdź, czy osłony tarcz Ci nie ocierają... coś podobnego miało miejsce na zlocie (przeda Krzysiek ;) ). interwencja Mariusza i po minucie cisza ;)

MiL999 - Pią Cze 06, 2008 12:54

Mozliwe ze blokuja ci sie hamulce. Mialem to samo, piszczalo bardziej gdy skręcałem. Wymienilem klocki i tarcze bo i tak trzeba juz bylo wymienic i teraz jest ok. Sprawdz zaciski hamulcow.