Zobacz temat - [R420] Tuleja tylnego wahacza. Taka jak w Civicu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Tuleja tylnego wahacza. Taka jak w Civicu?

danielsonicl - Pon Cze 09, 2008 20:47
Temat postu: [R420] Tuleja tylnego wahacza. Taka jak w Civicu?
Witam wszystkich,mam pytanko odnośnie tak zwanego cukierka,tylnej tuleji wachacza.
Ponieważ dręczą mnie stuki tylnego zawieszenia,czy Honda Civic ma taką samą tuleje,jak Rover.

piter34 - Pon Cze 09, 2008 21:39

danielsonicl napisał/a:
czy Honda Civic ma taką samą tuleje,jak Rover.

Tak.
Tutaj masz: http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=297

danielsonicl - Pon Cze 09, 2008 21:56

tak pytam bo orginał różni sie od tej co kupiłem,tak jak by odlew gumy buł obrócony o 90stopni. Ale najgorsze jest w tym,że teraz koło ma tendencje do przesuwania sie w kierunku jazdy,czy to normalne???
sTERYD - Wto Cze 10, 2008 01:04

tylne koła w normalnie zestrojonym zawieszeniu z tyłu powinny uciekać na zewnątrz zakrętu co zmniejsza podsterowność auta
po wymianie cukierów warto sprawdzić zbieżność z tyłu auta (tam też się ustawia, choć nie wszyscy diagności wiedzą) może coś się rozjechało...

danielsonicl - Wto Cze 10, 2008 18:27

chodziło mi,że ma luz w kierunku przód tył,na tym nowym cukierku.Nawet jak ręką poruszam koło ucieka w tył i przód,patrząc na tego cukierka mam wrażenie,że ma zbyt miękką gumę. Stara guma miała inny wygląd,sam już nie wiem,po przeciwnej stronie też jest orginał,i różni się od tej co dokupiłem,czy są inne tego typu cukierki może to jakaś podróba,ale firma tej gumy co kupiłem to Febi
sTERYD - Wto Cze 10, 2008 23:31

to nie wiem :(
u mnie cukiery po wymianie wygladają dokładnie tak samo jak przed... (poza tym, że są całe ;) )

danielsonicl - Sro Cze 11, 2008 21:41

zamówiłem w Tomateam nową gumę zobaczę czy jest różnica,pożera mnie te zawieszenie bo,już wszystko co do wymiany wymieniłem,łącznie z amorem i dalej stuka,nowe gumy na wydechu,już nie mam pojęcia co może stukać,slychać stuki jest tylko przy przejeździe przez wysokie prgi
sTERYD - Sro Cze 11, 2008 21:48

a jak się mają gumy na stabilizatorach (to się chyba silentbloki nazywa)??
danielsonicl - Czw Cze 12, 2008 17:56

Właśnie,tylko jeszcze tych nie wymieniałem,będe musiał popatrzeć
sTERYD - Pią Cze 13, 2008 00:11

jeśli są luźne to na dziurach jakby młotkiem nap...
zresztą łączniki stabilizatora podobnie ;)

danielsonicl - Sob Cze 14, 2008 15:40

Gumy od stabilizatora są ok.Jedno co mi przychodzi do głowy to ten (cukierek),jest dziwny na nim luz umieszczam zdjęcie,czy on jest prawidłowy?
greg_szczytno - Nie Cze 15, 2008 19:40

No ja niedawno wymieniałem te cukiereczki - też od hondy. Poprzednie zerwane no i miały tendencję do ruchu przód tył. Teraz te nowe mają również taką tendencją - można o kilka milimetrów ruszyć kołem przód tył jak stoi.
Sam się nad tym zastanawiałem czy to normalne no ale w mim przypadku to stuki z tylnego zawieszenia ucichły. Do tych cukierków to powymieniałem też kilka tulei na wachaczykach. Teraz w sumie dobrze to wszystko pracuje.
Może ktoś wie jakie najlepiej i w jak najrozsądniejszej cenie kupić amortyzatory na przód ?? .

sTERYD - Pon Cze 16, 2008 00:11

te gumy na zdjęciach sa dokładnie takie same...
jesli ktoś Ci założył przekręcone o 90 stopni, to niezła buba... zauważ, że mocowania do karoserii (te płaskie końce rurki w środku) są takie same (na 1 zdjęciu jest w prawidłowej pozycji, a na 2gim obrócone)

danielsonicl - Pon Cze 16, 2008 17:46

Zaznaczałem,że nie chodzi mi o mocowanie,stara miała takie mocowanie jak na pierwszym zdjęciu,tylko guma była odlana w ten sposób jaki widać na zdjęciu niżej.Na starej koło było sztywniej,wymieniłem ją bo byłem przekonany,że ona stuka,nie potrzebnie wyrzuciłem starą.Reszta wygląda bardzo dobrze,stuki słychać na ostrych górkach w jeździe tego nie słychać,może na stacji kontroli wykryją przyczynę ja nie mam więcej pomysłu jeszcze czekam na tego(cukierka) z Tomateam
sTERYD - Pon Cze 16, 2008 19:00

te co miałem do tej pory (aż 2 komplety ;) ) wyglądały jak ta na pierwszym obrazku (z gumą pionowo) :cool:
danielsonicl - Pon Cze 16, 2008 20:01

greg_szczytno gdzie kupiłeś te tulejki do tych jak ty to mówisz (wachaczyów)
greg_szczytno - Pon Cze 16, 2008 21:04

Kupiłem u przemo285, wszystko przyszło elegancko spakowane - koszty dość duże no ale to oryginały więc spoko po wymianie jak pisałem cisza. To co wymieniałem możesz poczytać tu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=16558