Zobacz temat - [R620] Alarm się nie uzbraja i nie migają światła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Alarm się nie uzbraja i nie migają światła

mariuszek86 - Wto Cze 10, 2008 19:02
Temat postu: [R620] Alarm się nie uzbraja i nie migają światła
witam. Znowu problem jak zamykam auto z pilota centralny sie zamknie ale alarm sie nie uzbraja i nie mrygaja swiatła ale jak otworze tylnia maske i zamkne to sie załaczy czemu tak jest
Skiba - Wto Cze 10, 2008 19:21

Sprawdź czujnik w tylnej klapie. Umiejscowiony jest w zamku. Jeżeli jest wadliwy, alarm myśli, że masz otwartą klapę i nie uzbraja alarmu.

Prosty test: rozłóż tyle siedzenia. Otwieraj i zamykaj tylną klapę i patrz czy gaśnie światełko w bagażniku ;)

mariuszek86 - Wto Cze 10, 2008 20:54

zaraz sprawdze

[ Dodano: Wto Cze 10, 2008 20:59 ]
lipa sprawdziłe lapka sie nie pali a alarm nie zaskoczył wziełem otworzyłem i zamknełem klape i znowu zaczoł zaskakiwac

Skiba - Wto Cze 10, 2008 21:31

mariuszek86 napisał/a:

lipa sprawdziłe lapka sie nie pali


a zapala się po otwarciu klapy ?

NEOSSS - Wto Cze 10, 2008 22:23

mariuszek86, poruszaj pare razym zamkiem w tylnej klapie oraz stycznikiem takie małe czarne ustrojostwo przy zamku, idzie do niego kabelek w plecionce, oczysc zamek i teraz sprobuj... Ja na Twoim miejscu sprawdzilbym takze kazda krancowke i podkrecal dobrze...

Otwieraj kolejno drzwi na przekreconym zaplonie i zamykaj, sprawdzaj kolejno czy zapala sie lampka i gasnie, zrob tak z kazdymi drzwiami oraz klapa. Jezeli dalej nie bedzie sie zalaczac idz do przedniej maski i pogrzeb przy zamku, znajduje sie tam stycznik... Oczysc, popsiukaj i popukaj srubokrecikiem... :grin: