Zobacz temat - Firefox 3.0 Download Day !!! ;)))
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Firefox 3.0 Download Day !!! ;)))

argail - Wto Cze 17, 2008 22:44
Temat postu: Firefox 3.0 Download Day !!! ;)))
Zapraszam wszystkich do pobierania nowej wersji Firefoxa i bicia rekordu świata w ilości pobrań programu - http://www.firefox.pl
:ok: :ok: :ok:
;))

sTERYD - Sro Cze 18, 2008 00:38

powiem tak...
jak msz internet przez belejakiego gprsa to nic nie przebije opery...
strony na g**nianych transferach otwierają się normalnie...
FF jest fajny jak się ma dużo czasu i dobre łącze :)
a O daje radę zawsze i nawet nie trzeba mieć pojęcia o informatyce...
poza tym te wbudowane gesty... wygoda rozleniwia ;)

maniaq - Sro Cze 18, 2008 01:35

nie wypada sie nie zgodzic ze sterydem... no coz , od dluzszego czasu opera... i tak zostanie ;)

ff imho jest przereklamowany, masowy niemalze juz

Eddek - Sro Cze 18, 2008 07:27

Popieram przedmowcow, dodajac, ze Opera z kazda wersja tyje o kolejne gadzety :) Sam uzywam Operki do v. chyba 6.5. To ze 4 albo 5 lat juz bedzie, jak nie wiecej.
own - Sro Cze 18, 2008 12:00

Jeśli ktoś tego jeszcze nie widział to wrzucam ;-)

http://patrz.pl/zdjecia/g...-byly-kobietami

tom214Si - Sro Cze 18, 2008 21:13

weźcie mnie krótko, rzeczowo i przystępnie napiszcie dlaczego O i FF są lepsiejsze od IE to może się dam przekonać :P
sTERYD - Sro Cze 18, 2008 21:19

bo są szybsze, bezpieczniejsze, mają managera transferów, pozwalają na kontrolę ciasteczek i nie są narzędziem szatana :twisted:
tom214Si - Sro Cze 18, 2008 21:21

sTERYD napisał/a:
pozwalają na kontrolę ciasteczeki

to świetnie, bo ja jak mam jakieś ciasteczka w domu to od razu zjadam wszystkie na raz, a tak by mi zostały na dłużej ;)

strogonov - Sro Cze 18, 2008 23:58

FF3 juz uzywam od RC1 i powiem, ze projekt rozwija sie w dobra strone. Co prawda od FF2 rozni sie na pierwszy rzut oka detalami, ale wlasnie te detale ulatwiaja uzytkowanie.

Btw - po ankiecie widze, ze duzo osob uzywa Opery. Chcialem sie do tej przegladarki przekonac i pare razy instalowalem i jakos mnie "nie zachwyca" - czlowiek jest jednak wiezniem przyzyczajen ;-)

Eddek - Czw Cze 19, 2008 07:00

To sie zgadza. Jak probowalem przejsc z Opery na FF to brakowalo mi klienta poczty, managera transferu, ktory wrzuca okreslone typy plikow w okreslone katalogi automatycznie, brakowalo mi notatnika, guzika do przewijania do nastepnej strony, klienta RSS no i w koncu - porzadnego zooma :)
giewu - Czw Cze 19, 2008 08:37

Eddek wszystko co powyżej wymieniłeś, a czego Ci brakowało w Firefoxie jest dostępne jako dodatki :mrgreen:
Eddek - Czw Cze 19, 2008 11:38

Dodatki, ale Opera ma to w standardzie, a nie jako opcjonalne wyposazenie ;) Zooma tez poprawili czy dalej trzyma sie ramek i powieksza tylko czcionki? :P
Yog-Sothoth - Czw Cze 19, 2008 20:45

Jak dla mnie nic nie przebije IE + nakladki Maxthon :) Wyswietla wszystko, ma zakladki, pluginy, blokowanie popup, gesty myszy, zoom, ulubione via online, do tego nie ma problemu z wyswietlaniem stron :grin:
strogonov - Czw Cze 19, 2008 21:44

Eddek napisał/a:
Zooma tez poprawili czy dalej trzyma sie ramek i powieksza tylko czcionki? :P


Teraz powieksza cala strone, lacznie z obrazkami, przyciskami i innymi takimi ;-)

Eddek - Czw Cze 19, 2008 23:16

strogonov, czyli w koncu doszli do tego meijsca, gdzie Opera byla 5 lat temu :D hehe
strogonov - Czw Cze 19, 2008 23:45

Eddek napisał/a:
strogonov, czyli w koncu doszli do tego meijsca, gdzie Opera byla 5 lat temu :D hehe


No zgadza sie, ale trzeba oddac Firefoxowi sprawiedliwosc, ze ten od poczatku byl darmowy, a Opera nie tak dawno temu byla platna, a wersje nieoplacone byly obarczone niefajnym i wielkim bannerem reklamowym oraz innymi ograniczeniami.

sTERYD - Czw Cze 19, 2008 23:45

Yog-Sothoth, tylko wszystko 5 do 10 razy wolniej niż FF i 20- 30 razy wolniej niż opera ;)
(ostatnio zaskoczyło mnie że opera automatycznie importuje ulubione ie, FF i netszczapy po zainstalowaniu ... wygoda rozleniwia :) )

Yog-Sothoth - Pią Cze 20, 2008 00:11

Ee szczerze mowiac nie zauwazam zeby IE specjalnie wolno dzialala, roverki.pl wgrywaja sie w 1-2 sek co mi w zupelnosci wystarcza :)
sTERYD - Pią Cze 20, 2008 00:29

to spróbuj porównać www.roverki.pl na Ie, na FF i na operze przy łączu 56, albo 115 kbps...
(o ile na IE się załaduje ;) )
nie mówię, że opera ma same zalety... ale IE ma ich bardzo mało... (sam przyznałeś, że potrzebuje nakładki Maxton, żeby działał jak człowiek ;) O ma to w standardzie :D FF po doinstalowaniu dokładków ;) a gesty i wtyczki w operze na prawdę rzondzom :mrgreen: )

kruszon - Pią Cze 20, 2008 00:39

Wy tu o FF, Operce czy innych Internet Exploderach, a trzeba pochwalić też takie egzotyczne i archaiczne wynalzki jak links czy lynx które mi się w krytycznych sytuacjach niekiedy bardzo przydały :)

Sam głownie używam FF, choć czasami mnie z równowagi potrafi wyprowadzić. Teraz testowo piszę z nowej Operki tak sobie sprawdzam, ale ona nie jest "koszerna" (Ci co mają wiedzieć wiedzą o co chodzi ;))

Często do zadań specjalnych przydaje mi się jeszcze Konqueror, który szybciutko potrafi zmienić identyfikator przegladarki bez zbednych plugow czy innych siewnikow ;) Tak, są jeszcze strony (dla mnie dość krytyczne), które wpuszczają tylko IE :shock: . W sumie nie wiadomo czemu bo pod inna przegladarka strona dziala dobrze. Konqi jednak wyróżnia się niestabilnością.

Cóż począć. Zostaje FF+Adblock koniecznie.

Pozdrawiam

AndrewS - Pią Cze 20, 2008 00:44

ja FF 3 beta 5 byl razem z Fedora 9
Yog-Sothoth - Pią Cze 20, 2008 09:22

No tak ale widzisz sTERYD, mi w zupelnosci IE + nakladka wystarcza, bo ona daje to co brakuje w IE, a lacza 115 to ja juz od x lat nie widzialem ;)
Eddek - Pią Cze 20, 2008 09:44

Opera roxx na GPRS ;)

Ja IE nie ufam w zadnych warunkach :) Zadne tam nakladki i inne wynalazki tego nie zmienia, IE zawsze bedzie IE i bedzie mialo jego braki :]

strogonov, Opea od zawsze byla darmowa, tylko byla z bannerem, ktory akurat w niczym nie przeszkadzal (a napewno nie bardziej niz te wszystkie googlowe ad-sense, ktore widze na niemal kazdej stronie, jaka otworze). W koncu zrezygnowali i z bannera, mnei to soobiscie zadnej roznicy nie zrobilo :)

Jedyna wada Opery jaka widze, to fakt, ze w pracy jade na SD-RAM'ach w astronomicznej ilosci 448MB na PC100 i tutaj niestety widac, ze Opera jest raczej produktem nie gardzacym wieksza iloscia porzadnej pamieci. FF wiele lepszy nie jest (no bo w koncu kto jeszcze poza mna uzywa SDR? :P ), ale z racji skrojenia wielu funkcji jakie ma Opera, naturalnym jest mniejsze zuzycie pamieci.

kruszon - Sob Cze 21, 2008 19:47

Tutaj dość ciekawy test FF i Opery biorąc dodatkowo pod uwagę platformę na której działają. Gdzieś tam jeszcze się Safari i IE błąka... ;)

http://www.linux.com/feature/139212

Z testu wynika, że IE7 w ogóle jest gdzieś w lesie jeśli chodzi o czasy i o przechodzenie testu ACID :D Tego również nakładki żadne nie poprawią...

Co ciekawe FF pod linuksem dość słabo również wypada, co w zasadzie każdy potwierdza korzystjąc z FF pod lin, że działa on tam zauważalnie wolniej niż na Windows. Co ciekawe z operą jest podobnie... :)

Dość zastanawiające wyniki. Czyżby mój ulubiony system nie nadawał się na system do przeglądania Internetu? :haha:

Trzeba pochwalić serwis linux.com, za obektywność w tej kwestii, biorąc pod uwagę głowną tematykę, której jest poświęcony. Nota bene bardzo ten portalik polecam.

Pozdrawiam

Przemek87 - Pon Cze 23, 2008 23:45

Jest nawet taki dowcip..

Co to jest Internet Explorer??
Jest to program do ściągania FireFoxa :smile:

Yog-Sothoth - Wto Cze 24, 2008 10:22

Tylko widzicie Panowie, na ilu stronach mamy skrypty jak w ACID? Do tego czasy wgrywania to wachania w skali 1000ms, takze czy jakis aplet wgra mi sie w pol sekundy, czy w sekunde to naprawde nie robi mi roznicy :)
A odnosnie dziur, od lat uzywam IE z nakladka i zero problemow - po prostu trzeba tez umiec korzystac bezpiecznie z internetu.