Zobacz temat - Radio CD/MP3/WMA do 700pln
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Radio CD/MP3/WMA do 700pln

snoppy - Sro Cze 18, 2008 14:43
Temat postu: Radio CD/MP3/WMA do 700pln
Witam,
Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze radia do mojego Roverka. Wymagania, jakie mam to:
- cena poniżej 700zł
- wyjście RCA
- odtwarzanie CD/MP3/WMA
- czyste granie zamiast umcyk-umcyk
- kranik do polewania piwa ;)

Dodatkowymi zaletami będą:
- podświetlenie w kolorze bursztynu
- 'sztywne' wyjścia RCA i inne tak, aby można było łatwo umieścić radio w kieszeni
- USB (najlepiej z tyłu)
- gwarancja, czyli radio nowe, nieużywane

Instalacja, prócz radia, będzie zawierać:
- nowe kabelki sygnałowe i zasilające
- helix db 62.1 + mdf + wygłuszenie drzwi (może coś więcej wyłożę tymi matami - zobaczymy czy starczy chęci i piwa :)
- wzmacniacz alpine mrv-t300

Chyba wszystko już napisałem a propos wymagań. Teraz to, co udało mi się znaleźć:
1. Alpine CDE-9880R - 3 wyj RCA, MP3/WMA/AAC, USB z tyłu, podświetlenie zielone lub bursztynowe, cena 650zł
2. Pioneer DEH-P6000UB - 2 wyj RCA, MP3/WMA/AAC/WAV, USB z tyłu, podświetlenie niebieskie, cena ok 580zł
3. Clarion DXZ588RUSB - 3 wyj RCA, MP3/WMA/AAC, 24-bit przetwornik D/A, USB z przodu, podświetlenie niebieskie, cena 700zł

Co myślicie o tych radiach? Może jakieś inne propozycje macie?

edit:
oczywiście chodzi o WMA zamist WMV :)

jerzu - Czw Cze 19, 2008 21:07

Może taka Alpine?
http://allegro.pl/item380..._0zl_grati.html

jasiu87 - Czw Cze 19, 2008 21:52

Alpine CDE-9880R
Na jleprzy wybór jeśli chodzi o jakość :) i cenę :) sam mam niższy model ale ten słyszałem i zastanawiałem się czy mojego nie zamienić na ten :) słyszałem same dobre opinie

mario_81 - Czw Cze 19, 2008 23:12

dobry wybór to alpine cde9880, clarion jest trochę nieporęczny w obsłudze..na pewno najlepszy wybór to modele alpine z serii cda, ale w tym przedziale cenowym to tylko używki..
także bierz 9880, będziesz zadowolony :grin:

snoppy - Pią Cze 20, 2008 13:37

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie chyba wezmę tego Apline'a... Znalazłem też takie cudo:
4. Alpine CDA-9884R - w porównaniu do modelu CDE-9880R mamy dodatkowo: odtwarzanie WMA także z płyt, 24-bit przetwornik, wyjścia RCA 4V, cztery kolory podświetlenia do wyboru :D - cena ok 840zł

Pytanie, czy te dodatkowe rzeczy są warte dorzucenia 200zł? Funkcjonalnie ten model niewiele różni się od cde-9880r, natomiast nie wiem jak z brzmieniem. Czy 24-bit przetwornik i wyjścia RCA 4V sprawią, że dziewczyny będą ściągać majtki przez głowę? :wink: Czy różnica będzie słyszalna na zestawie który opisałem wcześniej?

michone - Pią Cze 20, 2008 14:04

roznice wychwycisz tylko na orginalnych plytach CD lub flackach, jesli masz zamiar sluchac tylko mp3 to szkoda 200zl...
snoppy - Pią Cze 20, 2008 14:34

Jak to? To ten Alpine obsługuje FLAC'ki? Jeśli tak, to w połączeniu z USB było by elegancko.

A w radiu będę słuchał głównie cdaudio, więc ten wyższy model teoretycznie powinien spisać się lepiej. Pytanie tylko, czy warto w to inwestować mając głośniki za 200zł?

michone - Pią Cze 20, 2008 15:21

snoppy napisał/a:
Jak to? To ten Alpine obsługuje FLAC'ki? Jeśli tak, to w połączeniu z USB było by elegancko.

A w radiu będę słuchał głównie cdaudio, więc ten wyższy model teoretycznie powinien spisać się lepiej. Pytanie tylko, czy warto w to inwestować mając głośniki za 200zł?
chodzilo mi o kopie CD ale nie z MP3 tylko z flackow :)
Yassu - Pią Cze 20, 2008 21:17

Ponieważ długo szukałem radia i zastanawiałem się nad modelami z niższej półki bo były to:
Clarion DXZ-379MRP
Pioneer DEH-4000UB
i Clarion DB-179RMP
później brałem jeszcze pod uwagę Alpine CDE-9874RR, jeszcze później rozmyślałem nad Pioneerem DEH-5000UB - ciągle mnie męczyło pokrętło które działa również jako dżojstik...
Zdecydowałem się i kupiłem 5000UB - 10 kolorów podświetlenia przycisków i 10 kolorów podświetlenia wyświetlacza, dopasujesz do każdego auta oraz wg gustu jak się Tobie podoba. Wyjście USB i AUX z tyłu. W zestawie jest jeszcze 1,5m przedłużacz USB, radio ma 24 miesięczną gwarancję, wszystko w komplecie, przyzwyczaiłem się już do dżojstika, płyt prawie nie słucham bo mam na penie 2GB i leży sobie w schowku, nie przeszkadza, nie hałasuje, nie przeskakuje na dziurach :D A tak na marginesie, jeśli ktoś wyczuje różnicę pomiędzy radiem za 400zł a takim za 1000zł w graniu podczas jazdy samochodem, gdzie zagłusza muzykę sto różnych rzeczy to pogratulować mu słuchu :D

Zastanów się czy warto wydać tyle kasy.
Alpine najlepsze z tych co podałeś (moja opinia)

Pozdr...

jerzu - Pią Cze 20, 2008 21:18

Ja osobiście kupiłem ten droższy model... Byłem w sklepie i gadałem z człowiekiem. Ten CDE to prawie to samo ale ten CDA ma 2 wyjścia RCA chyba, i lepszą mechanike. Polecam radyjko bo gra świetnie :)
snoppy - Wto Cze 24, 2008 09:34

Dzięki za pomoc. Wybór padł na CDA-9884R :)
mario_81 - Wto Cze 24, 2008 23:10

snoppy napisał/a:
Dzięki za pomoc. Wybór padł na CDA-9884R :)


gratuluję dobrego wyboru :ok:

jerzu - Czw Cze 26, 2008 20:51

Dokonałeś najlepszego wyboru :) Jak Ci gra? podoba się? :D
snoppy - Czw Cze 26, 2008 23:21

Dostanę ten sprzęcik dopiero w przyszłym tygodniu i na pewno podzielę się wrażeniami. Jutro zaczynam wygłuszanie drzwi i montaż głośników :)

A przy okazji zapytam: po wygłuszeniu drzwi zostanie mi pewnie kilka mat (mam w sumie 25sztuk) - co warto wygłuszyć pozostałymi? Wydaje mi się, że można by nimi okleić przednie nadkola, bo chyba tam jest najgłośniej. Co myślicie?

EDIT: po wygłuszeniu drzwi, zostanie mi pewnie 5-8 mat.

lodowa - Pią Cze 27, 2008 22:23

jezeli masz lub bedziesz mial sub w baganiku to radze klape bagaznika