Zobacz temat - [R620] Chłodnica oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Chłodnica oleju

funfel - Pią Cze 20, 2008 20:46
Temat postu: [R620] Chłodnica oleju
Wczoraj bylem na szrocie zobaczyc co mają na stanie.. i w jednym, chyba nissanie zobaczylem małą chlodnice oleju, dlaczego u nas nie ma? i czy moge sobie zamontowac.

Pozdrawiam.

danielsonicl - Pią Cze 20, 2008 21:21

Rover ma wymiennik ciepła,ojej jest chłodzony cieczą co daje lepsze rezultaty
funfel - Pią Cze 20, 2008 21:42

A to tego nie wiedzialem, dzieki :)
Brt - Pią Cze 20, 2008 23:42

te dwa węze które zwykle przeciekają to właśnie doprowadzenie oleju do "chłodnicy" czy tez wymiennika ciepła ;)
blue827 - Sob Cze 21, 2008 01:28

Zwykle w tych dwóch wężach płynie płyn chłodniczy (borygo) a nie olej. Właśnie do wyjściowego węża najlepiej podłączać szeregowo reduktor lpg, a nie jak zwykle zakłady podłączają równolegle do nagrzewnicy. Dzięki temu reduktor bardzo szybko zaczyna być ogrzewany od wewnętrznego obiegu płynu chłodniczego.
Brt - Sob Cze 21, 2008 01:43

ale nie w klekotku SDi ;)

oto owe węże ;)

blue827 - Sob Cze 21, 2008 08:17

Mea coolpa, rzeczywiście ciśnieniowe wężyki do oleju.
filo - Pon Cze 23, 2008 05:06

Pytanie-czy prawda,że lekkie wycieki z tych węży (zwłaszcza ten co wychodzi z bloku i doprowadza olej do filtra),w miejscu połączenia guma-blaszany zacisk to typowa usterka w 620 SDi? Gdzieś to właśnie słyszałem.Wyciek nie jest duży ale zbiera sie trochę oleju w miejscu przykręcenia filtra oleju.W czasie jazdy pod wpływem pędu powietrza syfi to cały silnik i osłonę od spodu silnika.Przymierzałem sie kiedyś,żeby wykręcić ten wąż ale poddałem sie bo ciężki dostęp jest.
Jary - Pon Cze 23, 2008 12:07

filo napisał/a:
czy prawda,że lekkie wycieki z tych węży (zwłaszcza ten co wychodzi z bloku i doprowadza olej do filtra),w miejscu połączenia guma-blaszany zacisk to typowa usterka w 620 SDi?


Nieprawda :!: , każdy wyciek trzeba uszczelnić :idea:

Brt - Pon Cze 23, 2008 13:26

eeeetam :P wycieki z tych węży to norma w silnikach SDi, oczywiście powinno sieto uszczelnić, ale czasem to jest wa;lka z wiatrakami. Ja DonKichot nie jestem i z tym nie walczyłem i jakoś jeżdzę 4 lata z tym ;)
mmaarreecckkii - Pon Paź 07, 2013 17:25
Temat postu: Ktoś wie
Odświeżam temat

Panowie wymieniał ktoś te węże (lub jakoś uszczelniał) co są u Brt na zdjęciu. U mnie tam sporo oleju się zbiera i chciałbym sobie jakoś z tym poradzić? :?: :?: :?: :?: :?: :?: