Zobacz temat - [R200] Dorobienie kluczyka i pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Dorobienie kluczyka i pilota

Korczus - Pią Cze 20, 2008 22:00
Temat postu: [R200] Dorobienie kluczyka i pilota
Witam, nie orientuje się ktoś ile kosztuje dorobienie kluczyka i pilota z immo? Kupiłem auto tylko z jednym, wolę dmuchać na zimne, bo różnie bywa.

W przypadku zgubienia, bez pilota może by się jeszcze jakoś obyło, bo czytałem że immo można rozbroić, także najwyżej sam kluczyk ale jak nie są to duże koszta to dorobię razem z pilotem. No i do kogo z tym jechać? :)

wild_weasel - Pią Cze 20, 2008 22:20

Niedawno przerabiałem to samo.
PHJOWI za 220 zł rozkodowuje immo, dołącza drugiego pilota (używanego).
przemo285 za 260 zł - to samo, ale pilot nowy.
Do obydwóch masz chyba blisko :)
Na rynku wtórnym można dostać za 80 zł pilota używanego, plus kodowanie 100 zł - wychodzi najtaniej.
Mądrzy ludzie mówią ;) że jeśli ma leżeć w szafce jako awaryjny drugi komplet, nie płać za nowego, tylko korzystaj z tańszych opcji (nie powtórz mojego błędu, bo po przemyśleniu sprawy trochę przepłaciłem :/ ).

Korczus - Pią Cze 20, 2008 22:35

ok wielkie dzięki za pomoc :)
wild_weasel - Pią Cze 20, 2008 22:44

Wiesz, Korczus, jest taki przycisk Pomógł :mrgreen:
Paul - Pią Cze 20, 2008 22:50

Korczus napisał/a:
sam kluczyk

W Lesznie na Łaziebnej pan bez problemu dorobi (nie będzie łamany jak oryginał) :D

mixturant - Sob Cze 21, 2008 10:35

Nawet na forum Sprzedam części jest ogłoszenie jednego z klubowiczów, że sprzedaje używane piloty do Roverków. Zajrzyj a napewno znajdziesz. A co do Łaziebnej to potwierdzam.

Pozdro!

Korczus - Sob Cze 21, 2008 11:21

wild_weasel napisał/a:
Wiesz, Korczus, jest taki przycisk Pomógł :mrgreen:


Wiem ale zapominam o tym czasami :P

Paul napisał/a:
W Lesznie na Łaziebnej pan bez problemu dorobi (nie będzie łamany jak oryginał) :D


mixturant napisał/a:
Nawet na forum Sprzedam części jest ogłoszenie jednego z klubowiczów, że sprzedaje używane piloty do Roverków. Zajrzyj a napewno znajdziesz. A co do Łaziebnej to potwierdzam.

Pozdro!


Wiem, wiem kumpla ojciec ma ten warsztat. O kluczyk się nie martwiłem, bardziej o pilota :)
pozdro

michone - Sob Cze 21, 2008 12:19

a na odleglosc moze ktos cos takiego zrobic?? mam tylko jeden pilot bez guzikow :D mam kod immo i wszelka dokumentacja ale przydal by sie drugi kluczyk jednak w okolicach legnicy jest problem
mixturant - Sob Cze 21, 2008 14:19

michone, Kluczyk możesz sobie dorobić w każdym zakładzie, który zajmuje się dorabianiem kluczy, a co do pilocika i jego programowania to nie wypowiem się bo nie znam tematu. Ja też posiadam tylko jeden i zaczyna stwarzać problemy...muszę pomyśleć nad "doprogramowaniem" drugiego :) Zna ktoś dobrego elektronika w okolicach Leszna, który podjął by się tego zadania?
michone - Sob Cze 21, 2008 14:45

kluczyk sobie dorobilem za 20 zl :) ale cena 250 zl za pilota troche boli i jeszcze taki kawal jechac:/
bialy114 - Sob Cze 21, 2008 15:10

michone napisał/a:
cena 250 zl za pilota troche boli i jeszcze taki kawal jechac:/

Niestety - do zaprogramowania pilota potrzebny jet Twój komputer roverkowy (czytaj: samochód) innej opcji nie ma :cry:
Ja poszedłem w opcję: używka pilot (80 PLN znaleziony na allegro hr automobil) + programowanie łącznie z diagnostyką silnika (100 PLN)
i działa :mrgreen:

teusz - Sob Cze 21, 2008 15:19

witam nie chcialem tworzyc juz nowego tematu dlatego pisze tu... chcialem zapytac was jaki macie zasieg pilota, tzn ile metrow od auta reaguje centralny zamek?? i czy mozna wymienic same czujniki czy co tam jest w slupkach i pilot centralnego dla poprawienia zasiegu bez koniecznosci wymiany calego centralnego zamka ??
mixturant - Sob Cze 21, 2008 15:23

teusz, u mnie kiepściutko działa. Otwieranie przy samych drzwiach i do tego nieraz trzeba naciskać przycisk kilkanaście razy :/ Z zamykaniem jest lepiej. Łapie z jakiegoś metra :P Dodam, że baterie już 3 razy wymieniałem. Zaraz po wymianie zawsze jest lepiej przez 3-4dni, ale później znowu to samo. Ma ktoś jakiś pomysł czemu tak się dzieje?
bialy114 - Sob Cze 21, 2008 15:24

Żadne wymiany nie poprawią zasięgu - jest kiepski i należy sie z tym pogodzić
Na dodatek powiem, że moim zdaniem to dobrze - sygnał jest trudniejszy do namierzenia, jeśli ktoś chciałby zeskanować. Ja osobiście nie potzrbuję otwierać samochodu z odległości 200 m :razz:

mixturant - Sob Cze 21, 2008 15:29

Nasuwa mi się jeszcze pytanie. Czy można zaprogramować nieoryginalny pilot do immo od Rovera? Np coś w stylu kluczyka "scyzoryk" do VW z przyciskami
teusz - Sob Cze 21, 2008 15:31

dzieki panowie wiesz mi tez nie potrzeba niewiadomo ile ale te 5-10 metrow mogloby byc :]
bialy114 - Sob Cze 21, 2008 16:05

mixturant napisał/a:
Czy można zaprogramować nieoryginalny pilot

Nie można

Korczus - Sob Cze 21, 2008 17:10

U mnie też jest kiepski zasięg. Może tak max 3 metry, dalej nie chwyci. No ale po co otwierać z 20 metrów czy jeszcze dalej? żeby ktoś zdążył nam wsiąść do auta i odjechać zanim my dojdziemy? :P
czort - Sob Cze 21, 2008 17:15

co do zasiegu pilota to też miałem kiepski tuz przy samych dzwiach.

Zrobiłem tak!!
W wtyczce od immo pierwszy kabelek który wychodzi luzno z wtyczki to antena. ja miałem ja poplatana z reszta kabli od tej wtyczki, rozplatalem ten kabelek i zostawiłem luzno.
zasieg sie poprawił do około 5m od samochodu.
Mi to odpowiada.
Można równiez go przedłuzyc i ułozyc odpowiednio najlepiej w górę w słupek przy zawiasach.

michone - Sob Cze 21, 2008 17:52

moze to smiesznie zabrzmi ale jak przylozycie pilota do glowy to zasieg sie zdecydowanie powieksza :) widzialem taki test w topgear i wyprobowalem w focusie i... dziala... wszyscy sie smiali ale jak im pokazalem to nie wierzyli :)
mixturant - Sob Cze 21, 2008 17:55

michone, heheh też to znam i ciągle praktykuje, żeby w jakikolwiek sposób otworzyć Roverka :P Ciekawe czemu ludzie się na mnie wtedy dziwnie patrzą ;)
Paul - Sob Cze 21, 2008 20:03

mixturant napisał/a:
Ciekawe czemu ludzie się na mnie wtedy dziwnie patrzą

Bo się nie znają na tym ;p ;)

Na przyszłość udawaj, że się kluczem drapiesz w głowę i jednoczesnie ziewaj :hahaha:

mixturant - Sob Cze 21, 2008 20:45

Nie mają pojęcia o najnowszych osiągnięciach techniki ;P

Byleby mi się mózg nie zlasował od tego sygnału z pilocika :D

pietro - Sro Lip 16, 2008 18:56

sam jeszcze tego nie sprawdzałem, ale słyszałem że jak jedna osoba stoi z telefonem przy aucie a druga z pilotem jest np na 10 pietrze to jak zadzwonią do siebie i ten z góry użyje pilota podczas rozmowy to się auto otworzy :) ale to tylko słyszałem więc nie wiem jak jest :)