Zobacz temat - [R45] Wycieka olej poniżej linii świec żarowych.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wycieka olej poniżej linii świec żarowych.

Ameba - Sob Cze 21, 2008 12:57
Temat postu: [R45] Wycieka olej poniżej linii świec żarowych.
Witam.

Ostatnio zainteresowałem się osłoną silnika która cała ( dosłownie ) była zabrudzona gestym olejem, gdzieniegdzie warstwa brudu z olejem siega kilka mm. Cały silnik jest zaolejony od spodu, idąc jego śladem wychodzi na to że zaczyna się wyciek poniżej lini świec żarowych. Samochód napewno jedzi w takim stanie ponad półtory roku ( tyle go posiadam ) ale nic się nie dzieje prócz głośniejszej pracy. Osiągi w normie, spalanie również. Czy to zwiastuje coś poważniejszego, jaki koszt naprawy ?

Pozdrawiam ! :)

NEOSSS - Sob Cze 21, 2008 13:32

Ameba, moze cieknie z pod rury od IC?
Ameba - Sob Cze 21, 2008 13:47

Przyglądnełem się dokładnie. Widać linie wycieku na łączeniu bloków silnika poniżej swiec żarowych. Wyciek obejmuje cały obwód owego bloku, czyli cieknie dookoła bloku :/ Wyciek pochodzi spod nr 16. Co z tym robić i za ile ?
NEOSSS - Sob Cze 21, 2008 19:42

Ameba, cieknie z pod uszczelki pod głowicą... Prawdopodbnie uszczelka do wymiany, sprawdź jeszcze stan oleju oraz czy jest on ładny czarny czy jak majonez, to samo sprawdź w zbiorniczku wyrównawczym czy jest czysty płyn czy coś w nim pływa i możesz jeszcze odkręcić korek wlewu oleju czy pod spodem w korku nie ma rosy.... Jeżeli któryś z objawów się sprawdzi do wymiany uszczelka
Ameba - Nie Cze 22, 2008 10:03

Sprawdziłem wszystko:

- olej czarny
- pod korkiem wlewu nie ma nic
- zbiornik wyrównawczy zawiera czysty płyn
- ubywa go z czestotliwością około 200 ml na pół roku

Coż teraz zrobić ?

Pozdro.

NEOSSS - Nie Cze 22, 2008 10:44

Ameba, jeżeli ubywa z taką ilością i wszystko inne jest wporządku można to zbagatelizować... Możesz posprawdzać śruby grzechotka nanometryczną jak dokręcona jest głowica i pokrywa głowicy, sprawdzić wtryski czy są dobrze dokecone i świece i to chyba na tyle...
Ameba - Nie Cze 22, 2008 10:51

Okej, dzięki. Zrobie jak mówisz i dodam jeszcze dziś fotki byś widział jak na dłoni jak to wygląda.

Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Cze 22, 2008 21:52 ]
Oto jak to wygląda od strony świec.