Zobacz temat - [R820] Impulsator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R820] Impulsator

roboo - Nie Cze 22, 2008 17:28
Temat postu: [R820] Impulsator
Tylko nie zlinczujcie mnie na kolejny temat pod nazwą "impulsator" :oops:

Licznik zacinał się, aż padł. Kabelki przy nim oraz przy liczniku wydają się być OK.
Na fotce widać, co udało mi się wyciągnąć ("do góry nogami" :wink: ). Czy to jest impulsator w całości, bo w necie znalazłem: http://moto.allegro.pl/it...er_600_800.html - alledrogo :mad:

Pytanie moje: czy to, że rusza się w nim jeden z trzech styków przesądza o jego wymianie?
Czy wyciąga się jeszcze dolną część, tę niewidoczną osadzoną w skrzyni?

piter34 - Pon Cze 23, 2008 11:09

Ktoś pomoże koledze?
pgrad - Pon Cze 23, 2008 12:35

Myślę że skoro rusza się jeden styk, to można to pokazać jakiemuś elektronikowi, może jest przerwa między stykiem a kabelkiem w impulsatorze. Jeżeli tak jest to da się to naprawić. Wystarczy polutować i zakleić jakimś dobrym klejem typu poxipol. Oczywiście o ile rzeczywiście jest tam przerwa, bo 550zł.... Najpierw można sprawdzić co "wychodzi" z tego impulsatora. Podpiąć sie jakimś kabelkiem i sprawdzić... najlepiej na oscyloskopie. Tylko nie wiem na którym pinie jest sygnał.

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 12:36 ]
Można też miernikiem cyfrowym, ale to jest dobra metoda jeżeli wskazówka w ogóle się nie podnosi, lub opada o centymetr przynajmniej w pewnych chwilach.

roboo - Pon Cze 23, 2008 15:58

Tylko nie wiem, czy można go rozebrać, żeby ewentualnie coś zalutować :/

Trzeba mi szukać jakiegoś elektro-specjalisty :roll:
No, albo znaleźć takie cudo używane :???:

pgrad - Pon Cze 23, 2008 16:15

Można plastik trochę przetopić w jednym miejscu żeby dostać się do połączenia (domyślam się że ten impulsator ma plastikowe gniazdo). Polutować, ubytek uzupełnić poxipolem

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 16:24 ]
Jeżeli zdecydujesz się wymienić jednak ten impulsator, to możesz mi wysłać ten stary, to wtedy sam go spróbuję naprawić, i może część kasy wtedy odzyskasz. O ile w ogóle ten stary jest uszkodzony...

roboo - Pią Sty 30, 2009 21:49

Aktualizacja:
Licznik poprawnie wskazuje prędkość oraz kilometry - za wyjątkiem krótkotrwałych przerw, zdarza się też czasami, że podczas jazdy wskazówka zachowuje się "nerwowo" i skacze np. o 1 cm (coś jak kiedyś w maluchach, pamiętam jak tam licznik latał :???: )

Zmienię impulsator na używany.
Moje pytanie: czy do mojego R pasuje impulsator z wersji 600 (1.8-2.0), gdyż na zdjęciach wydaje się być identyczny ?

piter34 - Wto Lut 03, 2009 13:41

roboo napisał/a:
Moje pytanie: czy do mojego R pasuje impulsator z wersji 600 (1.8-2.0), gdyż na zdjęciach wydaje się być identyczny ?

Najpewniej sprawdzić nr części w EPC. Link do EPC jest na stronie klubowej.

roboo - Wto Lut 03, 2009 17:07

piter34, sam nie wiem, czemu na to nie wpadłem :oops:

Nr części YBE10030 występuje właśnie w R800 i 600 z silnikami dwulitrowymi.

Dzięki.