Zobacz temat - [R600] Klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Klimatyzacja

karasbp - Wto Cze 24, 2008 13:40
Temat postu: [R600] Klimatyzacja
Witam, tak jak w temacie. Mam klimatyzację ale nie działa. Myślałem już o braku freonu ale podczas uruchamiania klimatyzacji nie zaobserwowałem spadku obrotów silnika co da się zauważyć w innych autach. Czy może to być sprężarka? Jeśli tak to co może być z nią nie tak? Gdzie ona się znajduje i jak to sprawdzić? Może jakiś bezpiecznik? :bezradny: Pomóżcie proszę. Pozdrawiam
NEOSSS - Wto Cze 24, 2008 13:44

karasbp, gdy jest brak czynnika bądź jego mała ilość sprężarka nam się nie załączy... Sprężarka jest tuż przy alternatorze i idą do niej aluminiowe rurki...
karasbp - Wto Cze 24, 2008 14:14

Ok, zobaczę, tylko szkoda napełniać freonem jak nie mam pewności czy wszystko jest wporządku ze sprężarką
Paul - Wto Cze 24, 2008 14:43

karasbp napisał/a:
szkoda napełniać freonem jak nie mam pewności czy wszystko jest wporządku ze sprężarką

Po 1., to już od dawna nie używa się freonu ;p
2. Jak podjedziesz do zakładu zajmującego się klimami, to najpierw sprawdzą szczelność a dopiero potem napełnią czynnikiem (R134). Wtedy sprawdzasz, czy działa :D W razie, gdyby nie działała, każ odessać czynnik - zmniejszysz koszty - i wtedy ew. naprawa :D

rydlon - Wto Cze 24, 2008 15:48

witam,mi jeszcze do niedawna tez nie dzialala ale ja czynnik mialem, wentylator sie zalaczal a klima nie chlodzila, okazalo sie ze padl czujnik temperatury oleju. pozdrawiam.
piter34 - Sro Cze 25, 2008 11:14

karasbp, poczytaj sobie techniczny FAQ o klimatyzacji.