Zobacz temat - [R220 SD '96] Problem z wymianą napinacza paska wielrow.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SD '96] Problem z wymianą napinacza paska wielrow.

kepor - Wto Cze 24, 2008 20:35
Temat postu: [R220 SD '96] Problem z wymianą napinacza paska wielrow.
Witam. Ostatnio podczas jazdy zaczęło mi coś stukać. Okazało się, że rozwalił się napinacz paska wielorowkowego odsłaniając sprężynę. Kupiłem nowy i zabrałem się za wymianę. Pierwszy problem udało się rozwiązać. Wypchnęło część aluminiową razem z rolką w stronę karoserii i nie mogłem odkręcić rolki. Udało mi się troszkę odkręcić śrubę i ułamałem ją i wypadła razem z rolką.

Drugi problem: Wysypało się kilka pierdółek i został mi tylko jeden element, ten najbliższy bloku ale nie ma przy nim żadnej śruby żeby to odkręcić. Jest coś jakby zaślepka ale nie idzie tego ruszyć. Nowy napinacz ma dziurę na wylot więc powinna być tam jakaś śruba ale w tym starym jej nie ma. Zostaje mi odkręcenie całej tej łapy przy alternatorze? Wie ktoś coś na ten temat? Szukałem w technicznym FAQ ale nic na ten temat nie znalazłem, na forum też.

Czekam na jakieś cenne wskazówki. Pozdrawiam

Brt - Wto Cze 24, 2008 23:22

w środku jest śruba. sądząc po roczniku mozesz mieś tam taką gwiazdkę zewnetrzną 12 kątną rozmiar 14 mm (tak jest u mnie) albo srubę imbusową (chyba 8mm) - tak było w młodszych rocznikach. Załatw sobie lusterko dentystyczne i wtedy zobaczysz co tam siedzi ;)
kepor - Sro Cze 25, 2008 23:07

Okazało się że faktycznie jest tam śruba tylko że nie za bardzo było ją widać a pod palcami czuć było jakby zaślepkę. Udało się odkręcić i wymienić a z innego tematu dowiedziałem się jak założyć pasek. Wszystko gra. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam