Zobacz temat - [R420] Słabo przyspiesza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Słabo przyspiesza

kubulek19 - Pon Cze 30, 2008 10:05
Temat postu: [R420] Słabo przyspiesza
witam ! mam problem poniewaz samochod jest mulowaty slabo przyspiesza po zkupie bylo wyraznie slychac turbine natomiast teraz po 4 mies jazdy wogole jej nie slychac ponadto podejzewam iz zabity jest katalizator poniewaz nie byl wymieniany od nowosci. prosze o porade co moze byc przyczyna tego zjawiska
NEOSSS - Pon Cze 30, 2008 10:08

kubulek19, jest to silnik 105kM z turbo i IC czy 86km bez turbo i IC?
Jeżeli ten pierwszy to odepnij przepływkę i sprawdź efekty oraz porozłaczaj wtyczki wokol silnika, przeczysc je rozpuszczalnikiem, zloz i posprawdzaj kabelki... Jezeli kat jest zapchany to bedzie Ci szarpalo autkiem oraz bedzie szedl dymek i czuc smrod wypalania...

kubulek19 - Pon Cze 30, 2008 11:31

yhy rozumieim ale chodzi o te kable co ida do tej takiej puszki aluminiowej wewnatrz komory silnika?
NEOSSS - Pon Cze 30, 2008 11:33

kubulek19, Przy pompie wtryskowej sa dwie szare wtyczki i jedna brazowa, one szczegolnie sa odpowiedzialne za takie usterki, ale radzilbym Ci oczyscic wszystkie wtyczki wokol silnika, zdejmij pokrywe i sie baw
pgrad - Pon Cze 30, 2008 12:18

Przyczyna jest taka: zabity układ wydechowy. Musisz wyregulować pompę paliwa, ponadto kup czyściciela wtrysków do diesla i go użyj. Układ wydechowy powinien się wtedy sam wyczyścić (trwa to jednak około 4tys kilometrów). Jeżeli wymienisz katalizator, a nie wyregulujesz pompy to nowy katalizator po krótkim czasie też szlag trafi. przyczyną zabicia układu wydechowego może być też niesprawność polegająca na zbyt długim odpalaniu silnika (rozrusznik musi rano przekręcić więcej niż kilka razy). Spowodowane to może być zużytymi (czyt. niesprawnymi) świecami żarowymi. Ja miałem identyczny przypadek, a teraz doszedłem do wniosku że i tak zamontuje strumienicę zamiast kata (koszt około 40zł+przesyłka na allegro). Należy jednak wyregulować pompę paliwa przed jakimikolwiek zabiegami, bo inaczej zapchamy kolejny tłumik. Jeżeli ktoś się nie zgadza z tym co napisałem niech poczyta najpierw Rave, po za tym objawy identyczne jak u mnie! Co do montażu strumienicy zamiast kata-ja w d... mam interesy producentów katalizatorów!!!
piter34 - Czw Lip 10, 2008 15:25

pgrad napisał/a:
Przyczyna jest taka: zabity układ wydechowy

Co to znaczy "zabity" układ wydechowy? Możesz doprecyzować?
Czy chodzi o zapchany katalizator?

kubulek19, czy problem nadal występuje?

wsl - Czw Lip 10, 2008 15:44

Też nie bardzo potrafię powiązać "zabity" układ wydechowy z jakimś pomysłem rozwiązania problemu :) I czy napewno układ sam się wyczyści po użyciu "czyściciela" do wtrysków?