Zobacz temat - [R200] Jakie najlepsze klocki hamulcowe?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Jakie najlepsze klocki hamulcowe?

BoBaSNH - Pią Lip 04, 2008 12:58
Temat postu: [R200] Jakie najlepsze klocki hamulcowe?
Mam pytanie jak najlepsze beda klocki hamulcowe do r200? cena nie gra roli
Korczus - Pią Lip 04, 2008 14:17

Ja kupiłem na allegro za 50zł i z lewej strony mi trą przy hamowaniu, z prawej nic. Myślałem że muszą się dotrzeć i ułożyć i będzie ok, ale już ponad miesiąc jeżdżę i nic, może lekka poprawa ale dalej trą. Co to może być za przyczyna? Jakiś !@!$# klocek się trafił czy co? bo tylko lewa strona tak trze.
dobryziom - Pią Lip 04, 2008 14:49

zależy od tego czego wymagasz od klocka:

siła hamowania, skuteczność ( klocek miękki, pylący szybko sie zużywający) ja u siebie mam Ferodo DS Performance i jestem zadowolony, chyba jedna z ciekawszych propozycje nie licząc klocków typu rally...
czy mała ścieralność (klocek twardy, dużo gorsza jakość hamowania ale długa żywotność) Textar taksiarze na tym jeżdżą...

Kozik - Pią Lip 04, 2008 16:19

Też mam ferodo i wreszcie mam hamulce :)
dante27 - Pią Lip 04, 2008 17:38

Myślę że to Cię zainteresuje: http://www.allegro.pl/ite...over_25_45.html
srbenda - Pią Lip 04, 2008 18:34

dobryziom napisał/a:
ja u siebie mam Ferodo DS Performance i jestem zadowolony, chyba jedna z ciekawszych propozycje


Popieram!
Różnica tylko taka że ja samochód sprzedałem ale są ta najlepsze klocki jakie miałem ;)

pawel86 - Czw Lip 10, 2008 13:39

A ja zakupiłem wczoraj do swojego Roverka komplecik na przód, klocki + tarcze pełne (nie mam ABS-u) wszystko firmy Lucas, koszt to 340zł + 40 zł mechanik który mi to zakładał. Jeżdżę na nich od wczoraj i jest o niebo lepiej niż było, samochód prawie "dęba staje" :mrgreen:
BoBaSNH - Czw Lip 10, 2008 14:03

co myslicie o tych:
http://www.allegro.pl/ite...er_200_400.html


i jakie tarcze byscie polecili?

niuton - Sro Paź 15, 2008 10:46

Tez mysle o Ferodo. MAm pytanie tylko do uzytkowników, jaki model i jak szybko sie scieraja (ile na nich pojezdze)? JAko ze mam klocki na wykonczeniu, mysle uzbuierac dobra sumke i przód tył naraz zrobic, do tego pewnie wypadałoby jakies tarcze ferodo co by łądnie wspólpracowało, zgadza sie? Co polecacie?
gpredki - Sro Paź 15, 2008 13:01

Nie kupuj targetow, to szajs jakich malo. Kup albo Premier albo DS Performance jak masz wiecej kasy. Jakie masz tarcze?
bula21 - Sob Lis 01, 2008 21:03

odnawiam temat niestety nie ma wentylowanych i szukam szukam ale nie moge sie zdecydowac jakie kupic klocki i tarcze prosze o pomoc zdecydowanie zalezy mi na skutecznosci a nie zywotnosci :)
DawidNB - Sob Lis 01, 2008 21:34

bula21 napisał/a:
odnawiam temat niestety nie ma wentylowanych i szukam szukam ale nie moge sie zdecydowac jakie kupic klocki i tarcze prosze o pomoc zdecydowanie zalezy mi na skutecznosci a nie zywotnosci :)


ja sobie cały tył czyli i klocki i tarcze zrobiłem na ATE i są fajne ;)
przód też pewnie zmienie w swoim czasie na ATE

bula21 - Nie Lis 02, 2008 20:27

ma ktos jakis dobre dojscia :D ??
FSEbola - Nie Lis 02, 2008 20:42
Temat postu: Re: [R200] Jakie najlepsze klocki hamulcowe?
BoBaSNH napisał/a:
Mam pytanie jak najlepsze beda klocki hamulcowe do r200? cena nie gra roli


bez dwoch zdan .... ATE (klocki + tracze)

Brt - Nie Lis 02, 2008 23:07

też polecam ATE :ok: :)
bizon9ek - Nie Lis 02, 2008 23:38

Nie polecam Lucasa, miałem i w pewnym momencie zaczęły piszczeć mimo że okładziny jeszcze było dużo. Wymieniłem na Ferodo Premier, tył ferodo i tarcze Ferodo i jest nieźle.
Ogólnie Ferodo mogę polecić.

niuton - Pon Lis 03, 2008 23:32

Ale jakie ATE do 25tki, skoro nie wrntylowane? Na tomateam sa tylko wersje do wentylowanych a na tył same tarcze, a co jak bębny?
sTERYD - Wto Lis 04, 2008 00:24

spytaj Tomiego, gwarantuje Ci , że nie sprzeda Ci tego, czego nie potrzebujesz, ani nie będziesz żałował jeśli chodzi o jakość kupionych części :cool:
zouza - Wto Lis 04, 2008 12:10

niuton napisał/a:
Ale jakie ATE do 25tki, skoro nie wrntylowane? Na tomateam sa tylko wersje do wentylowanych a na tył same tarcze, a co jak bębny?


Oczywiście, że ATE do 25 są niewentylowane i istnieją :roll: Wystarczy poszukać w katalogu: ATE 24.0113-0192.1 tarcze

DawidNB - Wto Lis 04, 2008 17:12

ja powiem tak mam zestaw z ATE z tyłu wiec znacznej różnicy nie widzę przy hamowaniu, ale gdybym musiał robić przód tez zainwestował bym a ATE bo to dobre niemieckie hamulce.

Gdy kupowałem tarcze i klocki na tył to kumpel w sklepie zapytał mnie się: czy chce brembo i ferodo czy coś co HAMUJE. brembo produkowane w Dąbrowie Górniczej to podobno szajs nieziemski bardzo dużo zwrotów mają i podobno nie jest to już ta klasa hamulców co kiedyś.

zouza - Wto Lis 04, 2008 19:43

DawidNB, o ferodo nic nie mówił :P ferodo sa fajne :P Chociaz jakbym miała wentylowane mimo wszystko brałabym Mikody.
MSaigon - Sro Kwi 08, 2009 00:44

Witam, chciałbym trochę odświeżyć temat i zasięgnąć opinii na temat klocków hamulcowych. Wiele osób poleca firmę ATE oraz FERODO, chodzi mi przede wszystkim o: skuteczność hamowania, piszczenie, pylenie (przy standardowych tarczach). Które klocki są lepsze, moglibyśmy zrobić jakiś ranking, a może ktoś poleciłby jeszcze inne klocki?
iktorn73 - Sro Kwi 08, 2009 10:11

Ja stosuję Textar. Moim zdaniem lepsze od Ferodo. Nie miałem dotychczas Mikoda więc się nie wypowiem :) .
michone - Sro Kwi 08, 2009 11:22

od wczoraj jezdze na EBC dp815. zamawialem od producenta za 130zl z przesylka. Git klocki