Zobacz temat - [R200] Jakie radyjko? :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] Jakie radyjko? :)

Korczus - Pią Lip 04, 2008 22:21
Temat postu: [R200] Jakie radyjko? :)
Niedługo będę musiał zainwestować w nowe radio bo to co mam to jakiś tani szit z supermarketu i powoli się zaczyna kończyć.

Chciałbym coś dobrego, ale jednocześnie nie drogiego ;)

Na razie tylko radyjko, ale w przyszłości myślę nad jakimś sprzęcikiem, tj wzmak, sub, głośniczki na tył.

Więc chciałbym wydać pieniądze na radio jak najlepiej. Tak myślę przeznaczyć do 300-400zł (mniej też może być :grin: ) nie koniecznie nowe, ale mniejsza o to. Co polecacie? Jakie firmy bo jest tego trochę... no i z myślą żeby potem pod to dobrać sprzęcik, żeby to wszystko ze sobą ładnie było zgrane :)

Czekam na jakieś propozycje :)

bizon9ek - Pią Lip 04, 2008 22:23

A co bedzie pod to radio podłączone w przyszłości??
michone - Sob Lip 05, 2008 07:33

clarion drx 9375 w drewnie :) ja poluje na takiego bo teraz mam blaupunkta w drewnie i w r200 prezentuje sie genialnie :) . Jednak jakosc blaupunkta mnie nie satysfakcjonuje:/

Ewentualnie szukaj cos z alpinek cda.

DawidNB - Sob Lip 05, 2008 08:55

Korczus, ja mam Pioneer DEH 4000. Obecnie radio kosztuje ok 350 zeta.
Niewątpliwym plusem jest wejście usb (doświadczalnie sprawdzone widzi pendriwy 8 gb)

Jak wiadomo Pioneer ma wyrobioną markę i naprawdę jest fajne. Mogę z czystym sumieniem polecić.

michone - Sob Lip 05, 2008 09:29

DawidNB napisał/a:
Korczus, ja mam Pioneer DEH 4000. Obecnie radio kosztuje ok 350 zeta.
Niewątpliwym plusem jest wejście usb (doświadczalnie sprawdzone widzi pendriwy 8 gb)

Jak wiadomo Pioneer ma wyrobioną markę i naprawdę jest fajne. Mogę z czystym sumieniem polecić.
jednak jesli chodzi o jakosc dzwieku tych budzetowek mozna miec wiele do życzenia... no chyba ze to ma grac i byc funkcjonalne to sie zgodze.
Korczus - Sob Lip 05, 2008 10:36

bizon9ek napisał/a:
A co bedzie pod to radio podłączone w przyszłości??


No właśnie nie wiem, nie jestem obeznany zbytnio w car-audio i firmach je produkujące..

Dlatego pytam tutaj co polecacie, jakiś dobry nie drogi zestawik.

Bardziej chodzi mi o jakość dźwięku niż o moc.

Najlepiej skupić się na jednej marce, czy poskładać z różnych? i tak jak mówię chcę zacząć od radia i potem iśc dalej za jakiś czas, wzmacniacz, subwoofer i jakieś dobre głośniczki :)
No a radio to chyba najważniejsze w tym wszystkim, więc nie chcę wydać bezsensu kasy :)

bizon9ek - Sob Lip 05, 2008 20:30

Najlepszym radiem z używek do 400pln będzie Alpine 7894RB lub 9812RB, to drugie cięko kupić w kwocie do 400pln ale okolo 500 się zdażają.
Z nowych sprzętów do 400pln nie masz dużej róznicy między Alpine, Clarion czy Pioneer.
Alpiki ładnie grają ale w tym przedziale cenowym nie są zbyt rozbudowane, tanich Clarionów nigdy nie słyszałem, za to Pionki są dość rozbudowane w dodatki ale od jakości muzyki z Alpine troche odbiegaja.

Korczus - Nie Lip 06, 2008 01:41

Oki dzięki wielkie za pomoc, ale chyba muszę się chwilowo wstrzymać z radiem, dzisiaj pod autem mokra plama, a w zbiorniczku brak płynu chłodniczego, także jestem przygotowany na wydatki bo pewnie uszczelka do wymiany... :( ((
pawel69k - Nie Lip 20, 2008 17:10

Jeśli nowe to JVC, jeśli używane to Alpine w tej cenie :-)
yogixx - Wto Lip 22, 2008 13:34

Ja polecam KENWOOD KDC-241:) wyniesie cie koło 250zł nówka:)