Zobacz temat - [Honda Accord] Mocno dymi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Honda Accord] Mocno dymi

panorafix - Sob Lip 05, 2008 18:51
Temat postu: [Honda Accord] Mocno dymi
Witam,czy ktoś może polecić w Szczecinie kogoś od silnika,kto wie co ma robić a nie gdybać?Chodzi o to że kopci na zimnym silniku aż w oczy szczypie,a na ciepłym wali czarną zasłoną dymną po przegazowaniu.Moc ma jak miał tylko kopci.Może ktoś ma kogoś dobrego polecenia,bo dwa razy byłem i nawet nie umieli wpiąć sie kompem,a były to znane serwisy dieslowskie.
NEOSSS - Sob Lip 05, 2008 20:49

panorafix, przeczysc wtyczki wokol silnika, odepnij przeplywomierz oraz sprawdz weze od IC
panorafix - Sob Lip 05, 2008 21:09

węże ok,stawiam raczej na pompę albo coś z wtryskami tylko szukam w szczecinie kogoś kto wie co robi a nie metodą prób i błędów.Coś z dawką paliwa,ale pali ładnie,moc też ma.
Brt - Sob Lip 05, 2008 23:19

a jak spalanie ?? w normie czy się zwiększyło ??
panorafix - Sob Lip 05, 2008 23:21

no tak jak by poszło do góry o ok 1 literek

[ Dodano: Sob Lip 05, 2008 23:24 ]
i wydaje mi się ze poziom oleju sie podniósł ale nie jestem pewien bo nie sprawdzałem po zmianie(zmieniali w warsztacie)ile było teraz jest na max może ciut więcej,na pewno go nie ubywa.Teraz na dniach wymienię to będę wiedział.

Brt - Sob Lip 05, 2008 23:31

no to rzeczywiście wyglada na coś z dawkowaniem paliwa :| A może spróbuj odzytac błędy kompa wg procedury ze stony klubwej. Moze jakiś czujnik przekłamuje i komp podaje za dużą dawkę paliwa :| niestety dalej to dywagacjie, ale moze warto spróbować ;)
Skiba - Sob Lip 05, 2008 23:36

Proszę popraw temat zgodnie z zasadami forum.
panorafix - Sob Lip 05, 2008 23:39

prawdę mówiąc wolał bym jakiegoś zaufanego magika ze szczecina bo ostatnia próba w profesjonalnym serwisie na maszynach bosch skonczyla sie niemozliwoscia podłaczenia do kompa.A jezdzic od serwisu do serwisu i może sie uda wpiąc to mi się nie chce.Ale ok jutro poczytam o samodiagnostyce i zobacze czy coś z tego zrozumiem.

[ Dodano: Sob Lip 05, 2008 23:59 ]
a nie wiecie czy mam się stosować do tego artykułu http://www.roverki.pl/article.php?sid=420
i szukać wtyczki w tym miejscu,bo na serwisie wpinali sie po stronie pasażera?

NEOSSS - Nie Lip 06, 2008 12:06

panorafix, szukaj nad nogami kierowcy lub przy nogach pasazera...

Ja radzilbym Ci przejrzec cala instalacje, rozlaczyc kostki, przemyc rozpuszczalnikiem, zlozyc i poogladac kabelki czy ktorys sie nie przetarl... Jesli to nie pomoze to odpal silnik i ruszaj kabelkami moze ktorys pekl w srodku izolacji... Moja diagnoza - wiazka!

panorafix - Nie Lip 06, 2008 12:28

po stronie kierowcy jest tylko jedna wolna kostka z dwoma rzędami pinów ma kolor szary i są w niej prawie wszystkie czarne przewody,jest głęboko wsunięta i zaślepiona nakładką.Po stronie pasażera są 2 niebieskie,jedna 2 pinowa ,2ga 5pinowa.I co z czym się je i jak mostkuje?
Brt - Nie Lip 06, 2008 12:42

stawiam na ta niebieską 2 pinową u pasażera, ale głowy nie dam :| thef pewnie by wiedział, ale go niema na niecie :|
panorafix - Nie Lip 06, 2008 12:42

w tej szarej po zdjęciu nasadki są w niej piny,które wchodzą w każdy pin kostki.Tak jak by to były masy bo proktycznie wszystko jest zmostkowane.

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 12:47 ]
2pinowa jest pod boczkiem obok głośnika drzwiowego,a ta 2go pod schowkiem na długim kablu i też jest zaślepiona zaślepką,ale całą plastikową.Nie chce eksperymentować żeby nie dostać jakąś "poduszką" w głowe.

NEOSSS - Nie Lip 06, 2008 16:51

panorafix, podlacz sie na poczatku pdo ta szara zwiera sie dwa piny 16 i ktorys tam nei pamietam, jest to na stronie klubowej, jesli to nie wymryga bledow to zostanie Ci niebieska dwupinowa po prawej stronie, zadna poducha nie dostaniesz
panorafix - Nie Lip 06, 2008 17:21

już mam zasięgnołem języka na hondzie i to jest ta pięciopinowa pod schowkiem,tylko jeszcze nikt mi nie odpowiedział jakie kolory zmostkować.
mcteusz - Nie Lip 06, 2008 19:59

U brata w Accordzie tylko, że w benzyniaku mostkuje się 2 piny w kości dwupinowej. Ale nie pamiętam jakiego koloru. Później jak mi się uda go złapać to zapytam....

P.S. Takie coś znalazłem:
http://www.honda.cba.pl/samodiagnostyka_ecu.html

panorafix - Nie Lip 06, 2008 20:12

tak ale podobno w poliftowej hani jest ta 5 pinowa.
tomson60 - Sro Lis 26, 2008 21:58

Witam
Mam pytanko - podłączyłeś się pod diagnostykę swoją hondą???? Pod którą kostkę???