Zobacz temat - [R416] Nie odpuszcza hamulec tylny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Nie odpuszcza hamulec tylny

robzar - Pon Lip 07, 2008 22:48
Temat postu: [R416] Nie odpuszcza hamulec tylny
Witam,

tydzień temu mechanik wymienił tylne tarcze z klockami, wyczyścił wszystko starannie. Przed wymianą tylny lewy hamulec dawał dziwne odgłosy, przy ruszaniu słychać było jak odpuszcza. Dziś ponownie pojechałem do nowego mechanika, który ponownie wyczyścił zacisk, poruszył tłoczek, skasował 60zł a problemu nie naprawł. Wspominałem przed naprawą o mechaniźmie ręcznego.
Jak to naprawić.

Ps. szukam mechanika do zdjęcia skrzyni biegów (wymiana uszczelniacza wału korbowego) znalazłem zakład w Markach, oczekują za naprawę 400zł

kamil_luczak - Pon Lip 07, 2008 23:12

Skontaktuj sie z Mariuszem418, mysle ze on zrobi to lepiej :] Wedlug mnie mogla sie linka od recznego wytrzec i ona blokuje, tak samo jak u mnie, tyle ze ja mam bebny
Brt - Pon Lip 07, 2008 23:34

mariusz się urlopuje teraz ;)
Co do hamulców, to a sprawdź linkę jak pisze Kamil. I zobacz jak się zachowuje sam zacisk a szczególnie częśc dot ręcznego. One niestety lubią się zacierać z biegiem czasu. Zakładam, że same kocki oraz śruby pływające zacisku pracują swobodnie ??

coldmanns - Wto Lip 08, 2008 00:30

Mialem podobny problem w innym samochodzie.
Mechanik zaly czas robil cos przy bebnie i zawsze to samo.
Kiedys w pracy w chwili natchnienia z kumplem zdjelismy kolo i reszte badziewia, po czym odlaczylismy reczny od zacisku i ja ciagnalem linke a on popychal dzwignie (bez skajarzen :-)) i wyszlo na to ze linka blokowala sie po drodze. Sprawdz to i bedziesz wiedzial czy linka blokuje czy cos z zaciskiem.
Szerokosci