Zobacz temat - [R400] Stukanie w prawym tylnym amortyzatorze?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Stukanie w prawym tylnym amortyzatorze?

Pawson - Sro Lip 09, 2008 23:46
Temat postu: [R400] Stukanie w prawym tylnym amortyzatorze?
Witam tak jak w temacie, jade po dziurach slysze delikatne pukanie z tyłu po prawej stronie, wydaje mi sie ze bedzie to cos z amortyzatorem, ciekawe jest to ze auto bylo we wtorek na przeglądzie amortyzator ma 71% co to moze byc? i powiedzcie jakie tam sa dokladnie amortyzatory??

z góry dzieki;)

Zukowaty - Czw Lip 10, 2008 00:00

Amor to jak by sie wylal bo raczej nie zuzyl sie tak szybko.Moze jeszcze byc jakas gumka w zawieszeniu.Podjedz na szarpaki i za kilka zl Ci to sprawdza.Stukanie masz tylko jak jedziesz wolno czy jak szybko tez?
Pawson - Czw Lip 10, 2008 00:08

jak wolno jade odczuwalem jak jade szybciej nie slychać raczej... sa jakieś zestawe naprawcze do tych gum?
Zukowaty - Czw Lip 10, 2008 10:38

To bedzie raczej jakas gumka,silentblock.Najpierw wjedz na kanal i zlokalizuj co Ci stuka. Sciagnij sobie RAVE bo ja nie wiem jak jest rozwiazany zawias w R400.Popatrz na http://tomateam.pl/ sprawdz tez w INTER CARS.Tam powinienes wszystko znalezc
Lechos - Czw Lip 10, 2008 10:46

Sprawdz na wahaczu wzdluznym tuleje metalowo-gumowa zwana cukierkiem (ta duza), Przewaznie w niej guma peka i wydaje takie skrzypienie, pukanie. Koszt to okolo 40 zl. za szt.
Zukowaty - Czw Lip 10, 2008 10:49

Patrzac jak to wyglada to moze byc to :)
Pawson - Czw Lip 10, 2008 22:47

tata dzis byl u mechanika i ten polecil mu kupic jakis zestaw naprwczy, kupil go dal 40 zl jutro postaram sie wrzucic fotki, "cukierki" czy jak to sie tam zwie sa dobre bo diagnosta patrzyl na to na przegladzie specjalnie...