Zobacz temat - [R25] Radioodtwarzacz do 300zl
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R25] Radioodtwarzacz do 300zl

martinezz - Czw Lip 10, 2008 07:44
Temat postu: [R25] Radioodtwarzacz do 300zl
Witam,

Nie mam radia w aucie i chcialbym kupic sobie cos prostego z CD/MP3. Nie jestem melomanem i nie zalezy mi na super-extra jakosci dzwieku w samochodzie. Nie chce radia z jakimis bajerami czy swiecidelkami. Wazne jest dla mnie natomiast jedna cecha - w Poznaniu ustawiam np radio Zet i jadac do Zakopanego nie musze nic grzebac - radio samo szuka odpowiedniej czestotliwosci w innym wojewodztwie. Liczy sie tez dla mnie bezawaryjnosc.

W oko wpadly mi dwa modele:

SONY CDX-GT23 (link)




PIONEER DEH-2000MP (link)




Ktory byscie polecili? Nie ukrywam, ze SONY bardziej mi sie podoba (wizualnie)... Ten PIONEER ma m.in. funkcje:
:arrow: Adaptacyjny RDS
:arrow: BSM (Pamięć najsilniejszych stacji)
:arrow: Auto wyszukiwanie alternatywnch częstotliwości

Ktoras z powyzszych to chyba ta, na ktorej mi zalezy - ustawiam czestotliwosc np. radia Zet i jadac przez cala Polske caly czas mi ta ta stacje trzyma wyszukujac odpowiednie czestotliwosci w roznych wojewodztwach/miastach.

Czy SONY ma takie funkcje? Na razie nic mi o tym nie wiadomo...

Co Wy na to? Co polecacie?

Pozdrawiam,
Marcin

PS. Ten SONY tez ma taka funkcje - wyczytalem teraz w instrukcje na stronie producenta.

Brt - Czw Lip 10, 2008 12:54

ktoś pomoże ?? ;) Mi osobiście bardziej się Pionek podoba. Moze idz gdzieś do marketu i pobaw sie jednym i drugim radiem, posłuchaj na tych samych głośnikach i moze to pomoże Ci podjąc decyzję ;)
martinezz - Czw Lip 10, 2008 12:59

Bylem juz w trzech marketach i sie nimi bawilem :D Chodzi mi o opinie uzytkownikow itp.
zouza - Czw Lip 10, 2008 17:34

Ja mam pionka troszkę wyższego :mrgreen: i jestem bardzo zadowolona, stylistyka też mi się podoba gdyby nie te cholerne niebieskie podświetlenie u mnie. Bawiłeś się tym dżojstikiem?? Bo na to na ogół ludzie narzekają, jak ci pasuje z reszty powinieneś być zadowolony ;)
kasjopea - Czw Lip 10, 2008 17:49

Ja mam Sony CDX-GT20.
Jak dla mnie ok. Nie mam problemów z obsługą, mimo że bardzo nie lubię nowych rzeczy jeśli chodzi o elektronikę :głupek:
I ma ładnie, nie dające po oczach w nocy, podświetlenie

R-200 - Czw Lip 10, 2008 17:59

zouza napisał/a:
Ja mam pionka troszkę wyższego :mrgreen: i jestem bardzo zadowolona, stylistyka też mi się podoba gdyby nie te cholerne niebieskie podświetlenie u mnie. Bawiłeś się tym dżojstikiem?? Bo na to na ogół ludzie narzekają, jak ci pasuje z reszty powinieneś być zadowolony ;)
Większość pionków ma zmianę podświetlenia, może Twój też ma? :roll:
zouza - Czw Lip 10, 2008 18:01

R-200 napisał/a:
zouza napisał/a:
Ja mam pionka troszkę wyższego :mrgreen: i jestem bardzo zadowolona, stylistyka też mi się podoba gdyby nie te cholerne niebieskie podświetlenie u mnie. Bawiłeś się tym dżojstikiem?? Bo na to na ogół ludzie narzekają, jak ci pasuje z reszty powinieneś być zadowolony ;)
Większość pionków ma zmianę podświetlenia, może Twój też ma? :roll:


Nie ma

sTERYD - Pią Lip 11, 2008 00:42

osobiście używam jeszcze poprzednika poprzednika poprzednika ;) (CDX 2500R)
jeśli chodzi o granie to całkiem znośnie, dopóki się nie da za głośno, bo fabryczne głośniki zaczynają pierdzieć ;)
martinezz napisał/a:
BSM (Pamięć najsilniejszych stacji)

też to mam w CDX-2500 kompletnie nieprzydatne, jak się już zaprogramuje kanały to jednym guzikiem można na wszystkie ustawić radio maryja :/
martinezz napisał/a:
Auto wyszukiwanie alternatywnch częstotliwości

to chyba każdy RDS potrafi ;)

martinezz - Pią Lip 11, 2008 06:07

zouza napisał/a:
Ja mam pionka troszkę wyższego :mrgreen: i jestem bardzo zadowolona, stylistyka też mi się podoba gdyby nie te cholerne niebieskie podświetlenie u mnie. Bawiłeś się tym dżojstikiem?? Bo na to na ogół ludzie narzekają, jak ci pasuje z reszty powinieneś być zadowolony ;)


A dzojstik jest w PIONEER'ze czy w SONY? Czy w obu? :) Bo jakos nie pamietam teraz juz...

tetryk - Pią Lip 11, 2008 06:18

funkcja o której mówisz to AF-alternative frequency-częstotliwości alternatywne-w przypadku radia sam.wyposażonego w RDS to ta funkcj jest w "standardzie"....
wiem że wszyscy się "podniecają"sprzętem za parę tys pln....ale tak szczerze to moim zdaniem inwestowanie w taki sprzęt w roverkach seri 200/400/25/45 z uwagi na kiepskie wygłuszenie całkowicie mija się z celem......chyba że ktoś pomiomo specyficznego dźwięku silnika serii k jes w stanie wychwycić różnice w detalach grania głośników wysokotonowych :mrgreen: -na postoju przy zgaszonym silniku.... :rotfl:
jeżeli chodzi o najtańsze radia to praktycznie wszystko jedno co weźmiesz-reprezentują podobny poziom....jedyne co mógłbym doradzić to zainwestowanie w sprzet z wyjsciem usb.....ja kupiłem bez i teraz żałuję.........
mam poprzednika tego modelu sony i jestem raczej zadowolony.....

martinezz - Pią Lip 11, 2008 06:41

I z podlaczeniem tego SONYiaka nie bedzie problemu? Bo na slowo ROVER, wielu mowi mi "Łee, to bedzie pewnie problem z polaczeniem, bo tam sa pewnie jakies dziwne kostki"...
tetryk - Pią Lip 11, 2008 07:07

martinezz napisał/a:
I z podlaczeniem tego SONYiaka nie bedzie problemu? Bo na slowo ROVER, wielu mowi mi "Łee, to bedzie pewnie problem z polaczeniem, bo tam sa pewnie jakies dziwne kostki"...
:rotfl:
kostki iso jak w kazdym "normalnym" aucie a przy radiu sony(np.)przejsćiówka iso-fabryka,5 minut roboty i wszystko działa.....

martinezz - Pią Lip 11, 2008 08:36

Jeszcze jedna rzecz. Te radia sa na 4 glosniki, a ja w aucie mam chyba 6 - 2 z tylu, 2 duze w drzwiach i 2 takie malutkie w drzwiach. Wszystko wiec bedzie ok?
Brt - Pią Lip 11, 2008 09:48

martinezz napisał/a:
2 duze w drzwiach i 2 takie malutkie w drzwiach

ten duzy i malutki to jeden system i traktowany jest jako jedno urządzenie głośnikowe. sygnał z radia jest dzielony na pasma (zwrotnicą lub kondensatorem) i wysyłany do poszczególnych głośników - wysokie tony do tego małego a niskie i srednie do tego dużego.

kasjopea - Pią Lip 11, 2008 10:19

martinezz napisał/a:
A dzojstik jest w PIONEER'ze czy w SONY?

w sony jest pokrętło
martinezz napisał/a:
I z podlaczeniem tego SONYiaka nie bedzie problemu?

żadnego :smile:

Spiro - Sob Lip 12, 2008 21:20

a gdzie wy na tych zdjęciach joystick widzicie ?
zouza - Sob Lip 12, 2008 21:25

Spiro napisał/a:
a gdzie wy na tych zdjęciach joystick widzicie ?


:roll: w Pionku pokrętło oprócz pospolitego kręcenia się, jeszcze się majta na boki i wciska :hahaha:

kasjopea - Sob Lip 12, 2008 22:31

Spiro napisał/a:
a gdzie wy na tych zdjęciach joystick widzicie ?

ja tam nie widzę, ale wierzę zouzie na słowo, że on tam jest ;p

Spiro - Wto Lip 15, 2008 18:05

a dlaczego akurat sony vs Pioneer ? Sa tez inne marki...
martinezz - Wto Lip 15, 2008 21:30

Bo akurat te dwa modele mi sie podobaja wizualnie. Inne maja bajery, swiecidelka itp.
Homi - Wto Lip 15, 2008 22:02

Jestem szczęśliwym posiadaczem Pioneer'a DEH-2000MP, co prawda mam go niewiele ponad miesiąc, ale sprawuje się bardzo dobrze. W trasie nigdy nie zgubił mi żadnej stacji. Ludzie narzekają na małe przyciski przy pokrętle, ja jednak w rzeczywistości używałem je tylko przy początkowym szukaniu stacji, więc nie jest to wielki mankament. Jakość dźwięku na bardzo dobrym poziomie. Ogólnie jestem zadowolonym użytkownikiem tego modelu. :mrgreen:

W formie sprostowanie, ten model nie posiada dżojstika, posiada jedynie pokrętło głośności którym zmieniamy też źródło muzyki. Nie ma także możliwości zmiany koloru podświetlenia, jeżeli chcemy inne można zastanowić się nad modelami DEH-2020MP i DEH-2000MPB, różnią się tylko kolorem podświetlenia. DEH-2000MP jednak najbardziej pasuje kolorem do podświetlenia mojego R200.

Nad Sony CDX-GT23 też się zastanawiałem, ale wydawał mi się jakiś taki za bardzo "plastikowy", rzecz gustu. :razz:

bambi - Sob Lip 19, 2008 20:22

Homi a jaki masz kolor podświetlenia? Bo ja właśnie dzisiaj zakupiłam to radyjko
PIONEER DEH-2000MP :mrgreen: :mrgreen: Ja kupiłam z czerwonym. Stwierdziłam że najbardziej będzie pasował. Dokładnie identyczny jak na zdjęciu w pierwszym poście. Narazie muszę go przetestować, ale myślę że będzie ok :) Jakoś tak mi się spodobał to kupiłam, dodam tylko że stare radyjko mi się popsuło, a bez radia to tak dziwnie... przynajmniej mi. Pozdrawiam :)

Homi - Nie Lip 20, 2008 18:04

DEH-2000MP, czyli czerwone podświetlenie i białe literki na wyświetlaczu, takie jak na zdjęciu w pierwszym poście. Takie zestawienie najlepiej według mnie pasuje do podświetlenia w R200.

Gratuluję zakupu, mam nadzieję będziesz równie zadowolona jak ja. :cool:

danterape - Sro Lip 23, 2008 22:24

tak, fajne radyjko, ale ten Xplod tez fajny

http://allegro.pl/item403...model_2008.html

dla tych co szukaja go jeszcze :) taniej :)

martinezz - Czw Lip 24, 2008 08:20

Witam,

Kupilem SONY CDX-GT23, zalozylem i jestem bardzo zadowolony.

Jedynie co, to przy niektorych stacjach radiowych (np RMF FM) mam szumy... Nie wiem czy to nie sprawa anteny, bo przewod antenowy nie ma ekranu - po prostu grubsza linka miedziana...

Tak jak wczesniej pisalem, we wnece na radio byly 3 kostki, a nie 2. Ta trzecia jest inna niz te dwie pozostale i przylaczone sa do niej 2 kabelki... Ktos ma pomysl co to moze byc?

wiciu2xlc - Pią Lip 25, 2008 10:33

Elo jak się wszyscy chwalą to ja też. Od miesiąca użytkuję Sony CDX GT 424U. Kosztował w sumie niewiele, al jestem bardzo zadowolony z niego. Dobra moc, czysty dźwięk, ciekawe funkcje jak USB i AUX oraz sterowanie subem. Dla mnie jedynym mankamentem tego radyjka jest troszkę niewygodna w użytkowaniu gałka głośności.To na razie tyle nie dogodnień jakie zauważyłem. Teraz czekam już tylko na skrzynkę i wzmacniacz,aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Pozdrawiam.
danterape - Sob Lip 26, 2008 09:16

ja kupilem tego xploda i szczerze mówiąc, wali na głowę poprzedniego pioneera którego miałem, może dlatego, że tamten już miał dwa lata.

polecam tego Soniaka dwa posty wyżej
opcja XPLOD huczy aż miło. niech no tylko podepne pod to swoj Subwoofer 800W :)