Zobacz temat - [R45] Stłuczka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Stłuczka.

Ameba - Czw Lip 10, 2008 17:02
Temat postu: [R45] Stłuczka.
Witam witam.

Wczoraj moja dziewczyna miała małą stłuczke z lampą drogową :) po pocałowaniu lampy silnik wyłączył się automatycznie, straty:

belka przednia, maska, plastikowa obudowa wiatraków, obudowa filtra powietrza, skrzywione chłodnice klimy i cieczy, błotnik przedni i .. sprzegło mi nie działa, zapadło się i leży na podłodze. Brak jakiegokolwiek oporu. Silnik i skrzynia biegów nie zostały tknięte.
Jak zaradzić temu sprzegłu ?

Jak by ktoś miał tanio do sprzednia w/w części prosze o kontak gg 4086266.

Pozdr :)

wsl - Czw Lip 10, 2008 17:19

No to chyba był pocałunek z języczkiem :D Szkody faktycznie jak na delikatną kolizję spore :) Sprzęgło najprawdopodobniej będzie po prostu do wymiany... i skoro wpadło, nie odbija to najprawdopodobniej problem leży w hydraulice...
Ameba - Czw Lip 10, 2008 17:21

Może jakiś przewód jest odpięty, gdzie sprawdzić stan płynu hydraulicznego dla sprzegła ?
sTERYD - Czw Lip 10, 2008 17:30

pod skrzynką bezpieczników pod maską jest zbiorniczek płynu... ale stawiam na połamany wysprzęglik :(
Ameba - Czw Lip 10, 2008 17:36

Jutro postaram się jak najdokładniej oglądnąć to sprzegło, dzięki za pomoc, jutro kontynuacja posta.

Pozdr.

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 20:16 ]
Sprawdziłem i okazało się że idąc za linką sprzegła dochodzimy do wysprzeglika ktory łączy się ze skrzynią i w tym włąsnie miejscu wypadło podczas uderzenia z dźwigienki skrzyni biegów. Nie wiem dlaczego płyn cały uciekł.. :/ btw jaki płyn się leje ? taki sam jak do hamulców ?

Zrobiłem zdjęcia mojego zaolejonego silnika od spodu ( foty później ) i okazało się że wszystkie śruby miski olejowej mają luzy. Silnik wyczyściłem "mniej wiecej" dokręciłem, może coś z tego będzie. Sprawzając reszte śrub okazało się że wszystkei są luźne, czy to moge powodować zbyt głośną prace silnika ? ( silnik unieruchomiony przez najblizsze dni ).

Pozdrawiam