Zobacz temat - techniczny słownik angielsko polski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - techniczny słownik angielsko polski

kadzaf - Nie Lip 13, 2008 20:36
Temat postu: techniczny słownik angielsko polski
Witam ,mam pytanko Wiecie drodzy koledzy i koleżanki gdzie mogłbym dostac takowy słownik (patrz tytuł tematu) bowiem kupiłem sobie ksiazke o skrzynkach automat. i teraz mam problem z jej przetłumaczeniem :cry:
klik tu

kasjopea - Nie Lip 13, 2008 20:43

a na google szukałeś?
kadzaf - Nie Lip 13, 2008 20:49

no rozgladałem sie ale są ogólno technicznie wiec wątpie czy bedą w nich takie słówka ,
a takich typowo techniczne samochodowe to nie moge znależc

kasjopea - Nie Lip 13, 2008 21:15

http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html
tu jest jakiś bezpłatny, ale tylko słownictwo ogólne, a bardziej szczegółowe tłumaczenia - trzeba opłacić abonament czy coś takiego
ale faktycznie wielu rzeczy może nie być :/

a może poszukaj księgarni technicznej, zarówno w necie, jak i u siebie w mieście

[ Dodano: Nie Lip 13, 2008 21:17 ]
a tak przy okazji przypomniało mi się - jak wrzuciliśmy w translatora instrukcję wymiany baterii w pilocie samochodowym po angielsku, to przetłumaczył tak, że umieraliśmy ze śmiechu :lol:

[ Dodano: Nie Lip 13, 2008 21:20 ]
o coś takiego np. znalazłam:
http://merlin.pl/Ilustrow...4E1E9949ED7.LB3

kadzaf - Nie Lip 13, 2008 21:24

no bowiem sama wiesz jak tłumaczą te translatory, (tłumaczą dosłownie i przez z to takie dziwne zdania wychodza) ale z jakimis posciotkimi zdaniami daje sobie rade .
W angielskim jest tak ze jedno słowko moze miec kilka znaczeń i dlatego go nie lubie no i w dodatku te X czasów (15 chyba o ile dobrze pamietam) :/

kasjopea - Nie Lip 13, 2008 21:29

dlatego najczęściej korzystałam ze słownika angielsko-angielskiego
no ale to nie w technicznych sprawach :roll:

7Tomi - Nie Lip 13, 2008 21:51

To dziwne bo kupowałem kilka książek Haynes'a i zawsze do każdego słownik techniczny dodawany był za friko.
kadzaf - Nie Lip 13, 2008 22:11

Tomi_114 napisał/a:
To dziwne bo kupowałem kilka książek Haynes'a i zawsze do każdego słownik techniczny dodawany był za friko.


no tak tyle tylo że ksiązka ma ok 300 stron a ten słownik jest cieniutki moze z 40 stron ma (cos koło tego) wiec wszyskich technicznych słówek w nim nie ma .
Dawałem nawet mojej koleżance (uczy w szkole sredn.anglika) i tez nie daje rady ze wszsytkimi słowkami (gdyz na codzenie w przewaznie nie korzysta sie z takich słów)

ezy - Nie Lip 13, 2008 22:20

jak na moje techniczne potrzeby to Leksykonia jest wystarczająca - próbowałeś?
jerzu - Nie Lip 13, 2008 22:29

a może www.ling.pl ?
piter34 - Pon Lip 14, 2008 13:26

jerzu napisał/a:
a może www.ling.pl ?

Bardzo dobry serwis. Sam korzystam często :ok:

kruszon - Pon Lip 14, 2008 16:48

To tak a propos angielszczyzny... Chociaz w sumie bardziej sie do hydeparku nadaje ;)



Pozdrawiam